Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már problémád a facebook...

Volt már problémád a facebook miatt valamelyik családtagoddal?

Figyelt kérdés
Állandó vita köztünk az anyukámmal a facebook miatt,tulajdonképpen ezért is regisztráltam fel,mert a hátam mögött töltöget fel képeket. Ő úgy gondolja bármit fel lehet oda tenni,ami valahol igaz,de valahol meg mégis nem. Mikor szültem egy külön szobában voltunk és felrakott oda olyan képeket is a tudtom nélkül,amin nem csak a gyerek látszódott hanem én is,meg úgy elég sok dolog,túl intim volt. Mikor nálunk volt ünnepség,olyan képeket rakott fel,amin a lakásunk elég jól látszódott. Többször kértük,hogy előtte mutassa meg,miket szeretne kiposztolni az ismerőseinek,nem szeretnénk se mi látszódni a képeken, sem pedig a lakásunkat nem akarjuk mutogatni, de ő csak úgy fogja fel, hogy azt tesz ki amit akar..mert hogy abban nincs semmi rossz..odáig nem is lenne probléma ha csak a gyerek látszódna,de többször már túlmegy a határon..

2014. febr. 17. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Hát, ilyen problémánk nincs, csak kisebb, de az is elég idegesítő...

Anyukám új szokása, hogy - szép modern szóval - 'teleposztolja' az oldalamat, ilyen vicces, vagy viccesnek vélt képekkel. Én sosem teszek ki ilyesmit (mást sem), és idegesít, hogy ezáltal mégis állandóan fel- felbukkanjon a nevem az ismerőseim számára is (azt hiszem, így is előjön nekik, bár nem nagyon értek hozzá).


Hiába kérem, hogy ne csinálja, szerinte ez jópofa.

2014. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Szerencsére a szüleim nagyon ellenzik, hogy olyan adatok jelenjenek meg közösségi oldalon, amik sokat árulnak el róluk, és rólunk is.

nekem pl nincs róluk kép fenn, csak az esküvői képek közül1-2.

Édesapám törölte magát, a macskánk van fenn az ő, de csak azért, mert így van képben, amiről beszélnek pl mnkában, vagy oda tesz fel ismerős képet..stb

csak nagyon közeli ismerősök tudják, hogy az ő

(anyukám, tesóm, mi, a testvére, és 2-3 haver)

Édesanyámnak sincs saját profilja.


volt már amúgy probléma a facebookból, nagynéném tett fel oylan képet, ami anyukámról volt. jelezték, hogy szedje le, mert nem kérdezte eg...


az anyósom és párja szokott idegesíteni, amikor direkt megkérem, hogy ne tegyen fel képet, vagy kérdezze meg, és mégis

szerencsére a férjem lerendezi, és akkor leszedi..

amúgy teljesen jól kezelik, csak nem értik, hogy miért zavar engem ha feltesznek (szerintük) egy jó képet rólam (amin égnek áll a hajam és influenzás vagyok egyébként), de leszedik..és pár hónapja nem is tesznek fel már...talán volt foganatja az állandó szájtépésnek

2014. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

"Volt már problémád a facebook miatt valamelyik családtagoddal?"

Szerencsére nem. Egyrészt nemigen használunk közösségi oldalakat, másrészt minden családtagban van egy kis egészséges paranoia.


"Többször kértük,hogy előtte mutassa meg,miket szeretne kiposztolni az ismerőseinek"

Nem kérni kell, hanem kijelenteni. Az engedélyetek nélkül nem tesz ki semmit sehová. Pont.

Ha nem képes megállbni, akkor vissza lehet fogni a hozzáférését a fényképeitekhez (pl. nem elküldeni neki), esetleg ha van saját fényképezőgépe nem engedni hogy fényképeket készítsen rólatok, stb. Előbb-utóbb leesik neki.


"de ő csak úgy fogja fel, hogy azt tesz ki amit akar..mert hogy abban nincs semmi rossz.."

Meg kell vele értetni, hogy nem úgy van az.

