Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi várunk túl sokat a szüleink...

Mi várunk túl sokat a szüleinktől, vagy normális, hogy ennyire nem segítenek semmit?

Figyelt kérdés

Régóta rágódunk ezen a párommal, de eddig nem mondtuk senkinek és nem is akarunk "követelőzőek" lenni. Csak ma volt itt egy kérdés, amire csak olyan válaszok jöttek, hogy normális esetben, ha szülők megtehetik, akkor segítenek.


Annyira fáj nekünk, hogy mi is azt látjuk, mindenkinek körülöttünk maximálisan segítenek a szüleik mind anyagilag, mind tettekkel.


A mi helyzetünk: Én 25 éves vagyok, párom 28, van egy másfél éves kisfiúnk. Mindketten diplomások vagyunk, én idén doktorálok, és mindketten a szakmánkban dolgozunk. De nem keresünk egyelőre valami jól. Vagyis pont úgy, amiből mindent meg tudunk venni magunknak és a kicsinek, és fizetjük az albérletet. Félretenni esélyünk nincs, Mindig úgy álltunk a szüleinkhez, hogy fel sem merült, hogy lakásba be tudnának segíteni, mert nekik sincs. Erre az elmúlt pár évben azt látjuk, hogy Anyám vett egy lakást, megcsinálta full extrásan és kiadja, havonta meg wellnessezni meg külföldre utazgatni a párjával, Apám egy háromlakásos nyaralót húzott fel az Őrségben, ami ott áll lényegében egész évben üresen, mert messze van (max. nyáron megyünk le egy hétre). Párom szülei a vejük szüleivel összefogva most vettek és újítottak fel sógornőméknek egy 3 szobás lakást, még egy pelenkát nem vettek az ugyanannyi idős lányuknak, mint a mienk, minden héten viszik nekik a kiló húsokat, zöldségeket, tojást, mosószert stb., minden hétvégén vigyáznak a gyerekükre, amíg ők szórakozhatnak. Na nem is folytatom ezt tovább....hanem áttérek a másik oldalára.


Szóval ez mind nem szúrná a szemünket, ha nem az lenne, hogy pl. megvettem!!! anno anyámtól a kocsiját, de az ő nevén maradt, így oda mennek a csekkek. Minden csekknél azonnal hív, hogy utaljam a pénzt, mert addig ő nem fizeti be, mert mi van, ha én utána nem fizetem ki neki. Akármi van, számlákkal számolunk el (pl. vesznek nekünk a tescoba pár dolgot, már veszi is elő itthon a blokkot, hogy mennyit adjak). És még sok-sok ilyen. Aztán azt állítja, hogy mennyit segít, mert néha elvisz minket étterembe alkalmakkor. De azt simán végignézi, hogy kemény pénzeket fizetünk ki bébiszitterre, de egyszer nem jött volna ő segíteni vigyázni az unokájára, akit amúgy imád.

Apám: el kell hagynunk az olcsó albérletünket, amit berendeztünk bútorokkal. Apámnak van egy lakása, amit nem használ, mert 95%-ban a barátnőjénél él, lényegében csak a cuccait tárolja ott. Megkérdeztük, hogy nem mehetnénk-e oda lakni, és akkor mondjuk a csillagászati bérleti díjat félre tudnánk tenni. NAgyon ramaty állapotban van a lakás, úgyhogy ki is pofoznánk kicsit. Kiakadt, hogy neki az a lakás be van rendezve (30 éves szakadt undorító bútorokkal), és ha mi el tudjuk tenni valami raktárba a vadonatúj cuccainkat, akkor mehetünk, bár nem örül neki...ezek után képzelhetitek mennyire akarunk menni.

Apósomék: miután az előbb leírtam, hogy sógornőmékkel mi van, évente 2x jönnek el hozzánk, mert hogy nincs pénzük utazgatni, és amikor idejönnek (karácsony, szülinap), közlik, hogy nincs pénzük ajándékra.


Nah mindegy is, bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, gazából jól esett kiírnom magamból a mostanában felgyülemlett feszültséget ezzel kapcsolatban, és az a délutáni kérdés mégjobban feltüzelte a kedélyem.

A kérdésem: normális ez?

(most, hogy így leírtam, egyértelmű, hogy nem, de amikor belegondolok, akkor megint jön, hogy nem akarok követekőző lenni, annak segítenek, akinek akarnak...csak rosszul esik). Amúgy pl. anyámmal mindig is nagyon jó volt a viszonyunk. Sokáig szegények voltunk, és minket a nagyszüleim mindig támogattak, amikor rászorultunk. Sosem gondoltam volna, hogy ezek után anyám ennyire nem segít majd minket. Ő azzal indokolja, hogy egyedül kell tudnunk boldogulni.


Van még valaki ilyen helyzetben? Vagy tényleg csak velünk nem foglalkoznak ennyire? KÖszönöm, hogy elolvastad



2014. márc. 19. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező valahol ti vállaltátok fiatalon félig az iskolapadból a gyereket. Most ők élvezik az öregkorukat, kirepült a gyereke így újra élhet. Te írod, hogy szegények voltatok,most van mit költeniük így most bepótolják. Azért egy lakást a gyereknek venni baromi kevés ember tudja megtenni, akár mennyire szeretné is

Nem tudtok olcsó albérletbe menni? Persze jó ha segít a szülő, de nemkötelessége.

2014. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sajnálom a helyzeteteket. Valóban nem az ideális, sőt, szerintem nem is normális.

