Te elengednéd a fiadat?

Figyelt kérdés
Hello! Képzeld el, hogy egy anyuka vagy. Képzeld el, hogy van egy 17 éves fiad. A tavaszi szünetben elengednéd, ha egy ismerősével szeretne találkozni akit a neten ismert meg és 200km-re lakik? Ha nem miért? (Érd- Hódmezővásárhely)

2014. márc. 17. 18:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%
El. 17 évesen én már szabadon mozoghattam az országban, pedig akkor még nem volt mobil sem.
2014. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekfüggő. Mennyire önálló, mennyire megbízható. Mennyi ideig maradna, mennyire megoldott a közlekedés, gondolok itt arra, át kell-e szállni, mennyit kell várakozni két átszállás között stb. (nem Magyarországról írok, nem tudom) Mit tudok a barátjáról, tudok-e előtte beszélni az ő szüleivel is. Szóval nagyon sok mindenen múlna.
2014. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
78%
Kedves első, mikor még mobil sem volt én is szabadon utazhattam, de ezért az még más világ volt akkor...
2014. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent tudsz arról a személyrõl,akivel fog találkozni,akkor talán.Utazott már egyedül,megbizol benne?Mennyi ideje ismeri,akivel akar találkozni, és fontos,hogy vele egy koru vagy idõsebb.
2014. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
77%

Mert egy 17 évesnél döntőfontosságú, hogy mennyit kell várakozni 2 átszállás között? Ne vicceljünk...


Ha a gyerek elég önálló és 2 e-mail-nél jobban ismeri, elengedném.

2014. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Megbízható vagyok és a közlekedés is meg lenne oldva de anyukám azt mondja, hogy nem...
2014. márc. 17. 18:47
 7/40 anonim ***** válasza:
74%
15 éves fiam egyedül ment Sopronból- Kecskemétre.. persze 15 éves korára kellőképpen érett volt..
2014. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
És ismerem.
2014. márc. 17. 18:48
 9/40 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem kell elképzelnem, hogy anyuka vagyok, és 17 éves fiam legyen, mert nálam ez a helyzet. Anyuka vagyok és van 17 éves fiam (is).

Hogy elengedném-e egy találkozóra akit a neten ismert??

Nos, inkább azt mondanám, hogyha eddig még nem látta, csak netről keresztül ismeri, tud róla infót akkor két lehetőséget ajánlanék a fiamnak.

1. Engedje meg, hogy felvegyem a kapcsolatot a netről ismert barát szüleivel, hogy tudjak velük beszélgetni. Ha lányról van szó, akkor az ő szülei is nyugodtabbak lennének, ha velem beszélhetnének.. Ha a telefonbeszélgetés után mindkét fél szimpatikusnak találja egymást (nincs félelem érzet) akkor ige, elengedném. Egy kikötés lenne, hogy hívjon fel ha érte kell menni, mert mondjuk lekéste a vonatot vagy bármi történne.

2. Tanácsolnám a fiamnak, hogy mi lenne, ha félúton találkoznának nyilvános helyen?? Ha 200 km-re lakik a netről szerzett ismerős akkor találkozzanak félúton 100 km-re egymás otthonától mondjuk egy mekiben..

Vagy egy utolsó lehetőség. Hívja meg az otthonunkba. Így én is megismerem.

2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
7%
Hát Hódmezővásárhely nem a legbiztonságosabb város...
2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!