Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnatok ezert a gyerekete...

Haragudnatok ezert a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Szoval csutortokig lenne oram az egyetemen, de holnap szabad vagyok, szerdan egy kurzusom van, es csutortokon pedig 3 kurzus(amibol az egyik olyan, hogy mindegy, hogy ott vagyunk vagy sem). Arra gondoltam, hogy hazamennek holnap, mivel elegge kikeszitett ez a het. Ha ti szulok lennetek mit szolnatok ehhez?
2014. márc. 17. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, neked milyen szüleid vannak, de az enyémek eléggé boldogok voltak, ha láttak...

Amúgy meg egyetemista vagy, el tudod dönteni, megéri-e neked lógni, vagy nem.

Amúgy meg, ha annyira félsz tőlük, mondd meg, hogy elmaradtak az óráid vagy más napra tették őket.

(Az én szüleim azt se tudták, mikor van órám, és nem azért, mert nem érdekelte őket, hanem mert nincs jelentősége.)

2014. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagy ívben ... :) Ha egyetemista, akkor már valószínűleg felnőtt, kinőtt abból a korból, hogy engedélyt kelljen kérnie bármire is. Tudja mérlegelni, hogy mennyi hiányzást engedhet meg magának. Örülnék, hogy láthatom.
2014. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
engem szülőként nem zavarna, feltéve, ha neked a hiányzás nem okoz hátrányt valahol ... akkor lebacnálak
2014. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tudták a szüleim, hogy éppen melyik nap milyen órám van és nem is foglalkoztak vele. Felnőtt voltam már annyira, hogy el tudjam dönteni, hogy melyik órára kell és melyikre nem muszáj bemenni.

Szóval nem hiszem, hogy ha hazamegyek, akkor azzal foglalkoztak volna, hogy van-e még valamilyen órám a héten :)

2014. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Én abból a szempontból közelíteném meg a dolgot, hogy ki fizeti az egyetemet. HA a szülő, akkor joggal morog, hogy nem mész be. Mert ő valószínűleg nem azért fizet, hogy te ne járj be. A csütörtöki 3 kurzusról csak az egyikről nyilatkoztad, hogy mindegy hogy bemész e. A másik kettővel mi van? És a szerdaival?

Ha te magadnak fizeted munka mellett és nem szorulsz a szüleid támogatására akkor a te döntöd el, hogy mit választasz. És nem szólhatnak bele a szülők.

2014. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Neked biztos örülnének, de a lógásnak nemhiszem.
2014. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem haragudnék, nem igazán érdekelne.

Feltételezném, mint ahogy rólam is feltételezték (és jól) a szüleim, hogy egy egyetemista korú "gyerek" tudja, hogy melyik órát hagyhatja ki, és melyiket nem.

Melyiken van katalógus; melyikről hiányozta már le a lehetséges maximumot; melyik olyan, hogy ha kihagy egy órát, akkor könnyedén pótolja; s melyik olyan, amiről véletlenül se érdemes hiányozni.


Persze, ha utólag, vizsgaidőszak után kiderülne, hogy pont egy olyan tárgyról lógott rendszeresen, amit nem sikerült teljesítenie, akkor nem lennék túl boldog.

2014. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel felnőtt vagy már, gyanítom, hogy tudod mérlegelni, hogy melyek azok az órák amik kötelezőek, fontosak, és melyek azok amikről nem baj ha hiányzol 1-1 órát. Nekem volt olyan fél évem, hogy csütörtökönként 1 órám volt már csak, szerdán pedig délben végeztem, és bizony többször előfordult, hogy nem maradtam fent azért az 1 óráért. Mondjuk azért, mert a vizsga tankkönyv alapján volt, a tanár mindenről beszélt csak a lényegről nem, így néha megjelentem csak és ennyi. A szüleim volt hogy megkérdezték, hogyhogy hazamegyek előbb, de elmagyaráztam nekik, és onnantól nem is kérdezgettek tovább. Tudták nagyon jól, hogy tudom mit csinálok. :) Tehát mondd el nekik az igazat, vagy ha nem értenének meg (mert sok szülő nem ismeri az egyetemi rendszert, és hogy vannak olyan tölteléktárgyak amik talán még feleslegesek is), akkor mondd azt, hogy elmaradt az óra és kész. :)
2014. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy készített ki ez a hét, ha még csak hétfő délután van?


Amúgy főiskolás vagyok, és a múlt hetet épp passzoltam. Bár én betegség miatt, egy vírus ledöntött a lábamról, így lázam is volt, meg minden, ami kell. De múlt félévben is volt ilyen, mikor semmi bajom nem volt, csak úgy nem mentem be egy hétig. Mindenhol lett 1-2 hiányzásom, és mindenhol lehet 2-6 (óraszámtól függően). Sehol nem volt veszélyben az aláírásom hiányzások miatt, később bejártam, sikeres ZH-kat írtam, később levizsgáztam. Egy hétig meg lóbáltam otthon a lábam, mert jólesett. Tudni kell, hogy hol a határ, de ennyi belefér. A szüleimnek egy percig sem szúrta a szemét, hisz tudták, hogy amúgy rendesen járok órákra, nem vagyok lógós típus, és jól is teljesítek.

2014. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok, a szüleimet addig nem érdekli, hogy bejárok-e órákra amíg a vizsgáim megvannak és mindenhol megkapom az aláírást. (vagyis részt veszek a gyakorlatok és szemináriumok 99,9%-án)

Szóval nem hiszem, hogy haragudnának.

2014. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!