Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyák (nagylányok)! Ti...

Édesanyák (nagylányok)! Ti mindent elmondtok az anyukátoknak?

Figyelt kérdés

Mindent megszoktál beszélni az anyáddal?Lányodként vagy nőként tekint rád?Tovább szokta adni amit elmondtál?Érzed a bizalmat?

Felnőttként jó mindent megbeszélni vele,vagy azért eltitkolsz dolgokat?


2014. febr. 18. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta szinte mindig mindent megbeszélek vele. Persze azért van, amit nem. De még akár szexről is tudunk beszélni. Én 21 éves vagyok, anyukám 56. Én anyaként és barátnőként is tekintek rá. Nagyon nagyon jó a kapcsolatunk, bármiben számíthatok rá, és ő is rám. Még itthon lakok, gyakran beszélgetünk esténként órákon át vele is és apukámmal is. Titkolni nem szoktam dolgokat, legfeljebb nem mondom el, mert nem fontos. Szoktunk együtt vásárolgatni, csajos napokat csinálni, fodrászhoz megyünk, vagy manikűröshöz, sőt, wellnessezni is voltunk már kettesben. Jobb anya-lánya kapcsolatot kívánni se lehetne.
2014. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De gondolom a te szüleidnek is vannak hibáik,amelyek zavarnak?!

Vagy gyerekkori sérelmeid.Ezt hogyan kezeled?

2014. febr. 18. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak családon belül adja tovább, akkor is, ha megkérem, hogy ne. Ebből következően nem mondok el neki mindent. Ráadásul ítélkezik fölöttem, tehát még kevesebbet mondok neki :(
2014. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém nem érdekli mi van velem. Már régóta nem érdeklem. :( 19/L
2014. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem mondok el neki mindent. Legalábbis a magánéletemmel kapcsolatos dolgokat nem,főleg ha kezdődő párkapcsolatról van szó,mert tudom hogy valószínűleg kibeszélné a munkatársainak az ilyesmit. Legalábbis voltak rossz tapasztalataim vele ezen a téren. Nekünk nem olyan barátnős a viszonyunk, de mindig számíthatok rá bármiben.

23/n

2014. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De gondolom egy anya sosem cselezné ki a lányát,bármi nem megfelelőt is mondtunk neki...
2014. febr. 18. 22:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"De gondolom a te szüleidnek is vannak hibáik,amelyek zavarnak?!

Vagy gyerekkori sérelmeid.Ezt hogyan kezeled?"


1-es vagyok. Miért, ez törvényszerű? Csak sérelmekkel nőhet fel egy gyerek, csak defektes szülők vannak? Nem hinném. Van hibájuk, dohányoznak. Ezért mindig is haragudtam rájuk, de nem tudok mit tenni ellene.


Gyerekkori sérelmekre nem emlékszem, csak ilyen nagyon piti dolgokra. Kamaszkori viták, ajtócsapkodás a semmiért, ilyesmik. Sosem ütöttek meg, sosem kaptam szobafogságot, nem tiltottak semmit, mindenben támogattak. Így nincs mit kezelni. Nem okoztak olyan maradandó sérelmeket, károkat, emlékeket, amiket kezelni kellene.

2014. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindig mindent meg tudtam az édesanyámmal beszélni, ennek ellenére volt amit megsem tettem.

De pl a szexualitás nalunk nem tabu

Már felnőtt vagyok, most is mindent meg tudok vele beszélni, de most is van amit nem. (Pl, hogy a férjemmel sokat vitázunk, és most nem szeretném, hogy feleslegesen aggódjon, neki is sok problémája van, emiatt enm szeretnék vele erről beszélgetni,pedig tudom, hogy jó tanácsokat adna, de én nem vagyok rá lelkileg kész,hogy neki is kimondjam, hogy akadnak friss házasként problémáink.)


Felnőttként, nőként néz rám k 22 éves koromtól, amikor elköltöztem...


Nem érzem az, hogy titkolóznék előtte, mert nem titok, de egyedül a férjemre és rám tartoznak dolgok, még a barátnőmnek sem mondtam el.

Tehát nem titok, de ez most 2-nkre tartozik csak úgy érzem.

H tanácsra kesz szükségem, akkor ki fogom kérni a vélemyényét

Jó, hogy ilyen viszonyban vagyunk, hogy van akire tuti, hogy mindenek felett számíthatok

2014. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, éppenhogy semmit. Anyám rendkívül rossz anya volt, számtalanszor visszaélt a bizalmammal. Kedvenc játszmája volt, hogy kiszedte belőlem az infókat és fűnek-fának továbbadta, lehetőleg akkor, akikor én is hallottam, és mindig olyan helyzetben, amikor éppen sikerem volt az iskolában, vagy a munkámban.


Gondolom, ezek után senki előtt nem furcsa, ha azt írom, hogy soha nem bízok meg benne többé. Eljátszotta a bizalmamat, egy életre.

2014. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De gondolom egy anya sosem cselezné ki a lányát,bármi nem megfelelőt is mondtunk neki..."


EGY ANYA nem - csakhogy nem egy anyáról van szó általánosságban, hanem AZ ADOTT anyáról. És mint tudod, rengeteg rossz anya van. Itt vannak a GYK-n az áldozataik, sorra.

2014. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!