Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lepődik meg? Azt akarja,...

Miért lepődik meg? Azt akarja, hogy ne védekezzünk? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anya ma pakolt a szobámba /ez a mániája/ és megtalálta a fogamzásgátlómat. Hazajöttem a suliból, láttam, hogy feszül. Kérdeztem, hogy mi a baja, elkezdte mondani, hogy mekkorát csalódott bennem és hogy milyen lány lett belőlem, ők nem ilyennek neveltek, nem is tudja, hogy elmondja-e apának. Először nem is értettem, mi történt, utána mondta, hogy megtalálta a gyógyszeremet és elvette.

Most nem értem, miért lepődik meg, amikor a barátom egyetemista és gondolhatja, hogyha kettesben vagyunk, akkor nem csak filmet nézünk.

Elvette, de nem értem, hogy minek.


16L



2014. febr. 28. 18:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
83%

kérdezd meg tőle, hogy azért vette el, mert ellenkezik a vallásával a védekezés?

unokát szeretne?


némelyik szülő butább, mint a 14-15 éves gyereke...

2014. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki, már élsz szexuális életet. Ha elveszi a gyógyszeredet, attól még nem fogod abbahagyni. Viszont nem akarsz még gyereket szülni.Szépen adja vissza. Ezzel nem fog téged leállítani.
2014. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
95%
Én 17-18 évesen (mikor már 1-2 éve együtt voltunk a barátommal) elhatároztam, hogy megkérem anyukámat, hogy menjünk el a nőgyógyászhoz. (Akkor volt az, hogy a sulis védőnő vagy nem jut eszembe hogy hívják pontosan, ő mesélt nekünk a nőgyógyászati problémákról, meg el is vitt minket egy nőgyógyászhoz. Nem vizsgálatra, csak hogy lássuk hogy milyen a rendelő, meg elmondták hogy zajlik egy vizsgálat és hogy menjünk bizalommal!) Én úgy gondoltam, hogy ez az a korszak amikor már el lehet kezdeni az évenkénti szűrésre járni, valamint szerettem volna fogamzásgátlót is felíratni. Azt gondoltam, hogy dicséretes dolog, hogy próbálok felelősségteljesen gondolkodni. Hát a szüleim nem így látták ezt. El lettem hordva mindennek, meg hogy ebben a családban senki nem szed fogamzásgátlót, én sem fogok. És értetlenkedett anyukám is, hogy minek kell nekem nőgyógyászhoz menni. Végül is nagy nehezen rászánta magát, hogy eljöjjön velem, de látszott rajta, hogy nem érdekli és nem is érti minek kell ez. Nem értem az ilyen szülőket... más örülne, ha a gyereke fele ennyire lenne felelősségtudatos, ők meg ezért néznek le. A helyzet azóta sem változott. Szerintem valami ilyesmi lehet nálatok is.. :/
2014. febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 My Conserve ***** válasza:
95%

Ha még sose beszéltetek erről, akkor persze, hogy meglepődött. Egy dolog tudni, hogy a lányodnak van barátja, és egy másik, hogy a lányod nem csak a személyiségével ejtette őt rabul, hanem a lába közével is. Bocs a vulgarizmusért :)


Az anyák hajlamosak a legjobbat feltételezni a gyerekeikről, sokszor egészen irreálisan. Most viszont kiderült, hogy rózsaszín ábrándjai voltak csak rólad, és ez megzavarta.


Nyilván ha ésszerűen gondolkodna erről, akkor eszébe jutna, hogy a barátod majd vesz másik gyógyszert, és kész, szóval ezzel, hogy elvette, igazából nem oldotta meg a problémáját. A legjobb az lenne, ha nem a gyógyszert követelnéd vissza tőle, hanem egyszerűen csak beszélgetnétek erről. Akár részletekbe menően - fogalmam sincs, milyen viszonyban voltatok eddig, de erről a témáról van mit mondanotok egymásnak. Légy erős, lehet, hogy majd elmond egy-két intim történetet az édesapádról is :)

2014. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
93%
Hozzátenném, hogy se felvilágosítás, se beszélgetés első menstruáció idején, se a betegségekről, se semmiről soha. Éljen az internet...van akinek csak az marad. Remélem én nem ilyen szülő leszek. Sőt nem csak remélem, tudom.
2014. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok szülő nem tudja ezt megbeszélni a gyerekével. Én tök jóban vagyok az anyámmal, de én se mondtam meg neki, amikor először lefeküdtem valakivel, a tinédzserek ezt nem az anyjukkal beszélik meg. Kedves kérdező! Anyád tényleg nagyon naiv és, hát nem is tudom mi a helyes szó rá, de igen nagy hülyeség volt elvennie a fogamzásgátlódat. Mondd meg neki, hogy óvszerrel nem fogsz védekezni, mert nem szereted és innentől kezdve védekezés nélkül csináljátok, úgyhogy kezdjen spórolni az esküvőre. Szerintem hamar meg fogja gondolni magát a gyógyszeredet illetően.
2014. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
78%

Anyukád NEM azt akarja, hogy ne VÉDEKEZZETEK, hanem hogy ne SZEXELJETEK!!!


A fogamzásgátlót meg ezentúl hordd mindig magaddal, akkor nem tudja elvenni.

2014. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
90%
Abbahagyni a gyogyszert is ugy kell hogy az aktualis levelet meg beszeded. Nem tul jo, ha mondjuk a ciklus kozepen veszi el a gyogyszert, felborul a test ritmusa. Ezt tudnia kell az anyukanak.
2014. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudja...

Most rájöttél, hogy anyud előtt nem lehetsz őszinte.

Fájdalmas ez azt elhiszem.

Most válsz felnőtté.

Valahogy szerezned kell gyógyszert, nem tudom ez hogy megy s a barátodnál legyen. Nálad csak néhány szem legyen, kb. annyi ami a következő találkozásig kitart.

Fájdalmas felismerés lehet, hogy anyudban nem bízhatsz.

De őt nem tudod megváltoztatni, a saját életedet azonban kézbe kell venned.

Szomorú ez de ezek után kétszer is gondold meg bármibe beavatod e.

2014. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
90%
Az biztos, hogy nagyon rossz dolog, amikor számodra fontos dologról van szó, és így csalódsz benne :( Sajnos én már sokszor átéltem... és így hiába élünk egy házban és hiába szeretem őt, nincs köztünk bizalom és nem is lesz már.. :(
2014. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!