Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítenél ebben az esetben?

Segítenél ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ha a szüleidnek egész életedben segítettél, amiben csak tudtál, besegítettél a vállalkozásban is, amennyire kértek, aztán egyszer csak kellene neked valami a vállalkozásból, egy 300 Ft értékű dolog (pl egy boltról van szó és hoznál el onnan ételt magadnak zárás után), és mikor keresed a kulcsot, a szüleid letagadják, hogy náluk lenne a kulcs, csak hogy ne tedd be oda a lábad, majd a folyamatosan lopkodó testvérednek (aki már sokszor meglopta őket és a vállalkozást is), neki meg a megtűrt párjának meg odaadnák szó nélkül a kulcsokat, amikor csak kell és azt hoznának el onnan, amit csak akarnak, te segítenél tovább nekik heti szinten az ottani munkákban? Miközben meg előled dugdossák a kulcsokat, nehogy be tudj menni oda valamiért? Ugye nem én vagyok a hálátlan vagy a pofátlan, amiért ezentúl megtagadom a segítséget?
2014. febr. 7. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Szeretni azért szeretünk, mert jó érzés szeretni. Segíteni azért segítünk, mert jó érzés segíteni. Ha aszerint méred a segítséget és szeretetet, hogy mit kapsz érte cserébe, akkor nem őszinte. Akkor felesleges. Ne segíts! Mert ez nem segítség, csak szánalom a részedről. Akkor önzetlen egy cselekedet, ha nem kell alátámasztani semmivel, ha nem vársz viszonzást. Ha viszonzást vársz, üzlet lesz. Az üzleti kapcsolatotok nem kiegyensúlyozott, a támogatást megvonhatod. De akkor ne keverj bele érzelmeket! Dönts, hogy mi ez? Családi probléma szeretetteljes segítése, vagy üzlet, és cselekedj aszerint!
2014. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos amit érzel. Feltéve, ha direkt nem adták oda a kulcsot. Próbáld még egyszer elkérni, hátha csak félreértés.
2014. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megértelek,de tudnod kell jól mondja az első segíteni feltétel nélkül szabad csak,mert csalódsz,amúgy ha megkérdeznék miért nem segítek biztos elmesélném a problémámat,ha nincs sajnálkozás vagy megértés,akkor én sem szívesen dolgoznék már,mert ez azt jelentené nem számítok...aztán lehet tényleg félreértés...
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már elmondtam nekik a problémámat, de fittyet sem hánytak rám, csak gúnyolódtak rajtam.
2014. febr. 7. 20:48
 5/9 anonim válasza:
51%
Gúnyolódni nem szép dolog. Meg fogják ők bánni ezt, ha nem segítesz többé nekik. Akkor majd hátha meghallgatnak és elismernek téged. A szüleidnek is úgy kell segíteni téged, ahogy te segítesz nekik.
2014. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán, de nem ingyen, fizessenek érte annyit, amennyiért egy idegennek is dolgoznék. Egyébként nem érdemes emészteni magad miattuk, magukkal is kiszúrnak ezzel.
2014. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a kis bibi, hogy ha többet nem segítek nekik, ahelyette, hogy lszhez térnének és rájönnének, hogy nem engem kéne tolvajnak nézni, miközben én folyton csak segítettem, a testvéremék meg a lábukat soha ki nem teszik, ha munka van, mégis hozhatnak onnan, amit akarnak, nem, nem fognak rájönni, hogy nem bennem van a hiba és ebben az esetben nem én vagyok a szemét.
2014. febr. 7. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne róluk szóljon. Magadat kíméld meg attól, hogy kihasználjanak.
2014. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek után tudod, ki segítene nekik! HA féltik tőled a dolgokat (amikért mellesleg megdolgoztál, mert nem úgy vettem ki a szavaidból, hogy bármivel is honorálnák a segítségedet), vagy így kerek-perec lejön, hogy te nem kapsz abból, akkor nem mennék segíteni. Lenne épp mindig más dolgom, amikor hívnak. Mondjuk odamondanám, hogy nem jössz ki a pénzedből, és plusz munkát vállaltál szabadidődben, és így nem tudsz menni ingyen dolgozni. Aztán vegyék elő a testvéredet, ha kell valami, úgyis bejárkál oda, akkor ha már úgyis ott van, csinálhat is valami hasznosat...
2014. febr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!