A legnagyobb baj szerintem az, hogy a segítséget sokan anyagiakban mérik, pedig időben, energiában is rengeteget lehetne adni - ha valóban adni akarna valaki.

kitartást nektek!

2014. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem terveztük a babát, de nem is tudtuk volna elvetetni...ahhoz már nem voltunk annyira gyerekek. És azt is tudtuk, hogy ellátni el fogjuk tudni, ami így is van. A szülők sem öregek még, anyum pl. 45. Annak is örülök, hogy most jól érzi magát és megtehet dolgokat...pont ezért írtam, hogy mindez nem is szúrná a szemünket,ha nem azt látnánk, hogy velünk meg filléreskedik. Nem azt várjuk, hogy lakást toljanak a fenekünk alá, hanem csak legalább abban segítgessenek, hogy mi félre tudjunk tenni, és majd idővel legalább kilátásunk legyen venni egyet. ahogy anno nekik is segítettek a szüleik!!!
2014. márc. 19. 21:09
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem normális ez, de ha ilyenek akkor nem is kéne jópófizni velük.

Kezdésnek a kocsit amit megvettél anyádtól, már rég a nevedre írathattad volna. Azt is megtehetted volna, hogy szólsz anyudnak, hogy ezentúl nem kell semmit vásárolni, magad is el tudod intézni. Ha már úgyis ki kell fizetni akkor az nem segítség.

Én egyenesen rákérdeznék, hogy hétvégén vigyázna-e az unokájára. Ha nemet mond, akkor szépen hanyagolnék mindenkit. Nem mennék hozzájuk, sőt karácsony előtt 1 nappal jelezném csak, hogy "bocs, nem tudunk menni, nincs rá anyagi keret"

Ugyanígy a másik szülőknek is mondanám, hogy ne jöjjenek mert nincs pénzem a vendéglátásra..

Szóval hanyagolnám őket.

2014. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen második...én is erről beszélek, amikor pl. azt írtam, hogy simán nézi, hogy bébiszitert fizetünk, és pl. abba is besegíthetne, hogy vigyáz néha az unokájára. Vagy azt is elfelejti, hogy ők apámmal úgy tudtak lakást venni, amikor én megszülettem, hogy pár évig nagyszüleim lakásában élhettek ingyen, és tudtak spórolni...neki most ez eszébe sem jutott :(
2014. márc. 19. 21:11
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!Sajnos én 10 éve ugyanebben a szituációban élek.Az anyámék a testvéremnek milliós esküvőt majd a házat vettek.Be is rendezték.Nekem ekkor még a szüleimnél laktam annyira tellett hogy kifestették a szobámat.A férjem.szülei a sogornőmet és a kisfiát eltartják.Lakásukat eladták 24 millio ft ért.A sogornőmnek és maguknak is vettek lakást (2kisebbet)nekünk 1 millióft ot adtak.Valahogy mi vagyunk azok akikre úgy gondolnak ,hogy majd megoldják.De igazuk is van mert megoldjuk.Jelenleg külföldön élünk.Úgy alakult hogy az aposomék is kiköltöztek.Természetessen a sogornömet is hozták.Tejben vajban fürdetik az ő gyerekét.Az enyémre sajnos már nem.jut nekik.

Jobb sosem jut eszembe csak az ,hogy úgy gondolnak ránk hogy megoldjuk.!!!!!

2014. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Semmiképpen nem normális. Nem is a lakás része, de a Tescos pl. Anyám gyakran vesz faluról csirkét, lefagyasztja és ha megyünk ad nekünk is egyet vagy kettőt. És nem hagyja kifizetni. Természetesen :) De nemcsak csirke... párom anyukájától is szoktunk kapni ilyen dolgokat. Nutellát, öblítőt, meg ilyeneket, mikor mit. Apám kifizette a jogsimat és kaptam utána egy kocsit is tőle, csak úgy. De ez már nyilván extrémebb kategória és kereset függő is.
2014. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%

Jól van ez volt a napi kamu.....

Jöhet a következő!

2014. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Utolsó...miért is lenne kamu? Gondolod nincs jobb időtöltésem, mint egy ilyen hosszú és több szálú kamu történetet kifundálni? Nagyon ritkán írok ide ki (elmúlt 3 év alatt, amióta látogatom az oldalt, kb. 4 kérdést), és ez ma kikívánkozott belőlem. Komolyan, miért kell még belerúgni mindig egyet az emberbe?
2014. márc. 19. 21:49
 10/24 anonim ***** válasza:
2%

Nem értem miért sajnáltatod magad. A szüleid szerintem most sem gazdagok.. bár nem értem, hogy a szüleidnek most sincs lakása - viszont Anyád vett egy lakást amit kiad.. ezek szerint ők is albérletben élnek, a lakást jövedelem szerzés céljából vették és adják ki.


Szerintem ti se vagytok rossz helyzetbe. Van autód, van állásotok, fiatalok vagytok, gyerek van, remélhetőleg egészségesek vagytok.. miért mindent akarsz egyszerre?! Van akinek 50 évesen lesz először saját lakása. Az én anyumnak pld. 56 évesen lett, nekem pedig 19 évesen, és nem szülői segítséggel! (Önk.bérlakást kaptam anno és megvehettem később nyomott áron).


Fiatalok vagytok, meg fogjátok oldani. Nekem ugyan mindig adnak (adnának) a szülem, de inkább úgy vagyok vele, hogy én adok nekik, nekem az jobban esik.

2014. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!