Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik az esélyeim? A 4 éves...

Mik az esélyeim? A 4 éves kisfiam nem ismeri az apát és ha találkoznak fél is tőle, úgy hívja a kukús bácsi és sír is. Az apának most jutott az eszébe hogy látni akarja, de a fiam epilepsziás. Elviheti tőlem?

Figyelt kérdés
Vagy el lehet intézni, hogy csak az én jelenlétemben láthassa?

2014. márc. 14. 15:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
57%
Természetesen van ilyen lehetőség, hogy csak akkor láthatja, ha Ön is ott van de azért nem ártana, ha beszélne egy ügyvéddel. Sok sikert kívánok!
2014. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Azért érdekes lenne tudni, hogy miért is fél tőle. Bántotta vagy csak otthon vele szokták ijesztgetni, ha éppen rossz? Egyáltalán hogy fedi egymást az a két dolog, hogy "nem ismeri" és "ha találkoznak". Most akkor ismeri vagy nem? Eddig miért nem akarta látni? Vagy akarta csak nem volt rá lehetősége? Az hogy epilepsziás nem indok szerintem. Meg kell tanítani az apának, hogy mit kell tennie egy esetleges roham esetén. Persze csak ha képes rá. Nem zárhatod be a lakásba és nem lehetsz vele élete végéig egyfolytában ez miatt. És végül, nem csak így akarsz bosszút állni az apán?
2014. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

A gyereket 4 éve nem kereste, most akarja látni és a gyerek fél tőle. ez olyan módon függ össze az epilepsziával, hogy gyerekeknél a stressz, életbeni változás, lelki tényező is kiválthatja az epilepsziás rohamot. És nem tesz jót a gyereknek, hogy az apja hirtelen megjelenik, lehet foglalkozik vele kicsit majd újra eltűnik. A gyerek fél egy vadidegentől, nem ritka gyerekeknél. Mondhatjuk, hogy dehát az apja, akkor sem tudja, hogy kicsoda.

Én fokozatos "bevezetés" után hagynám csak ,hogy elvigye a gyereket. Ugyanúgy, ahogy egy vadidegennek sem adjuk csak úgy oda, egy vadidegen apának sem, attól, hogy biológiailag az apja.

2014. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam,nem akarja ismerni az apát mert fél tőle, ugyanis még kicsike volt és egyszer elvitték, úgy, hogy a gyerek végig sírt. nem is birtak vele és kb. 5 perc mulva vissza kellett hozniuk, mert síró görcsöt kapott a gyerek.Szerintem ez maradt meg benne.. hogy miért nem akarta látni az apa? hm...őt kéne megkérdezni én biztosítottam neki és a családjának a láthatási lehetőséget, sőt egy időben szinte könyörögtem neki, hogy foglalkozzon a gyerekkel. itthon az van mondva a gyereknek, hogy ő az apja és hogy azért nem lakik velünk, mert már anya és ő nem szerették egymást. Nem szerettem volna elmondani neki még hogy nem szerette volna ha ő megszületik. de 4 hónappal később teherbe ejtett egy másik nőt akivel azóta is eggyütt vannak.
2014. márc. 14. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem Te sokat tudnál segíteni a kisfiadnak, hogy szeretettel várja az apját. Annak ellenére, hogy Te jogosan haragszol rá, amiért 4 éven át nem volt kíváncsi a fiára, a gyereknek meg kell ismernie az apját. Majd elválik, hogy milyen viszony alakul ki köztük.


Szerintem inkább mesélj az apukájáról, ha lehet ne rémtörténeteket, tegyél úgy, mintha jó dolognak gondolnád ezeket a találkozásokat.

Ezzel mindenki helyzetét megkönnyítenéd.


Mivel már elég nagy 4 évesen, és a láthatás meg van állapítva, nem fogják jogi úton megvonni tőle a láthatást, és a közösen töltött idő is csak átmeneti lesz az ismerkedés idejére. Mármint ha el tudod érni, hogy csak a te jelenlétedbe láthassa. Rosszat biztos nem akar az apa, hiszen ha nem kezdte volna el érdekelni a fia, nem bukkant volna föl.


/arról, hogy milyen ember aki nem segíti, nem látogatja a fiát nem nyilatkozok, megvan a véleményem./

2014. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerintetek van esélyem a gyámügynél az epilepsziás kórházi leletekkel, ill. az apának pár éve drog elvonási előadásokra kellett járni és hab a tortán, hogy a jelenlegi párját kezelték az elmegyógyintézetben. ?
2014. márc. 14. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
mi az a "kukús bácsi"?
2014. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nálunk a kukús bácsival szokták az öregek ijesztgetni a kicsiket és az én gyerekemnek is mondta már az utcán egy idős bácsi. na innen a kukús bácsi... a gyerekek rémálma
2014. márc. 14. 16:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elvált szülők esetében, "kapcsolatfenntartó központokban" azt a módszert alkalmazzák,hogy hetente kezdetben 1x,egy egész délelőttött az addig nem ismert apukával tölt a gyerek.Akár az anya is ott lehet,ahogy a gyerek igényli-akarja.Ezt meg lehetne próbálni,hatásos dolog. :)
2014. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pl olyankor elmondhatja az apuka hogy ki ő,a tükörbe megnézni hogy hasonlítanak egymásra,felveszi az ölébe stb. egy járható utat adna a dolognak.
2014. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!