Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavaros, érthetetlen, agresszí...

Zavaros, érthetetlen, agresszív édesanya viselkedése. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos az elmúlt 1 évben hihetetlenül megváltozott az édesanyám.

Kezdjük ott, hogy 2-3 éve még a származásunk után kutatott, hátha zsidók vagyunk. Ezt persze letagadta, miután kiderült hogy semmi közünk hozzájuk.

1 éve, hogy jár magyar hagyományőrző programokra. Ott sok embert megismert, akik természetesen elfogultak országukkal szemben.

Én, mint hamarosan pályakezdő, nem tudok elfogult lenni az országommal szemben, ha arról van szó, hol laknék, dolgoznék stb.

Ezt a véleményemet el is mondtam neki(k), testvéreimnek is, s mivel van kint Miamiban a páromnak közvetlen rokonsága, így erősen afelé hajlunk, hogy egyszer oda kimehessünk. NEM mosogatóként szeretnénk dolgozni, van konkrét elképzelésünk, segítséget is kapnánk tehát nem meggondolatlanul mennénk ki.

Édesanyám megtiltotta, hogy itthon bármiféle külföldről is beszéljek, csak a magyarsággal kapcsolatban szólhatok.Ugyanakkor a hajléktalanokról, bűnözésekről, bármi rosszról NE beszéljek ami itthon történik,mert az nem érdekli.

Közel egy éve nincs munkája, eddig ahol tudták, eltiporták a nagy magyar kollégiá, főnökei, barátai, és érdekes mód most már nem akar kiköltözni, elvégre itt milyen jó az élet.


Akárhányszor elmondom a véleményemet, már is nekem ugrik, a páromat szapulja a háta mögött nekem (eléggé csúnyán, pedig soha nem ártott neki).

Mikor magyar érzelmű ismerősei nálunk vannak, persze csak magyar zenét hallgat,minden magyar, mikor elmennek be is kapcsolja az ilyen-olyan külföldi zenéket.


Kezdek kicsit megijedni tőle, mivel régen nem ilyen volt, s mikor felhozom hogy ha esetleg munka hiányában kiköltözök, mi lesz, azt mondta: A férgek menjenek csak ki innen.

Na most kérem szépen, ez még csak egy apró dolog volt, de hogy mondhat ilyet egy anya? Soha de soha nem ártottam neki.Iszonyat sokat segítek neki, így is, hogy az iskolám mellett még dolgozok is.


Mit tehetnék? Talán velem van a baj?



2014. márc. 10. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
te első kézből tapasztalod, hogy hogyan alakul ki egy párt választópolgára nélkülözve minden racionalizmust és saját tapasztalatot
2014. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobbikos az anyukad, ugye....?
2014. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem veled van a baj, anyukád.. hogy mondjam finoman... fanatikus lett.


Saját tapasztalat alapján azt mondom, egyszerűen semmit sem lehet kezdeni velük, nekem rokonságban egy bizonyos narancsszínű párt minden szavát itták egy korábbi választás előtt, (a "rosszabbul élünk, mint 4 éve"-szlogenre talán emlékszel).

Nos, őket nem lehetett a saját példájukkal sem lecsillapítani - pl. unokatestvérem akkoriban vett házat, autót, de csak azt szajkózta, hogy ő igenis rosszabbul él, mint 4 éve, mert a párt vezetője ezt megmondta, és az úgy is van...

Innentől a beszélgetés ugye értelmetlen.

2014. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Anyukád elég rossz közösséget választott magának. Az a baj, hogy nehéz, vagy nem lehet kirángatni onnan, pedig egyérteműen látszik, hogy az új "barátai" "mossák az agyát". Nehéz lehet neki most munkanélküliként, mivel máshová nem jár el, lehet, kicsit elvesztette a realitás érzékét. Nincsenek barátnői, akik kicsit visszazökkenthetnék?
2014. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jobbikos igen, sokáig teljesen elvetemült módjára viselkedett, mostanra csak megmaradt hagyományőrző magyarnak, s ha én egy rossz szót szólok az országról, takarodjak.

Nos, elnézve a jövőmet, talán évekig fogok élni az anyósomék nyakán a párommal, mert hát miből vegyek házat (hitel kizárva), ha a minimálbért kapom csak meg, és a párom sem keres majd olyan jól? Bár kívánom ne így legyen, ha már céljaink vannak! Én csak a jelenlegi helyzet miatt mondom ezt, hisz nem egy ismerősöm jár(t) így meg úgy.. sorolhatnám. Közvetlen rokonságom is csak szív....

Én megpróbálok minden tőlem telhetőt, de ha nem megy, hát valóban szerencsét kell próbálni, máshol.

2014. márc. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!