Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi romlott itt el és mit...

Mi romlott itt el és mit tegyek, hogy én ne kövessem el ezt a hibát a saját gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, még egy éves sem volt, anyukám nevelt minket tesómmal. Én úgy érzem nem kötődünk egymáshoz, ezt többen is látják a tágabb családból is.

Anyukámmal sose volt semmilyen kapcsolatom, nem értem hogy hogy nevelhetett így, vagy hogy ez egyáltalán az ő hibája-e. Nálunk kb. tabunak számított (még ma is..) minden dolog, pl. az a szó, hogy bugyi, melltartó, a borotválkozás is, sosem világosított fel, egyszer akarta, de én nem bírtam és elmentem, mert egyszerűen olyan ergya volt az egész helyzet. Azt sem mondtam el, hogy megjött, sose beszéltünk róla, pedig már felnőtt nő vagyok. A fiú ügyeimet sem tudom neki elmondani. Mindenki másnak igen a családban, tesó kivételével, de neki nem. Egyszerűen olyan feszült és görcsös leszek, hogy sírva fakadok.

Mindig titkolózott előttünk is, a mostani barátjának sem mondja el a milliós adósságait, vagy hogy miért kapcsolták pl. ki a telefonját...

Ez nagyon súlyos és nagyon szégyellem magam. Félek, hogy sose lesz barátom, férjem, mert sosem fogom tudni hazavinni bemutatni. Nem értem ez miért történt velünk, s másoknak hogy lehet olyan jó kapcsolata az anyukájukkal.

Én is ezt szeretném majd a gyerekeimmel!!! De hogyan??!!

Köszönöm a segítséget!


2014. febr. 8. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőtt nő vagy, sajár talpadon állsz, akkor nem viszed bemutatni a pasidat ha ennyire nem akarod. De szerintem gondolj arra, hogy anyukád nem szólhat bele az életedbe, ha nem tetszik neki a párod akkor sincs semmi.

Ettől még lehet férjed, sőt gyereked is.

Az hogy megláttad anyukád nevelési hibáit az már jó, de ha gyerekeid lesznek, el kell határoznod magadban, hogy te nem leszel ilyen, a meglátás ilyenkor kevés.

Most, hogy már te döntessz magadról, szerintem semmi gond nem lesz! :)

2014. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"Félek, hogy sose lesz barátom, férjem, mert sosem fogom tudni hazavinni bemutatni."


Nem tudtam, hogy a barátnak, férjnek az a feltétele, hogy haza tudja az ember vinni bemutatni. Ebben az esetben az árvák, fél árvák meglehetősen hátrányos helyzetből indulnak.


Amúgy meglepően piszlicsáré problémát nagyítasz fel. Egyszerűen ne gondolj anyádra. Kész. Éld a saját életed, és ne a múlton agyalj.

2014. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak te kaptad ezt az élettõl!En sem voltam semmiben felvilágositva, az anyámmal sohasem tudtam megbeszélni semmit sem.Allandóan magát sajnáltatta a mai napig.Ha mondok neki valamit elfecsegi rögtön fünek-fának!

Legfeljebb egyet tanulhattam volna tõle, hogyan kell csalni a férjeket!


Viszont mindig meggyõztem magamat arról, hogy mégis miért ilyen õ?


Mégis van férjem,családom, igazi anya vagyok mások szemében!

2014. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megjegyzem, szerintem nem piszlicsáré ügy, ez az életem, de barom.....

2014. febr. 8. 18:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ember neveltetése kihat az egész életére, és nekem nagyon nehéz ezzel megküzdeni.
2014. febr. 8. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz megküzdened, hidd el én sem kaptam több nevelést nálad, lehet még kevesebbet.Sokszor,ha visszagondolok az jön le, hogy szinte egyedül nõttem fel.
2014. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!