Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a kislánynak...

Mit tegyek, hogy a kislánynak jobb legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves szomszéd kislány. Tavaly nyáron ismerkedtünk meg, hamar összebarátkozunk. Nyáron kora reggeltől szinte sötétedésig kint volt a játszón, nem mehetett haza.

Sajnos csak most derült ki, hogy az anyja közben férfit/férfiakat fogad a lakásán, és a kislányt addig kizavarja az utcára. Télen mikor hideg volt, a kislány átjött hozzánk, mert már nagyon fázott, de még nem mehetett haza. Az elmúlt 2-3 hónapban vettünk neki a párommal néhány ruhát, mert az anyja ennyi ideig sem törődik vele, hogy elmenjen venni neki egy cipőt, kabátot stb. Reggelente mikor megy suliba, bekopog, addigra én csomagolok neki 2 szendvicset meg valami gyümölcsöt. Azt a 100 vagy 150 ft-t amit kajára kap, azt egy perselyben gyűjti. A kislánynak rossz ez az állapot, hogy csak aludni járhat haza. Az apukáját nem ismeri.

Szerintetek hogyan segíthetnék neki? Az anyja nem nyit ajtót nekem, látásból ismer, egyszer megköszönte hogy vettem a kislánynak gyógyszert, mikor beteg volt.

Gondoltam, hogy szólok a gyámügynek, de ők mit tudnak tenni?

Vagy ne tegyek semmit, csak segítsem a kislányt ameddig tudom?

24N


2014. márc. 18. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Gyámügy, aztán még ti lesztek a rosszak, hogy magatokhoz csábítgattok egy kislányt
2014. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam magamhoz csábítani, de sajnáltam, amikor kint a hidegben volt egyedül, de haza nem mehetett, ezért inkább meghívtam magunkhoz.
2014. márc. 18. 10:01
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó csak aztán majd kedves anyuka még titeket jelent fel, hogy ti csináltok valami rosszat. Szólj a gyámügynek vagy rendőrségnek! Nagyszülők nincsenek?
2014. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy, csak lehet elveszik és intézetbe kerül a kislány. Esetleg van már rokona? Nagyszülők? Keresztszülők? Anyjának testvére?
2014. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A kislány soha nem mesélt hogy lennének nagyszülei vagy bárki más. Annyit mondott, hogy az apukáját nem ismeri, és nem tudja hogy él e vagy meghalt.
2014. márc. 18. 10:08
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez a legtöbb amit megtehetsz érte. Ha szólsz a gyámhivatalnak lehet, hogy intézetbe kerül, nem biztos, hogy az jobb neki. Mellesleg bizonyítani is kell minden állítást még lehet, hogy te jössz ki rosszul a helyzetből. Anyuka biztosan nem jókedvéből csinálja, bár én elképzelni sem tudom, hogy bármi rávegyen erre.
2014. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem meg szólj a gyámügynek.
2014. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon rendes vagy kérdező, hogy lehetőségeid szerint segítesz a kislányon. Biztos vagyok benne, hogy ha te nem foglalkoznál vele, akkor senki. Viszont, örökké te sem pátyolgathatod, legalább is így nem. A kislány most 8 éves, lehet, hogy nem teljesen érti, hogy mi történik körülötte, de ez a mostani állapot mindenképp kihat a lelki fejlődésére és sajnos az a későbbiekben komolyan meg fog nyilvánulni a viselkedésében. Arról nem is beszélve, hogy egy 8 éves kislány egész nap egyedül a játszótéren komoly veszélyeknek van kitéve. Fel kell tenni magunknak a kérdést, hogy mi a jobb a kislánynak, ha az anyjával marad és naponta több órát tölt egyedül, felügyelet nélkül az utcán és ki van téve mindenfélének, pl. pedofiloknak... vagy pedig az, ha adott esetben a gyámügy elhelyezi őt nevelőszülőknél, ahol szeretetet, figyelmet és törődést kap. Nyilván a nevelőszülőkig hosszú út vezet, de én azt gondolom, hogy a kislány érdekeit figyelembe véve még az állami gondozottság is jobb lenne neki, minthogy - ne adja a Jóisten -, de valami baj történjék vele. Kérdező, én azt tudom neked javasolni, hogy ha nem akarsz a gyámügynek szólni, azért a kislány tanárának mindenképp szólj, hogy mi a helyzet. Akkor az iskola eleve sokkal jobban fog figyelni a lánykára, értesítik a nevelési tanácsadót meg a pedagógiai szakszolgálatot ők pedig meg teszik a szükséges lépéseket. Pl. kimennek környezet tanulmányra, pszichológus fog beszélgetni a kislánnyal, stb és ha szükséges, akkor ők úgyis értesítik a gyámhivatalt.
2014. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha szólsz a gyámügynek, lehet, hogy aludni se járhat haza mert intézetbe kerül, egyik gyámügyes se fogja anyukának azt mondani, hogy hagyja már abba amivel pénzt keres és a gyerekkel foglalkozzon, hanem olyan lépéseket tesznek ami mindenkinek csak kellemetlenebb lenne. Lehet, hogy lepontoznak ezért a válaszért és nincs jó megoldás de szerintem jobb lenne ha a szomszédban maradhatna amíg anyuka nem talál a megélhetésre más megoldást. Biztosan neki is szégyen és kényelmetlen, és a végtelenségig nem segíthet az ember de amit tehet az segítség legyen legalább.
2014. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tamásné László Alíz válasza:
100%
Szerintem is előbb a rokonokat kellene értesíteni, ha tudod. Ha nem akkor védőnők, ha kell akkor gyámügy. Talán elég a kedves anyukának egy jogi felszólítás.( maradj ilyen jó szívű :)-kitartást kívánok neked.
2014. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!