Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anya egyedül nevel minket, 180 ezret kap havonta (fizetés+amit "apától" levonnak).. "apára" nem számíthatok semmiben, pénzt hiába kérek tőle, nem ad. (egy helyzet: pont jött a postás, "apa" akkor jött haza egy pillanatra. A postás valami pénzt adott neki (nem keveset) , valahonnan kapta.. Másnap felhívtam,hogy adjon KÉT ezer forintot,mert a táskám annyira szét van már menve,hogy kéne egy új.. azt mondta nincs pénze)

Anya egyfolytában azt hajtja,hogy neki nincs ... Közben a nővéremnek : új laptopja lett(igaz tökre ment a régi, de egyből vett egy másikat) , NEM EGY új ruhája, új cipő, télen csizma(én a tavalyiba jártam...és nem azért , mert még olyan állapotba lett volna, fogászat ( 40 ezer ), stb...

És ha tényleg annyira nem lenne pénzünk ( pedig tudom,hogy lenne annyi,hogy tudjak venni 1-1 ruhát.. ) , akkor is lehetne spórolni.. pl. ha anya elmegy a boltba, vagy főz itthon.. de hiába mondom neki.

EGYETLEN EGY nadrágom van szó szerint,amibe eltudok menni az iskolába... Nézegettem a neten diákmunkát, remélem kapok pozitív visszajelzéseket :/ Nagyon elegem van :(

Mit csináljak?? :'(

Én : 16/L

Nővérem : 17/L



2014. márc. 16. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor hárman vagytok.

Egyáltalán nem kevés a havi 180ezer Ft, hogy abból ne jusson terád is!


Jó lenne tudni, hogy mire is költi el a jóanyád...

2014. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De azt meg hogyan derítsem ki?? :// :(
2014. márc. 16. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kicsit nyitott szemmel jársz otthon, vagy esetleg ha át tudod nézni a számlákat akkor utána tudsz számolni hova is rakja anyukád a pénzt. De egyébként írtad, hogy apukádtól is jön be pénz anyukád számára...gondolom a gyerektartást érted ezalatt. Szerintem meg kellene beszélned anyukáddal hogy vagy rendszeresen adjon neked zsebpénzt, vagy vegyen neked ruhát ha szükséged van rá, de ami szerintem a legjobb megoldás, az az, hogy vagy a gyerektartást vagy a családi pótlékból a te részedet el kellene kérned anyukádtól, és abból tudnál magadnak gazdálkodni.
2014. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mennyi a havi rezsitek meg mennyi törlesztésetek van?
2014. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
70-80 ezer kozott
2014. márc. 16. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!