Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz gyerek vagyok,...

Tényleg rossz gyerek vagyok, igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Anyám és apám kitűnő tanulók voltak az orvosi egyetemen, mindketten baromi sikeresek és baromi jól keresnek. Én voltam az első gyerekük és nagyon magasak voltak az elvárások. Egész életemben megkaptam, hogy nem vagyok elég jó, hogy csak átlagosan tanulok, nem vagyok kiemelkedő, apám arcán láttam a csalódást és anyám is egy veszekedésünk alkalmával imádja felsorolni a kudarcaimat, vagy hogy mit nem végeztem el sikeresen az életben.

Szerintük egy kudarc vagyok, vagy ahogy anyám fogalmaz, én vagyok élete megkeserítője. Pedig sohasem ittam, nem dohányzom, soha nem próbáltam drogokat, nem buliztam, életemben nem voltam prostinál és nem maradtam ki otthonról. Minden bűnöm az, hogy nem tanultam eminens szinten, ahogy elvárták.

Most végzem el az egyetemet 24 vagyok. Szeretnék elköltözni, de a napi szintű veszekedések miatt már nemcsak kínos bármit kérnem, de szerintem minimálisan fognak támogatni (írtam, hogy módos szülők). Elvesztettem minden szeretetüket azzal, hogy nem tanultam úgy, ahogy elvárták. Hogy sosem voltam kiemelkedő. Apám ebben méri a szeretetét és látom rajta, hogy nem érek sokat a szemében.

Van egy szép és imádni való barátnőm, aki támogat, de már napi szinten kell támogasson, mert mindennap megkapom, hogy nem vagyok elég jó. A költözést felgyorsítottam, állást keresek ezerrel, de akkor is olyan szomorú, hogy nem tartom magam rossz embernek és csak azért utálnak a szüleim, mert nem voltam éltanuló, csak átlagos.

Húgom és öcsém már nem kapták ezeket meg, a mai napig én vagyok a rossz mindenért. Én vagyok a hibás?


2014. febr. 7. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem te vagy a hibás. És amit leírtál,megmutathatod a szüleidnek. Annyira csak szeretnek,hogy megértik.
2014. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sorsunk. Az elsőszülötteké.

A mi (feleségem, és én) szüleink egyszerű emberek, de szinte ugyanazt éltük át amiket te, és a húgainkkal is sokkal elnézőbbek.

Ember! elvégezted az egyetemet. Támogat a barátnőd. Mi kell még?

Költözz el, és majd magától megoldódik a helyzet. A szüleid elvárásai tettek téged (is) nagyon jó emberré. És túl érzékennyé.

Ha valaki, akkor TE NEM VAGY HIBÁS. Hidd el ha jobban tanulsz, akkor még jobbat akartak volna... Sosem lettek volna elégedettek, de 5-10 év múlva nagyon büszkék lesznek rád, de te akkor már ne bántsad őket, elég lesz nekik a lelkiismeret furdalás.

Atyaég, ugyanezt csinálom a fiammal. :(( Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet.

36F

2014. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen orvosok a szüleid, de egy-két pszichológia vizsgát bizonyára kihagytak. Egy ilyen családban annak kellene a fő szempontnak lenni a gyereknevelésben, hogy a gyerekük ne érezze magát szerencsétlennek, boldoguljon az életben. (Mert minden más megvásárolható.) Ha ők mindenkit saját magukhoz mérnek, akkor hogyan gyógyítanak? Ha nem veszik észre a kínlódásodat, akkor lehetnek jó és sikeres orvosok, de szülőként megbuktak. Anyád életének megkeserítője pedig a saját hülyesége.
2014. febr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Feldmár Andrással készült "Van-e élet a halál előtt" című filmet, ott visszatérő motívum és NEM, nem te vagy a hibás.


http://www.youtube.com/watch?v=OXSFuFXWUW8


Összességében ajánlom hogy olvasd el pár könyvét és ismerkedj meg a gondolataival.

Ami nálad jelentkezik az egy nagyon klasszikus példája annak, amikor a szülők nem téged szeretnek, hanem egy képet amilyennek látni akarnak. Ezek szomorú dolgok és nem a te hibád. Én azt tanácsolom hogy költözz el otthonról, hagyd hátra a mérget és élj meg a magad lábán.

