Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy szülő alig foglalkozik a gyerekével, miközben más gyermekekért rajong?

Figyelt kérdés
A párom és köztem viszonylag nagy a korkülönbség, neki már van egy lánya (és pár éven belül én is tervezem a családalapítást). Elég sokat is mesél a lányáról, viszont a kapcsolatuk nem annyira közvetlen. A kislány az édesanyjával él, a párom kb. hetente 1-2-szer látogatja. Közös programjaik nem igazán vannak, maximum gyereknapon, születésnapon, egy-egy családi eseményen. A kislány anyja már többször felrótta a páromnak, hogy nem tölt elég időt a lányával, nem vesz részt az életében. Ezt én kívülállóként is így látom. Viszont más gyerekekért egyszerűen rajong. Ha látunk az utcán egy kisgyereket vagy csecsemőt, ő az első, aki megjegyzi, hogy milyen édes vagy szép. Ha a saját, tervezett gyerekünk szóba kerül, akkor is nagyon lelkes, sokszor ő is hozza fel a témát. Viszont kicsit így furcsának érzem, hogy a már meglévő lányával viszont nem foglalkozik annyit, mint kellene. Lehetséges, hogy még túl fiatal volt amikor apa lett és azért ilyen, mert nem alakult ki olyan kapcsolat köztük? Vagy miért lehet ez szerintetek?
2014. febr. 8. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg ezzel az adott gyerekkel sakkba tartották,zsarolták, és már magát a megszületését sem akarta a srác.
2014. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Lehet a lánya elfordult tõle, mert keveset látogatta, vagy éppenséggel,amiért te vele vagy.A gyerekeknek nem lehet tudni,hogy mi lappang belül.
2014. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Az aranyos látvány kell, de a munka és a problémák nem.
2014. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg tőle ?
2014. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
#3-al egyetértek
2014. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Az én apám azt mondta, azért nem foglalkozott velem, mert ha nem lehet ott 100%-ban, akkor inkább sehogy. Azóta született másik gyereke, őt nevelte rendesen.


Talán mivel nem volt vele napi kapcsolatban, nem kötődik úgy hozzá. Ez persze merőben egoista hozzáállás, a gyerek érzelmeire, szükségleteire nem gondol.

2014. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet a dologban az, hogy nem akarta a gyereket, vagy az, hogy attól a nőtől van, akit nem szeret, stb. Lehetne még sorolni, igazából jobb lenne ha leülnél vele, és megbeszélnétek a dolgot.

Nem tudom megérteni azokat a szülőket (legyen az férfi vagy nő), akik eldobják a gyereküket, azért mert nem lehet vele 100%-ban, vagy más okból. Az a gyerek az övé, saját vére, ha nem is lehet vele 100%-ban, legalább szívét-lelkét adja bele, tegyen meg érte bármit!

2014. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!