Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sose szokok hozzá a gazdagságh...

Sose szokok hozzá a gazdagsághoz? Ne bízzak meg bennük? Ez irigység?

Figyelt kérdés

A szüleim még babakoromban elváltak, mert apának viszonya volt egy nővel, évekig nem láttam, nem ismertem.

Anyának lett egy új férje, neki van egy lánya, aki velem egyidős.

Viszont nemrég találkoztunk és beszélgettünk. Külföldön él, van egy felesége és két lányunk, akik ikrek és 1 évvel fiatalabbak, mint én.

Apa mondta, hogyha szeretném, a téli szünetet náluk tölthetném.

Belementem a dologba és a két lány nagyon jó fej és először olyan elkényeztetett plázacica típusnak tűntek, de nagyon jó fejek és közvetlenek. Apa felesége is elfogadott és az ő szülei is, tavasszal a nő anyukája elszeretne engem is vinni a lányokkal 'utazgatni' (külföldi bevásárlókörút). Meg mindenki tök közvetlen volt velem Karácsonykor is.

Csak fura nekem kicsit ez az új helyzet. Ez az egész család/társaság gazdag, olyan ajándékokat kaptam, hogy úristen, csak néztem, hogy azt komolyan nekem vették, vagy csak valami vicc.

A féltestvéreim barátnői, barátai is hasonlóak. Olyan furcsa nekem ez az egész.

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen idegen nekem ez az életstílus és én ne féljek, hogy talán nem illek ide?


A mostohatesóm (anyáéknál) azt mondja, hogy ne bízzak meg bennük, mert ki tudja, milyenek igazából, meg ne legyek túl jóba velük.

Most nem tudom, hogy esetleg féltékeny, vagy irigy.Vagy miért mond ilyeneket?



2013. dec. 30. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Egy téli szünet alatt nyilván nem lehet hozzászokni, de ne aggódj, idővel igen.

A mostohatesód szimplán féltékeny és irigy. Mivel ugye eddig egyformán éltetek, most viszont neked lett egy másik családod, ahonnan olyan ajándékokat kapsz, amiket ő nem.

2013. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem beszélj a mostohatestvéredről a család gazdag ágának, és nézd meg, hogy mit reagálnak rá. :) Ha tényleg rendesek, akkor valami jelképesebb ajándékot legközelebb neki is adnak, csak hogy ne érezze magát rosszul. Ezzel kicsit enyhülnének a feszültségek.


Az idegenkedés nem fog teljesen elmúlni, hacsak te magad nem keresel annyi pénzt később, hogy hozzászokj az ő életvitelükhöz. Egyszerűen más értéktáblázatok alapján élnek, és amíg te minden nap a csóró magyar valóság alapján számolod a pénzt, addig nem igazán tudsz majd azonosulni az ő anyagi lehetőségeikkel.


Ettől függetlenül az elveiket, erkölcseiket, stb. megértheted és megszeretheted, és érdemes is. A saját módodon légy hozzájuk kedves és menni fog!

2013. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Lehet belőlem is csak az irigység szól, de ez inkább szól arról, hogy milyen menő lettél, mint arról amit valóban kérdeztél. :D


Persze ettől független mostohatesód tényleg irigykedik csak.

2013. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is nagyon furcsa lenne, de én próbálnék megbízni bennük, hiszen ők is a családod, nincs értelme jófejet színlelniük vagy átverniük. Amúgy én is beszélnék a mostohatesómról, sőt bedobnám a témát, hogy ő is eljöhetne veled hozzájuk egyszer. Pl magyarázhatod azzal, hogy tökre hiányzott neked amikor elmentetek vásárolgatni, mert ti együtt szoktatok, stb. És akkor őt is meghívják köv alkalommal.
2013. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Nyugodtan bízz meg bennük, de közben erősen figyelj oda magadra. Ha ugyanúgy neveltek téged is, mint a mostohatesódat, akkor ez a "prolimentalitás" benned is ott van, tudatosan nyomd el ezt magadban, gondolok például erre: "olyan elkényeztetett plázacica típusnak tűntek, de nagyon jó fejek és közvetlenek." Ez bizony a csórók kicsinyessége, aki ápolt és elegáns az biztosan plázacica? És nekik kell bebizonyítani, hogy normálisak, ahelyett hogy belátnád, te vagy előítéletes, neked vannak komplexusaid..?


Másik dolog, hogy ne nagyon szokd meg a gazdagságot, mert abban neked csak kevés részed lesz. Ti anyukáddal sosem fogtok olyan színvonalon élni mint apukád és az új családja. Valamennyi csurranni-cseppeni fog neked, de sosem leszel úgy gazdag, mint ők.

2013. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Az első kérdésem az lenne hogy hány éves vagy? Illetve tartottátok e eddig a kapcsolatot, de gondolom nem, ha most tudtad meg hogy van 2 mostohatestvéred.


Az itthoni mostohatesód csak félt, nekem is furcsa lenne, hogy apukád nem keres évekig, majd belecsöppensz az ő kis gazdag világukba, ami csak a pénzről szól.

Ahogy a tesód is mondta, nem tudhatod milyenek valójában. Ne szavazz nekik teljes bizalmat. Csak szép apránként engedd magadhoz közel őket!

2013. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Jaj mi lesz itt, ha esetleg a fejedbe veszed, hogy te inkább apáddal akarsz élni.. :)))


Tökjó hogy találkozhatsz apád családjával, ismerkedj velük, de ne hagyd hogy elszédítsen a pénz és sohase felejtsd el, hogy életed eddig eltelt időszakában kik voltak azok akikre számíthattál.

Ha az én tesóm lennél én is félnék hogy a hirtelen felbukkant apuka a pénzzel elszédít és lelépsz tőlünk, szóval nem biztos hogy az irigység szól belőle.

2013. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Szia,szerintem apukádnak bűntudata van hogy eddig nem keresett és ezt ajándékokkal akarja kompenzálni,lehet a tesőd ezt látja,és attól félt hogy megint ejtenek :/
2013. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!