2014. febr. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanezt csinálták a Szüleim. Tőlem csak a maximumot fogadták el, az öcsémnek elég volt ha nem bukik meg. Nekem egyetemre kellett mennem, az öcsémnek elég volt a szakiskola... Tudod mit értek el vele? Én 3000 kmre költöztem tőlük, az öcsémet a mai napig Nekik kell eltartaniuk, de még így is csak adósságot halmoz fel... Hidd el hogy nem te vagy a hibás!!!! Csak pont te születtél elsőnek, azt szoktam mondani hogy prototípusnak :) Ne is foglalkozz Velük, idővel belátják ők is, hogy a lehető legjobbat hozod ki magadból!
2014. febr. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid orvosok akkor feltételezem hogy elég intelligens emberek ahhoz hogy a szeretetet ne a tanulmányi teljesítményedben mérjék". Esetleg nem valoszínübb hogy a veszekedések miatt idegenedtek el tőled? - Amiben mindkét félnek részt kell venni bizonyos mértékig. -

Mint írtad elvégeztél egy egyetemet, ez már bizonyos foku teljesítmény , a sikeresség , boldogságnak pedig nem függ össze olyan mértékben a tanulmánnyal mint azt sokan hiszik.

Ha elköltözöl előtt utobb ugyis a saját lábadon kell megállnod , de amugy szerintem nyugodtan kérheted a segítségüket. Szerintem ha ilyen a hozzáálásuk , de van anyagi háttér , akkor nem fogják megtagadni a segítséget.

2014. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet. Különösen akkor, ha szüleid u.n. első generációs értelmiségiek. A szülők nagyon sokszor saját vágyaikat és értékrendjüket vetítik ki a gyerekükre, elfelejtkeznek arról, hogy a gyerek más génekkel rendelkezik, mint ők maguk. Továbbá, még ha ők kiemelkedő képességűek is, a természet törvényei szerint az utódok átlagban átlagos képességűek lesznek. Nem tudni, hogy figyeltek-e rád annyira valaha is, hogy a tebenned rejlő képességeket akarják megismerni és legjobb képességeid irányába tereljenek, ne pedig saját maguk által számodra kiválasztott irányba.
2014. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emberek túlzott jelentőséget tulajdonítanak annak, hogy ki mit gondol róluk. Nyilván ez hatványozottan igaz, ha közeli családtag, pláne a szülő az illető.Ettől nagyon nehéz függetlenedni, pedig rendkívül fontos lecke az életre. Tökéletesen mindegy ki mit gondol rólad, a te valódi értékedhez annak gyakran semmi köze. Akár a szomszéd néni, akár a tanárod és, igen, akár a szüleid véleménye. Ne hagyd magad beskatulyázni. Törekedj a jóra egész életedben, és csak arra koncentrálj ami pozitív. A negatív kritikákból próbálj meg tanulni (nem mindből lehet persze), de utána hagyd teljesen figyelmen kívül őket, ne rágódj rajta. Tudom mondani könnyű, megélni nem, gyakorolni kell. Nekik valószínűleg sosem fogsz megfelelni, de EZ VALÓJÁBAN AZ Ő PROBLÉMÁJUK. Nem kell hogy a tied is legyen, mert van választásod!
2014. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Nem vagy rossz gyerek ez miatt, sajnálom, hogy ezt gondolod magadról és így gondolják a szüleid is! DE már felnőtt vagy, legtöbbünknek a gyerekkora fialatkora nem volt fenékig tejfel, a legtöbbünket megnyomorították egy kicsit a szülei .)


Elvégeztél egy egyetemet, van egy imádnivaló barátnőd! Szeressétek egymás, költözzetek össze! Majd ti másképp csináljátok! Ha jó az a kapcsolat mindenért kárpótol és rendbehoz lelkileg! :)

2014. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az en szuleim is kb ilyen kategoriaba tartoznak...

19 eves vagyok nem fiuzom, tanuok ezerrel, nem drogozok, vagy iszom cigizek, meg csak szenvedelyem sincs...meg se vagyok jo....


Mondanek megoldast....de sajnos ha bekukkantanal az en eletembe ugyanaz lenne mint a tied....egy nagy kaki tele veszekedessel.


Vigasztaljon hogy nem vagy egyedul ezzel...habar ez eleg onzo vigasz..

2014. márc. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!