Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak még itthon,...

Mit csináljak még itthon, hogy ne veszekedjenek velem?

Figyelt kérdés

2 vizsga közötti időszak van, azért vagyok itthon. Szóbelire kéne tanulnom, de nem tudok. Már korán reggel bekapcsol a rádió, a szüleim felkelnek. Kávéznak, tévéznek, kiabálnak, mert én nem pattanok ki reggel 6kor az ágyból.

Apu leviszi a kutyákat (negyed 7), akik simán aludnának 7ig, 7 után pedig levinném őket. Aztán kimegy a konyhába, reggelit készít, de csak magának. Rengeteg mosatlant odarak, én elmosogatok. Amikor már a szomszédok is felkelnek, kiporszívózok. Anyu még lustálkodik, aztán megeteti a kutyákat. Mikor mindennel végez, felöltözik, boltba megy, mamához megy, bevásárol neki, szinte minden nap. Amikor elmegyek neki segíteni, akkor az a problémája, mert nem tanulok. Ha otthon maradok, azért megy acirksz, mert nem segítek. Apu megfőzi az ebédet mire hazaérünk (mindketten nyugdíjasok). Elmosogatok ebéd után, felmosok. Kutyaséta, aztán olvasgatom a tételeket. Napi kb 2-3 órát hagynak tanulni, utána jön a cseszegetés, hogy segítsek a házimunkában. Bevásárlást anyu intézi, vagy közösen apuval. Nem bízzák rám, mert mi van ha merek venni magamnak egy csokit, meg biztos rossz terméket veszek stb.

A mosógép közelébe nem engednek, az ő szobájukba ne takarítsak, mert akkor semmit nem találnak meg. A konyha kitakarítva, fürdőt is 2-3 naponta rendbe teszem, ahogy eszembe jut.

Most épp senki nincs itthon, végre van időm gépezni.

Soha nem tudom kipihenni magam, amit tudok házimunkát azt elvégzek, még tanulok is, amennyi időt tudok, de nekik ez nem elég.

Persze keressek munkát is. Keresek, de most a vizsgáig úgysem tudok dolgozni :(

És ennek tetejébe még az is porondon van, hogy meg fogok bukni szóbelin, mert tojok a tanulásra.

Amióta az írásbeli vizsgának vége, és itthon vagyok napközben, sokkal rendesebb, tisztább a lakás. Hiába nyugdíjasok a szüleim, nem igazán takarítanak. Mosogatni szoktak, hogy tudjon apu főzni, meg heti 1x felmostak, ha már ragadt a padló. A szennyes halomban áll a fürdőben. De ne merjek a mosógéphez nyúlni, mert csak tönkreteszem a ruhákat. Az nem jut eszébe anyunak, hogy megmutassa, mit kell csinálni. A használati utasítást meg nem tudja hol van.


2014. febr. 12. 11:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Persze amit cserébe kérek, azt nem lehet. Pl kellene egy normális cipő, ami nem ázik be, hogy ne legyek állandóan beteg. Most a vizsga miatt vettek nekem C vitamint (1 hónapra kb 850 ft), és ezzel el van intézve.

Pedig egy sportcipő a kínai 3000 ft. És tavaszig kitartana.

2014. febr. 12. 11:05
 2/8 A kérdező kommentje:
*kínaiba
2014. febr. 12. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáljatok leülni és ÍRNI mindig egy hétre előre egy napirendet, hogy melyik napon mit várnak tőled. Ezt ki lehet rakni a falra, ki tudod pipálni, amit elvégeztél. Legyen benne a tanulás is, pl. "kedd, tanulás délelőtt 10-12-ig, délután 2-6-ig".


Amúgy meg el nem képzelem, hogy mi a fenét lehet 2-3 naponta takarítani, én heti egyszer takarítok, és még 7 nap múlva sincs igazán kosz. Kivéve a mosogatás, amit persze naponta, kétnaponta kell.


Azt gondolom, nem kéne elaprózni a takarítást, mert így úgy tűnik, egész nap takarítatok, még sincs rend. Legyen egy takarítós nap (péntek du. van vagy szombat), amikor az egész lakást kitakarítjátok, és akkor egy hétig nyugi van. Így soha nem érsz a végére.


Hiába nyugdíjasok, te is felnőtt vagy (gondolom, ha szóbelire készülsz), ki kell venni a részedet, de ez nem azt jelenti, hogy terrorban kell élned.

Szerintem a szüleid annyira ingerszegény környezetben élnek, és annyira unják magukat, hogy az egyetlen szórakozásuk a veszekedés.


Végső megoldás, hogy valóban keresel munkát, és a barátaiddal béreltek egy kis garzont, mert így nem lehet élni.


Amúgy milyen suli az, ahol február közepén még vizsgák vannak?

2014. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1,5 éves, okj-s képzés.

A 2 kutya elég nagy koszt tud csinálni, plusz apum is szereti összefogdosni a bútorokat, a fehér bútoron pedig nem mutat jól az ujjlenyomata.

2014. febr. 12. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Az öregebbiket megfojtanám álmában, a fiatalabbik meg 'tán utána megy magától is.
2014. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy nagyvárosi vagy: Reggel felkelsz, megreggelizel, összeszeded a könyveidet, és elhúzol egész napra a könyvtárba. Este 8-9-ig haza se állítasz. Mindaddig így folytatod a napjaidat, míg jól fel nem készültél. Na ekkor b.gassanak.

Ajánlom a Szabó Ervin könyvtárakat. Ingyenesek. Csak akkor kell tejelni, ha elhozol könyvet. De pl. a műegyetem könyvtárába is "csak" 300 ft a napi látogatójegy.

Az edényeket meg majd a kutyák elmosogatják, vagy aki akarja. :) Azért mert lány vagy, még nem kell házicselédnek lenni. Muternak-faternak is 2 keze 2 lába van, nekik se esik le a karikagyűrű a kezéről, ha néha megfogják a mosogatószivacsot.

30f

2014. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A könyvtár szuper ötlet! :)

Amúgy meg: a fehér bútoron az ujjlenyomat nem mutat jól, de NEM KOSZ, nem baktérium, nem veszélyes. Ennyi erővel 5 percenként takaríthatnál, amikor valaki megfogja. Senki nem fog belehalni, ha csak hetente egyszer törlöd át. Én domestos kendőt használok, kb. 5 perc a polc/szekrény letakarítása, amiből 4 a le- és visszapakolás.

5-5 perc a kád, a mosdó és a wc-kagyló kisúrolása. Sok időbe az kerül(ne), ha a családtagok szétdobált holmijait kellene szétválogatni és helyre rakni, de mindenki pakoljon el maga után. Addig a helyedben meg se fognám a szivacsot, amíg kupi van.


Írod, hogy ők nem igazán takarítanak, heti 1-szer felmosnak. Ez azt jeleni, hogy ennyit igényelnek, ha nekik kell csinálni. Neked sem kell gyakrabban. Meg hát a heti 1 a normális. Ha lenne kisgyerek, akkor nyilván nem, de felnőtteknél bőven elég. A kutyának/macskának meg az udvaron a helye.

3.

2014. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem Bp-i vagyok.

A városi könyvtárba bejárnak internetezni a romák, volt hogy belekötöttek egy emberbe aki csak egy könyvet keresett....Úgyhogy az kilőve :(

2014. febr. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!