Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki segítene elmagyarázni,...

Valaki segítene elmagyarázni, hogy ilyen helyzetben most akkor, hogyan is zajlana le ez az egész per és kb mennyi lenne ha apám kérné a láthatasi engedélyt? 15l

Figyelt kérdés
15 éves vagyok.mikor megszülettem apukám nem foglalkozott velem.(a szüleim nem voltak együtt mikor megszülettem)11 év után azonban felkeresett és azóta egész jóban vagyunk és tartjuk a kapcsolatot.De mostanàban nem ment minden a legjobban és anyám kitalálta,hogy amíg apám nem kéri a láthatasi jogot addig én nem mehetek át oda.Apám utána nézett ezeknek a dolgoknak és azt mondta,hogy 300-400 ezer forint és elrarthat egy évig is.Akkor ez most azt jelenti,hogy ha nem tudja kifizetni akkor mondjuk addig nem is találkozhatnék vele amíg be nem töltöm a 18-at?Most ilyen helyzetben akkor mit lehetne csinálni ha tényleg nincs pénze kifizetni ezt az egészet?

#Láthatasijog
2014. márc. 16. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek szerint neked más a vezetékneved mint apudnak?

és mi az hogy láthatási engedély? basszus, 15 éves vagy, korlátozottan cselekvőképes; ha teszem azt nem apuddal, hanem a szomszéd bácsival szeretnél elmenni sétálni és beszélgetni, akkor ő is kérjen anyudtól láthatási engedélyt?

mert jogilag kb ugyanolyan szinten áll most apukád mint mondjuk a Pista bá a szomszéd házból.


nonszensz az egész. napközben, nyilvános helyen szerintem mindenféle jogkövetkezmény nélkül találkozhatsz apukáddal, nem kell berezelned anyud légből kapott fenyegetéseitől.

2014. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen màs a vezetéknevem.anyám addig akkor sem engedi meg,hogy találkozzak vele.
2014. márc. 16. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, hogy mi a vezeték neve, attól még vállalhatta az apaságit.
2014. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha szereted apádat, ha törődik veled, akkor senki sem akadályozhatja meg, hogy találkozzatok. Anyád hazugságra akar nevelni?


Megjegyzem, megértem anyukádat, mert mégis csak ő nevelt fel egyedül, ő volt melletted, amikor beteg voltál, ő gondoskodott rólad, irányított pályára, stb.


Apád akkor lépett be gyakorlatilag, amikor te már félig-meddig önálló nagylány vagy, mindjárt felnőtt korú, feladata nincs veled.

2014. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tett apaságit a férfi (teljesen mindegy kinek a nevén vagy még házasságban is lehet anya nevére anyakönyvezni a gyereket)akkor jár neki a láthatás. Amig nincs gyerekelhelyezési itélet közös felügyelet alatt vagy, így apukád oda mehet érted aztán elmehetsz vele, teljesen törvényesen.

Elég undorító anyukád hozáállása.

2014. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!