Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem?

Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok. Anyámmal és nagyszüleimmel élek. Állítólag apám egy lusta féreg volt, és én egy nem tervezett gyerek voltam. Ez még nem is volna baj. Csakhogy apámmal még a 14 év során egyszer sem találkozhattam :( Hiába mondtam nekik, hogy akarok vele találkozni, de mindíg témaváltás let a vége.

Azután ha suliban 3-ast kapok, akkor már nem gépezhetek legalább 1 hétig. Ha meg évvégén lesz 3 (mint tavaly) egy hónapra nincs gép. Azt mondják, hogy ne legyek lusta. Pedig az egyik tanár direkt adott 3-ast, ez tuti.

Na és persze az elektrotechnika: énnekem nem lehet okostelefonom, tabom, újabb játékkonzolom... Azt mondják, hogy most nem, majd később. Persze ha ruháról van szó, akkor százezer forint is van. Érdekes nem? Használt játtékkonzolt sikerült szereznem a spóroltpénzemből, meg sikerült vennem egy egyszerű érintős telót, de semmi más. És persze a bocsánat lehülyézések. Ha valami (számukra) butaságot csinálok kint, egyből ez a szöveg fogad: Hülye vagy??? És ez eléggé fáj. Sajnos én nem mehetek el a haverokhoz, mert nem engednek. Néha sikerül meglógni, de ha hazamegyek akkor a gépet elfelejthetem. Ha meg hozzám jön valaki, jófejnek tettetik magukat, ha elmegy, akkor meg ez meg mit akart? Mégegy ilyen és örökre elveszem a gépet.

Ez nem igazság. Miért csinálják ezt velem?



2014. márc. 12. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Talán mert azt akarják,hogy legyen belőled valaki/valami.

Elismerem, hogy a módszereik nem feltétlen a legjobbak, de vészesnek sem mondanám őket.

2014. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Mit csinálnak veled? Semmi kiemelkedően rosszat nem látok.


1. Édesapáddal nem találkoztál még: ne add fel, piszkáld anyukád, jogod van találkozni apáddal.


2. Ha hármast kapsz a suliban, az azért van, mert nem tanultál jól. A te feladatod az, hogy tanulj. Utána jöhet minden más, ha már mindent megtanultál. Nem hármasra! De ha az sem motivál téged, hogy elveszik a számítógépet, akkor micsoda? A pikkelő tanárnál hatosra tudd az anyagot, akkor nem tud belekötni semmibe.


3. A ruha fontosabb, mint egy tablet, vagy játékkonzol. Annyi játékot lehet játszani a számítógépen is, egyelőre elégedj meg ezzel. Bizonyára nem vagytok eleresztve annyira, hogy erre is teljen, de ruhára mindig szükség van.


4. Bántó a lehülyézés, igazad van.


5. Ha nem engednek, akkor nem mehetsz, vagy szembesülsz a következményekkel. Figyelj, 14 éves vagy, még kiskorú. Édesanyád felel érted minden szinten. Neked be kell tartani az ő szabályait, ezt fogadd el.


6. Ha jön valaki, akkor édesanyád kedvesen fogadja, ez a normális. Maximum neked négyszemközt feltesz később kérdéseket, de jobb lenne, ha a látogatóddal bunkó lenne? Ugye nem.


Kezdődik a pubertáskorod, és vele a tinédzserkori lázadozás, világfájdalom és elégedetlenség korszaka, most egy kicsit mindent rosszabbnak fogsz látni. Hát, ez már csak egy ilyen életszakasz :)

2014. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ppfff...a pikkelő tanár? azt utálom a legjobban!-.-
2014. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Pikkelő tanár csak úgy nincs, arra általában rá kell szolgálni...
2014. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
aha főleg akkor ha az a tanár az egész suliból is csak az ő osztályából csak egy gyereket bír úgy, hogy az az egy gyerek is egy cigány...xddd
2014. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahányszor lehülyéznek, annyiszor húzd ki a tévéjüket a konnektorból egy hétre, és mond azt nekik, hogy még egy ilyen, és örökre felviszed a padlásra. Így fair.
2014. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!