Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok szüleiteket sírni?

Láttátok szüleiteket sírni?

Figyelt kérdés
Én sajnos mostanában rengetegszer látom őket, és kíváncsi vagyok hogy ez hogy hat másokon hogyan fogják fel ezeket a dolgokat, hogyan kezelik az ilyen helyzeteket:(
2014. febr. 14. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Édesanyámat kétszer láttam, engem nagyon megviselt!
2014. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
inkább anyukámat láttam már sírni, engem is megviselt.
2014. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ó, de hányszor.:( A sírásnál még láttam rosszabb dolgokat is, amikor még fiatal voltam és a szüleimmel éltem.

Apám alkoholista volt és elég agresszív, úgyhogy sajnos igen rossz tapasztalatokat szereztem ilyen téren.

Sokszor féltem, de inkább anyukámat féltettem, sajnáltam, mivel míg gyerek voltam vagy egész fiatal tini, akkor segíteni nem tudtam, aztán mikor idősebb lettem, akkor már tudtam tenni ellene, tettem is, rávettem anyukámat, hogy költözzünk el a mamámhoz és váljon el apámtól. Így is lett, és azóta legalább békében és nyugalomban él anyukám. Én azóta már férjhez mentem, de anyukámat ez az egész lelkileg nagyon megviselte, így a mai napig szokott sírni.

2014. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem mindenki látta már. Én is láttam mindkettőjüket. Ha olyan dolog miatt sírnak, mint pl. haláleset, akkor amiatt nyilván én is szomorú vagyok, nem visel meg jobban, hogy ők még sírnak is. Szóval elég könnyen kezelem ezeket. Nem borulok a vállukra, hogy együtt sírjunk, nem is nagyon mondok semmit, attól úgysem lesz jobb. Sírjanak, majd abbahagyják. Én is szoktam sírni, és én kifejezetten utálom is, ha közben odajönnek simogatni meg gügyögni, hogy nyugi, minden rendben lesz, ne sírj édes, itt vagyok veled, stb. Hadd döntsem már el, mikor akarok sírni és mikor nem. Ugyanígy vannak vele a szüleim is, egyszer beszéltünk már erről. Ha valaki sír, békén kell hagyni, az a legjobb mindenkinek szerintem. Legalábbis az ilyen típusú embereknek, mint mi vagyunk.
2014. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Látta anyát sokszor.Én amikor először láttam, felhívtam apát, de csak a baj lett belőle.Máskor csak vigasztalni próbáltam.
2014. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, mikor meghalt a kutyánk.
2014. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Minde nap mikor belépek az ajtón :)

viccen kivül: apám soha anyu gyakran

2014. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen anyám szinte minden nap :D

Apát még sose

2014. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, párszor sírt már anya. Megbántotta tesóm, rossz hírt közölt az orvos, meghalt a kedves unokatesója stb.


Borzasztó volt látni gyengén :(

2014. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A halálesetekkel én is úgy vagyok, ahogy itt más, ha közös szerettünk hal meg. Ha egy barát, vagy távoli rokon, akihez neki gyerekkorából fűződnek esetleg élményei, nekem meg nagyjából semmilyen, akkor sajnálom persze, de abszolút megértem és tudom, hogy neki most ez a jó. Szerintem erre is igaz, hogy jobb kint, mint ment. Jobb, ha kiadja magából, mintha belül őrlődik és töltődik, mert nem mert előttünk sírni. Apuval ugyanez a helyzet.

Engem inkább az visel meg, amikor miattam sírnak, vagy is érzékenyülnek el. Életemben először a ballagásomon borult apu zokogva a nyakamba. Persze nem mutatta, igyekezett leplezni, de éreztem, ahogy megölel, hogy zilál a sírástól. 18 éves koromban szintén, illetve amikor egy nyárra külföldre utaztam, a búcsú pillanatában is nagyon elérzékenyültek. Ez persze az én lelkemet is megviseli, képes vagyok én is elsírni magam egyik pillanatról a másikra.

Anyu nő és mi néha indok nélkül is sírunk, de amikor édesapám átölel és látom lelkileg megrezzenni a 80 kilós "sziklát", az komolyan megvisel engem is.

2014. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!