Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vált ki az emberekből a...

Miért vált ki az emberekből a mai napig a meztelenség ekkora prűdséget? Miért baj ha egy gyerek valamelyik szülőjével fürdik?

Figyelt kérdés
Egy kérdés kapcsán tettem fel a kérdést. Olyan válaszok érkeztek hogy az valami elképesztő. Az apukát gyakorlatilag egy idegen férfiként állítják be, aki nem fürödhet vagy fürdetheti a saját lányát... Döbbenet, hogy a mai napig vannak ilyenek, akinek a meztelenség tabu. És még az édes szüleiről feltételezik, hogy zaklatják a gyereküket...
2014. febr. 9. 14:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem prűdség, egy bizonyos kor felett szerintem mind a szülőnek, mind a gyereknek illik tiszteletben tartani a másik intim szféráját.
2014. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos nagyon sok édes szülőről derül ez ki :/
2014. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Értem, de ha egy gyerek még igényli, hogy anyuka/apuka fürdesse, akkor miért kiálták ki a szülőt valami perverz disznónak?
2014. febr. 9. 14:44
 4/39 A kérdező kommentje:
Jó, most ne azokról beszéljünk, akik kattantak, hanem normál rétegbeli emberekről.
2014. febr. 9. 14:44
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves gyerekről van szó a kérdésben?


Babáknál, bölcsiseknél rendben, talán még ovisoknál is. De kiskolásoknál, idősebbeknél már szerintem is furcsa.


Kiskoromban mindig anyukám vagy apukám mosta a kádban a hajam, nagyon szerettem. De 7-8 évesen ez azért már frusztrált volna, nemmég hogy ha bele is ülnek a kádba mellém.

2014. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%

Én azt tudom elképzelni, hogy sokaknak ez tényleg tabu és szokatlan. Ha még ráadásul a média által nagyon befolyásolható emberekről is van szó és a tévében, itt-ott hallanak gyerekmolesztálásokról, akkor erre kezd el járni az agyuk.

A másik lehetőség, hogy esetleg őket molesztálták gyerekkorukban.

2014. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
81%
Életkorfüggő.
2014. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, nálunk ez nem ilyen nagy szám. Mivel lány vagyok, ezért nagyobb korom óta már nem mutatkozom apukám előtt meztelenül, de anyukám a mai napig lát meztelenül és én is őt. Nekem nincs benne semmi fura. Egy kislányt meg miért ne fürdethetne az apuka ugyanúgy, mint az anyuka?

Akkor ha egy nőnek fia születik, csak az apa láthatja el? :D

Nem ezen múlik, hogy valaki zaklató lesz vagy sem.

2014. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Van aki gyerekesebb típus. Nekem 13 éves koromig mosta apukám a hajamat. És soha egy családtagomnak sem jutott eszébe, hogy engem molesztálna. És ismerek még jó pár ilyet, aki igényelte, hogy tizenpár éves koráig bent legyenek a szülők. Van aki ilyen. A meztelenség természetes, nem tabu.
2014. febr. 9. 14:48
 10/39 anonim ***** válasza:
76%
Engem anyám molesztált 10-16 éves koromig aztán leléptem. Lehet hogy régebben is csak arra nm emlékszem. Mindig fürdetett és ott simogatta
2014. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!