Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ismertek olyan családokat,...

Ti ismertek olyan családokat, ahol a szülők a fiútestvért/testvéreket favorizálják a lánytestvérrel szemben?

Figyelt kérdés

2014. márc. 3. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Anyám világ életében azt mondogatta, hogy a bátyám a kedvenc gyereke. A tetteiben egyébként nem látszik ez, de azért rosszul esik ezt hallani...
2014. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is ez a helyzet.
2014. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is ez van.

Én vagyok a fiúgyerek.

30 leszek lassan.

A folytonos favorizálás anynira nem jó.Egyet jelent a folytonos csüngéssel,ami időnként jó,de legtöbbször terhes.

Nálunk odáig fajult a dolog,hogy távoli kedvenc lettem,3ezer km-re menekülem a szülői fojtó szeretet elől...

2014. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

A hagyományos magyar (balkáni) értékrendben a nők a kevesebbet érnek. Így a lánygyermek is.

Nálunk is ez volt.

2014. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk apám ilyen.
2014. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ez van, bár mi 3-an vagyunk. Az a kedvenc, aki legjobban hasonlít anyámra. :) Támogatva meg azért van jobban, mert ő szorult rá leginkább. Amúgy is középső gyerek, és még kedves is. :)
2014. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Anyukámnál a 2 fiútestvérem a kedvenc,viszont apukám lány mániás így nála én :) Mindig azt mondták,hogy ők soha nem tettek/tesznek különbséget köztünk,mi éreztük és tudtuk,hogy ez nem így van....de,testvéreim mindig is anyásak én meg mindig is apás voltam :D
2014. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szerencsére nálunk nem így van, legalábbis nekünk mindig azt mondták, hogy ugyanannyira szeretnek minket, soha nem mondták, hogy valamelyikőnk jobb lenne a másiknál, vagy többet érne. Ha nem így lenne, szerintem depressziós lennék. Én vagyok legkisebb, a bátyáim (3) pedig jóval idősebbek nálam.


14/l

2014. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dani900 ***** válasza:

Am a probléma ott gyökerezik, hogy a szülő(K) egy fiúgyerekkel akarják beteljesíteni a saját vágyaikat.

Néhány példa: majd ő egytemre megy, mérnök lesz, orvos lesz, ő lesz a legbelevalóbb kölyök az iskolában, sokat fog keresni, majd én olyan férfit faragok belőle, amilyenre vágytam - na ezt nem mondják ki az anyák :)...stb

persze ez mind teher az adott gyerek számára, és rossz a kevésbé szeretett testvér számára is, mert ő meg irigykedni fog, mert csak a jó oldalát látja.


Szóval, ahol feltűnően jobban favorizálják a fiút, ott már nem szeretetről van szó, hanem önző vágyak beteljesítéséről, ami szeretetnek néz ki. Azért pl, mert esetleg a szülő nem tudta elérni a vágyait, és majd helyette a fiával akarja beteljesíteni.


Utolsó sorban viszont az tény, hogy nem lehet egyformán szeretni mindegyiket, viszont oda kéne figyelni, hogy kivételezni egyikkel sem szabad, és mindig igazságosnak kéne lenni.

2014. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Édesapám a két fiútestvéremmel csinált egy közös céget, amiben én csak alkalmazott vagyok, és hallgathatom hogy a fiú tesóim a főnökeim!
2014. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!