Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok hozzá ha az...

Mit szólnátok hozzá ha az egyik ismerős 6 hónapnyi ismeretség után férjhez megy?

Figyelt kérdés
érdekelne mások véleménye. kösz
2014. febr. 11. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Életkortól függhet. 20 évesnek lehet kedvesen szólnék (bár közöm nem lenne hozzá), hogy ennyire biztosak benne mindketten? 30 fölött, pedig irigykednék, hogy ilyen szerencsés és nem hagy mindent utoljára :-).

Elhileg 6 hónap együttélést javasolnak házasság előtt az okosok.

Egyébként meg más egy-két hónap után gyereket vállal, mert annyira biztos a dologban.

2014. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
a lány 25 a fiú 35 fölött, nem tudom pontosan! Értem én, hogy elég a 6 hónap, csak köztük még semmi nem volt.. a vallás miatt. sőt a fiú kamionozik, szóval kb 6 hónap alatt találkoztak 10 szer, a többi skype-beszélgetés volt!
2014. febr. 11. 23:58
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

Anno annak idején 17 évesen azt hittem megtaláltam életem párját. 5 évig jártunk, ebből 2 évet együtt is éltünk amikor összeházasodtunk. Nem lehet azt mondani, hogy elkapkodtuk az esküvőt, végül is 5 év elég szép idő. 3 évig voltunk házasok amikor elváltunk. Minden volt csak jó nem. Hogy miért alakult így nem tudjuk, csak azt, hogy inkább barátként váljunk el, és ne várjuk meg míg egymás torkának ugrunk. Emlékszem 2001 szeptember 21-én kaptam meg a jogerős határozatot, hogy többé nem vagyok férjnél. Ezt pár barátommal/kollégákkal megünnepeltem. Azon az estén az egyik kollégám egyben jó barátom, a következőt mondta:

- Már nagyon vártam ezt a napot. Hozzám jössz feleségül?

Én meg csak pislogtam.. Mi van?? hisz ma váltam el! Nem is járunk, sőt egy csók sem volt köztünk.

Ezen ne múljék, és rögtön megcsókolt. Én meg azt mondtam, hogy

- miért ne?? oké, hozzád megyek.


Másnap bementünk az anyakönyvvezetőhöz, megkérdeztük akadály-e ha csak 1 napja váltam el. A válasz nem, mert 30 nap türelmi idő van. Kivártuk. Összeházasodtunk. Egészen pontosan 2001. Október 22-én hétfőn.

Azóta is együtt vagyunk.. Azóta is mondom neki mindig:

- hisz még csók sem volt, és rögtön kapok..:)

Szóval nem az számít ki hány évig járt a másikkal, hanem az, hogy érzik-e azt a bizonyos szikrát..Ha ez megvan akkor akár 1 nap után is összeházasodhatnának (ha nem kéne várni)

2014. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Azt,hogy én akkor butaságnak amikor valaki általánosít! Ilyen az, amikor azt gondolják,hogy ha valaki 10 év együttélés után házasodik az biztos tartós lesz, de ha valaki félév után, az tutira elválik.

Barátnőmék 8 hónap után házasodtak, most lesznek 10 éves házasok. Sógornőméknél a lánykérés 10 év után volt, 11 év után volt az esküvő és 3 év múlva elváltak!

2014. febr. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Egy barátom a második találkozáskor gyürüvel megkérte a késöbbi felesége kezét, egy hónap múlva összeházasodtak és most volt a 30 házassági évfordulójuk. Emellett tényleg jól élnek, szeretik egymást, nemcsak megszokás a kapcsolatuk.
2014. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményeket, válaszokat!mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2014. febr. 12. 09:18
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa az ilyen, mert nem mértem miért kell azonnal a házasság, nem kell az elkapkodni.

Nekem van olyan ismerősöm, aki egy amúgy nagyon okos, értelmes lány, és kint Londonban 1 hónap ismertség után szült kisbabát egy pakisztáni férfinak. Én ezt nem tudom hovátenni...., de adja az ég, hogy minden jól alakuljon.

2014. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A nagyszüleim szintén 6 hónap után házasodtak össze. Előtte nem laktak együtt, csak hetente egyszer-kétszer találkoztak, mivel 100 km-re laktak egymástól és dolgoztak. 23 évig voltak házasok. A szüleim 3 év után házasodtak össze, akkor jöttem én is. 20 év után szintén elváltak. Egyetértek azokkal, akik szerint nem az számít, hogy mennyi ismeretség után házasodtak össze.
2014. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Lehet itt hozni 20-30-40 éves példákat, de akkor kicsit más volt a világnézet és az emberek hozzáállása is. Ma azért másképp gondolkodunk, főleg, hogy nem annyira tervezhető az életünk, mert egyik pillanatról a másikra változhat pl az anyagi vagy munkaügyi helyzet. A másik, hogy ma fingra válnak el az emberek, ez régen nem volt jellemző, simán el voltak egymás mellett még úgy is, hogy nem szerették egymást.
2014. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek veled kedves utolsó!
2014. febr. 13. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!