Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet az anya, ha a...

Mit tehet az anya, ha a gyerek hazudik (füllent? ) az apjáról és az apás hétvégéről?

Figyelt kérdés

Békében váltunk el, nagyon jó a kapcsolatunk az exemmel és az új párjával is. Tudom, hogy azok amiket a gyerek mond, nem igaz.

Csütörtökön este már nagyon izgatott, hogy másnap az apja és a párja mennek érte a suliba, és megint lesz egy szuper hétvégéje. Vasárnap mikor hazaér, nem győz panaszkodni.

Romlott étellel kínálták, koszos vízben akarták hogy fürödjön, egész hétvégére bezárták a szobájába (holott fényképeket csináltak, merre kirándultak), a koszos ruháit nem mossák ki (mindene jó illatú mikor hazaér).

Mikor fogorvoshoz kellett mennie és az exem vitte el, azt is letagadta, hogy nem voltak, pedig hozott igazolást (iskola helyett voltak orvosnál).

Ha ott megbetegszik, azt állítja nem kap gyógyszert, csak hagyják szenvedni.

100%ig biztos vagyok benne, hogy ezek hamis vádak, csak nem értem a gyerek miért csinálja ezt.


2014. márc. 20. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked akar megfelelni valamilyen szinten, azt erzi, hogy ha elegedett a hetvegen, akkor az neked rosszul esik.
2014. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De én örülök annak, ha jól érzi magát. Nekem ez nem esik rosszul.
2014. márc. 20. 11:02
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Megkérdzeted őt erről?
2014. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg. Azt mondta hogy ez az igazság, és ő többet nem akar az apjához menni (ezt mondja vasárnap), majd 1,5 hét múlva szinte kiugrik a bőréből, hogy megint találkozhat az apjával.
2014. márc. 20. 11:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bűntudata lehet, amiért jól érzi magát, meg főleg amiatt, hogy megszerette az exed új párját is. Nem tud szegény mit kezdeni azzal, hogy ők hárman ott családként jól érzik magukat, míg te az édesanyja kimaradsz ebből.
2014. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De én nem vagyok szomorú, amikor ő az apjánál van! Pihenek, takarítok, elmegyek a barátnőimmel valahová.


Attól félek, hogy az iskolában is elkezdi majd ezeket mondani, és abból probléma lesz.

2014. márc. 20. 11:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben egyik hétvégén áthívnám az apját (annak feleségét) és 4-ben leültök, és számon kéritek, hogy mit miért mond. Lehet az apja előtt már nem hazudna. Vagy elmondaná, hogy mi az oka a hazugságainak. Az is lehet, hogy pusztán csak arról van szó, hogy bár az apja mindennel ellátja, viszi mindenhová, de vannak szabályok amiket be kell tartania (ami teljesen érthető) PL: este 10-kor alvás.. (ilyen szabályokra gondolok) és a gyerek duzzog, megsértődik, és hazudik.
2014. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél az exeddel erről? Szerintem nem ártana ha tudna róla. A gyerekkel meg szerintem búj össze egyik este, egy ilyen hétvége után és kérdezgesd, megkérdezheted, hogy hol készült ez meg ez a kép, akkor tehát csak nem volt végig bezárva. Esetleg el is mondhatod neki, hogy örülsz hogy ilyen jól elvan az apukájával, hogy továbbra is szeretik egymást.

Hosszútávon lehet hogy gyerekpszichológushoz fordulnék. Ha ez hónapokig megy, és nem tudod feloldani, szerintem nem ártana.

2014. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze az ex is tud róla. Legelső alkalommal felhívtam, hogy ezt és ezt mondta a gyerek, és beszéljünk róla.


Arra gondoltam, hogy a következő vasárnap amikor hazajön a gyerek, és panaszkodik, ráijesztenék azzal, hogy akkor többet nem láthatja az apukáját... Vagy ez nagyon durva lenne?

2014. márc. 20. 11:38
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szembesítsétek a hazugságaival. Üljetek le mind, apa, gyerek, te, és beszéljétek meg.
2014. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!