Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-21 éves lány életébe már...

20-21 éves lány életébe már nem szólhatnak bele a szülők?

Figyelt kérdés
Például, hogy hova menjen, kivel menjen, mit csináljon... este meddig maradjon? A szülő nem tartja el a gyereket, tehát van saját keresete, viszont a szülőnél lakik még, de beszáll anyagilag a kiadásokba.
2014. márc. 5. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ha azt latnam, hogy a 22 eves gyerekem rossz tarsasagba keveredik, vagy 50 eves pasival kavar, biztosan szovatennem.
2014. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek a 20-21 éves is a gyereke. Ha olyan szülő, hogy irányítani akar, akkor bele is fog szólni. A te dolgod lerendezni velük mennyit tolerálsz .
2014. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Beleszólhatnak, de csak tanácsot adhatnak, nem vagy köteles azt tenni, amit mondanak. Viszont ha mondjuk van fiatalabb testvér, aki veletek lakik, akkor illik tekintettel lenni rá, és nem hajnalban hazaállítani rendszeresen.
2014. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám a 30 éves fiait is kosztja ha azt látja , hogy nem normális amit csinál.

Ne olyan "mindenlében " kanál anyát gondoljatok, de nem fog "jópofizni" a gyerekével ha az hülyeséget csinál. De nem a mindennapokba szól bele, nem abba hogy mit csinál kivel találkozik stb..

Nekem ennyi idősen semmibe nem szóltak bele.

2014. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
A helyzeted alapján, azt csinálsz, amit akarsz. Ha konzervatívak, mindig bele fognak szólni. Èn 22 èves vagyok, 4 ève nem lakom otthon, mikor hazajárok mèg mindig meg akarják szabni, hogy mikor menjek haza és áll a bál, ha kèsőbb megyek.
2014. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Bele nem szólhatnak, de a véleményüket nyilván elmondhatják.
2014. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Rosszabb helyeken(családokban)már fiatalabb korban sem...
2014. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha kapsz tőlük olyan szívességeket, amiket nem lenne kötelező adniuk, pl kölcsönkérsz néha tőlük, vagy ilyesmi, akkor mondhatják azt, hogy innentől nem adnak, ha ezt meg azt csinálod. Ha semmilyen szinten nem vagy rájuk utalva, akkor "csak" összeveszhettek.
2014. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
20 éves vagyok, fősulis, és még nincs is önálló keresetem, csak minimális, néha diákmelóból, vagy nyári munkából, meg zsebpénzt kapok itthonról. Mégse szólnak bele az életembe ilyen szinten. Ismerik a barátaimat ezer éve, de ha ismeretlen pasival megyek randira, akkor se zárják rám az ajtót, hogy márpedig nem mehetek. Azt se szabják meg kb. 16 éves korom óta, hogy hol meddig maradhatok. Sőt, ha úgy van, még értem is jönnek hajnalban. Bár mióta jogsim van, erre nincs szükség, mert elviszem az egyik autót és kész. Persze nagyjából be szoktam határolni, hogy hol és kivel vagyok, de ha mondjuk úgy indulok el itthonról, hogy ők nincsenek itt, akkor nem hívom fel őket engedélyt kérni, hogy elmehetek-e két barátnőmmel a kedvenc kávézónkba.
2014. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Családja válogatja. Ahol tekintélyelvűség van, ott a gyereknek úgyis megszabják, mit csináljon és ez ellen nem igazán lehet mit tenni.

Nálunk ez volt, elköltöztem. Most nem szólnak bele az életembe, hiszen nem is tudnak róla, ha mondjuk épp pofátlan módon reggel hétkor esek haza egy buliból :)

2014. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!