2014. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Ha szép rendezett a lakás, akkor nem értem hol a probléma. Olyan nagy baj, ha más is látja a lakásotokat? Miért zavar ez titeket annyira? Ha mégis gondot okozz a dolog, akkor le kell tiltani a fényképezésekről és csak oylan képet átküldeni neki, amit felrakhat a világhálóra is.
2014. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

nem a rendezettség a baj


mi se szeretnénk ha megtudnánk a távoli ismerősök, hogy jó anyagi körülmények között élünk


én letiltanám a fotózásról, csináljon amit akar, de nem engedném, hogy a házamban, vagy rólam képet csináljon

2014. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

azért zavar, mert az életemből csak azt osztok meg amit akarok..., amit én akarok...nem azt amit a rokonaim...


unokatesóm lakásáról feltettek 1 képet... látszott a "lapostv" az apple gép, és iPad..3 nap múlva egyik sem volt már meg, mert amit elhagyták a lakást éjjelre kirabolták őket...

és igen, van összefüggés


ismerősöm kitette ugyancsak apple gépét hirdetni (facebookra is) 2 héten belül ellopták a lakásból..

persze ez csak 2 példa...

2014. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Ismerős a probléma... Anyámnak is ez a magyarázata, hogy "nincs ebben semmi rossz". Meg hogy senkinek semmi köze hozzá, azt rak fel, amit akar. Persze... ha senkinek semmi köze hozzá, akkor ne rakja fel, mert épp ezáltal lesz közük hozzá...

50-60 éves okos és "komoly" emberek, de mégis úgy pakolnak ki mindent a netre, mint a tinik!


Anyám rólam nem tesz fel semmit, mert nem kapja meg azokat a képeket, amiken rajta vagyok. És ha megkapná se merné feltenni, mert jópárszor elmondtam neki, hogy ne tegye. Eddig rendben is.

De magáról röhej mennyi kép van fent. Időnként cserélgeti a profilját, de úgy, hogy a régi fotókat fent hagyja. Számomra ez ciki. És igen, az is zavar, ha a lakásunk részletei is jól látszódnak a képeken...


Ráadásul anyám az ilyen oldalakon képes a teljes lakcímünket és telefonszámát kiírni. Ó mert hát neki nincsenek ellenségei. Ja persze. Amíg egyszer be nem törnek. Igaz nem egy luxus, amiben élünk, de akkor is...


Sajnos nagy a birkaszellem a közösségi oldalak használatában. És amíg a többség kirak mindent a kirakatba, addig én is hiába beszélek otthon, én vagyok maradinak titulálva.

Kellene több cikk és tv-műsor főműsoridőben, hogy miért ciki és rossz ez az egész... Az talán hatna a népre.

2014. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Apukám ugyanezt csinálta. Először szépen kértem a problémás képek törlésére, és megbeszéltük, hogy mostantól csak akkor tesz fel képet rólunk/a gyerekekről, ha előre megbeszéljük, és beleegyezem. Ezt megszegte, simán pakolta fel a képeket, mire szóltam, hogy oké, most azonnal töröl _mindent_, ami velünk kapcsolatos, vagy jelentem. Szerencsére nincs különösebben képben az ilyesmivel, és a "jelentés" ráijesztett, így mindent törölt, azóta sem engedem, hogy bármit kitegyen rólunk.
2014. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Jelentheted a Facebook felé, hogy a felhasználó az engedélyed nélkül tett ki bizalmas képeket, azaz visszaélt velük. Törölni fogják. Ha máshogy nem, erről leesik anyukádnak.


Egyébként rengeteg ilyen cikk jelent már meg, keresd ki őket és mutasd meg neki! Ezekben leírták, hogy a bűnözők manapság kb. 70%-ban a közösségi oldalakról tájékozódnak, ott mérik fel, melyik lakásban mi értékes, még az ablakok típusát és a lakás felépítését is fel tudják mérni elegendő számú kép alapján! Gyakorlatilag térképpel indulhatnak hozzátok betörni, tudják, melyik szoba hol van, és melyik értéket hol keressék... A Google Streetview segítségével pedig még könnyebb a dolguk.


Ha ezt nem érti meg anyukád, akkor tényleg csak az marad, hogy letiltjátok az összes képeteket, nem adtok neki családi fotót és ossza meg a saját képeit. :(

2014. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%

Igen. Nem pontosan olyan formátumban, ahogyan írod, hanem úgy, hogy az egyik unokaöcsike nagyon durván nekem hajtott. Megkapta a megfelelő tartalmú és hangvételű választ a leveleire, aztán kitiltottam a FB-ról.


Azt nem mondom, hogy nem fájt, sőt.

2014. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!