Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez szerintetek elég az utálath...

Ez szerintetek elég az utálathoz és a kapcsolat megszakításához?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören foglalnám össze a helyzetem, amikért mind a családom okolható:

- nem tudni ki az apám valójában, össze-vissza hazudoznak ezzel kapcsolatban mindketten

- a szüleim közeli rokonok, csoda, hogy nem lettem fogyatékos (mióta tudom, félek, hogy az én gyerekem lesz emiatt)

- gyerekkoromban megölték az egyik állatom, akit imádtam (talán pont ezért tették, nehogy legyen egy igaz barátom, ha már olyan visszahúzódó gyerek voltam és nehezen barátkoztam)

- örökké csak a tolvaj, drogos, elzüllött testvéremet támogatták, tömik bele a pénzt, vele kedvesen beszélnek, neki mindent szabad, velem meg próbálnak úgy bánni, mint a kutyával (más kérdés, hogy általában nem hagyom) - egyébként azért is engem hibáztattak többször, mert a testvérem olyan lett, amilyen (3 év különbség van köztünk...)

- apám egész életében alázta anyámat, az utóbbi években pedig velem is ezzel próbálkozik, anyám meg mindig is az érzelmi manipulációval próbálkozott, elég nagy sikerrel, mindig is rájátszott a lelkiismeretemre és a jó szívemre, kihasznál engem és a páromat, míg a húgoméknak a kisujjukat sem kell mozdítaniuk, addig mi segítünk mindenben nekik, aztán meg hallgathatjuk a mocskolódásukat a hátunk mögött

- az egyetlen, amit adhatnának még az életben nekem, az a pénz (ha már szeretetre nem képesek), de sem a családi vállalkozásba nem akarnak bevenni, sem a kapcsolataikat nem akarják kihasználni, hogy segítsenek

- az egész életem egy csatatér volt miattuk, a testvérem is olyan, mint ők, nálunk soha 1 nap nem telt el üvöltözés, csapkodás, káromkodás nélkül, soha nem volt egy nyugodt, békés hely, ahova hazamehetnék, csak ez a csatatér, ahol állandóan én voltam a fekete bárány (azaz a fő célpont, mert ugye mindenki a legkisebb ellenállás irányába húz)


Nem akarok sem mártírnak, sem nebáncsvirágnak tűnni, de úgy érzem, ezek után annyi a minimum, ha sikerül lelépnem innen, hogy többé vissza sem nézek, és ha gyerekeim lesznek, őket jó messze tartom tőlük. Mérgező környezet, közöttük tanultam meg, hogy kell igazán gonosznak lenni, mégsem ment sohasem, hogy olyan legyek velük, mert én szeretném a családom, de ilyenek emberek nem érdemlik ezt meg. Mégsem tudok gonosz lenni velük, nem tudom, miért, de nem megy. Viszont úgy érzem, az eltávolodás talán sikerülne. Szerintetek megérdemlik, hogy minimalizáljam vagy teljesen megszüntessem velük a kapcsolatot? Ők fenyegetőznek, hogy ha elmegyek és nem gondozom őket öregkorukban, akkor nem öröklök semmit (pedig nem kevésről lenne szó, még szükségem lehet rá). Mit gondoltok erről?


2014. febr. 7. 18:17
 1/4 anonim válasza:
100%

Ha folyton és folyton csak bántanak, és a pénzel próbálnak sakkban tartani akkor mi értelme az egésznek? Én rég szakítottam volna ezzel a nyomorult családi kötelékkel a helyedben, becsüllek hogy eddig bírtad.


A pénz a legkevesebb ami számít az életben!

2014. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elég sok az egészségügyi problémám (bár tényleg csoda, hogy nem lett 2 fejem és 3 lábam...), ezért ahhoz, hogy normális életet tudjak élni, kell a pénz, különben még egészségesen élni sem tudok, mint mások. De úgy vagyok amúgy ezzel, hogy ha már mást soha nem kaptam tőlük, csak szenvedést és sok-sok sírást, akkor már adjanak valamit abból, amijük van, ennyi járna ezek után.


A legviccesebb amúgy az, hogy állandóan adják a lovat egymásra, de aztán meg ha valamelyik nekiáll engem szekálni, a másik úgy mellé tud állni, hogy csak na. Egymás háta mögött meg folyamatosan csak a másik félrelépéseit tudják emlegetni - nekem, a gyereknek! Máshol direkt figyelnek, hogy a párkapcsolati dolgokba a gyerek véletlenül se keveredjen bele, ne érje ezért smemiféle kár, ők mégis engem folyamaotsan belevonnak, és ha az egyik mellé állnék (elég csak igazat adnom egyszer), akkor már a másik elkezd szívatni engem (eldugdossák a kocsikulcsot stb.).

2014. febr. 7. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, ki az apád, akkor honnan tudod, hogy anyádnak közeli rokona?
2014. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De ha feltételezzük, hogy a férje az, akkor rokona. Ők esküdözik, hogy ő az, apám meg állítja, hogy valószínűleg nem ő. Mindegy, de milyen ember az, aki összeszűri a levet a közeli rokonával, és gyerekei lesznek tőle vagy egy másik férfitól, akivel a rokonát csalta?
2014. febr. 7. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!