Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más korombeli fiataloknak meg...

Más korombeli fiataloknak meg van engedve, hogy utazgassanak az országban ahova akarnak, nekem akkor miért nincs?

Figyelt kérdés

18/F vagyok, gyakran hallom társaságban olyanoktól akik annyi idősek kb. mint én, hogy elutaztak pl. Budapestre szórakozni meg ilyesmi. Őket simán elengedik a szüleik, hogy elutazhassanak távolabbra, Budapest pl. innen 100 km-re van. Engem meg az anyám nem akar elengedni sehova maximum az iskolám városába meg a környékbeli falvakra, nagyobb távolságokra nem enged elutazni tömegközlekedéssel.

Nem bulizni akarnék menni meg szórakozni, csak utazgatni, találkozni 1-2 internetes ismerősömmel.

Nem tartom igazságnak, hogy 18 éves vagyok már, aztán engem nem engednek el egyedül, amíg másokat már ennél fiatalabb korban elengednek.

Velem miért ilyenek?


2014. márc. 18. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Van pénzed fizetni? Vagy kérni kellene?
2014. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Engem sem engedtek sehova 18 éves korom előtt, max a szomszéd városkába, de előre meg volt beszélve, hogy hogy jövök haza, egyedül a sötétben nem mászkálhattam.

Nálunk ez úgy ment, hogy amikor 18 lettem, maradtak a szabályok, tudomásul vették hogy nagykorú vagyok, de amíg ki nem jártam a gimit, addig nem igazán mehettem messzire.

Gimi után, mikor 19 voltam, már nem szóltak bele, csak szóltam hogy most megyek ide vagy oda, mikor jövök és ennyi, belföldre, külföldre, bárhova.

Csak féltenek, engem is nagyon féltettek, de amint látták, hogy nem csinálok hülyeséget, meg tényleg tudok vigyázni magamra, már nem aggódtak.

22L

2014. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Lehet erre írni akármit, de igazából véve csak két lehetőséged van!


1. Fogod magad, elmész bulizni, szórakozni,azt mondogatva magadnak,és a többieknek, hogy te már nagykorú vagy aztán bevállalod azt, amit az otthoniaktól kapsz, miután hazamentél.


2. Szépen belenyugszol, hogy nincs saját kereseted, a szüleidnél laksz, így joguk van (sajnos, vagy nem sajnos) azt mondani, hogy az van, amit ők akarnak, megvárod míg befejezed a sulit, elmész dolgozni, albérletbe, ha unod ami otthon van, és nem akarsz a szüleidtől függni. Nekem sikerült...

2014. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Zsebpénzemből tudnék utazgatni, azt költeném rá, de alapból nem engednek el messzebbre.
2014. márc. 18. 16:49
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

De mi az, hogy nem engednek el??

Felnőtt vagy!

2014. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Amig zsebpenzed van, meg nem allsz a magad labadon, addig hiaba vagy jogilag nagykoru, penzugyileg nem vagy az.
2014. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Engem sem engedtek el sajnos :\ egy nap szó nélkül elutaztam Bécsbe, vásárolni és egy internetes ismerősömet meglátogatni.

Épségben hazaértem, és akkor rájöttek, hogy már felnőtt vagyok, és már elengednek bárhova. :D

2014. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Annak idején a következő módszerrel erőltetem ki, hogy engedjenek utazgatni: májusban betöltöttem a 16-ot, szeptemberben munkát vállaltam suli mellett, 8 órában éjszakai újságösszerakást egy nyomdában. Jegyeim nem romlottak, a fele fizetésemet hazaadtam, a másik feléhez nem nyúltam. Decemberre összegyűlt kemény harmincezer forintom, az akkor pont elég volt egy tíznapos nagy-britanniai körutazásra, fogtam, befizettem. Otthon mutattam a visszaigazolást, hogy hát akkor én ezt már befizettem, mehetek? Majd' elájultak, de úgy voltak vele, hogy ne ússzon el az a pénz... elengedtek, visszajöttem épségben, onnantól kezdve meg mindennel úgy voltak, hogy "hát ha Londonban nem esett bajod, akkor itt sem fog" és kb. mindenhová mehettem szabadon.
2014. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
#8 Hihető...
2014. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A saját pénzedből azt csinálsz, amit akarsz.

Ha annyira felnőtt vagy, akkor nyilván nem várod el, hogy kifizessék a kirándulgatásaid költségeit neked.

2014. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!