Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kiakadnátok ezen? (telefon,...

Ti kiakadnátok ezen? (telefon, barát)

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, a barátom is 17. Már általánosban összejöttünk, egy osztályba jártunk akkor és most is. Gimisek vagyunk és havonta egyszer( de ha valakit felkel hívni, nekem meg nincs percem7pénzem a telón szívesen odaadja) egy délelőttre cserélünk mobilt (tehát, amikor suliban vagyunk). Órán mindig kikapcsoljuk, szünetben meg elvagyunk a másik telefonjával. Anyáék kivannak akadva, hogy néhány órára odaadjuk egymásnak a telefont, mert ha valami baj van itthon nem tudnak kire csörögni. Hiába magyarázom nekik, hogy ha véletlenül a páromnál van a mobil, akkor majd a barátom szól, hogy hívjam fel őket. Aztán meg attól félnek, hogy elveszik valamelyik telefont, mert nekik nincs pénzük kifizetni a párom telefonját, esetleg nekem venni egyet.

Szinte mindig összeveszünk ezen, és képesek napokig nem hozzám szólni. Most ez tényleg akkora probléma? Inkább örülnének, hogy ennyire megbízunk egymásban, hogy bármikor odaadjuk a telefonunkat egymásnak.


2014. márc. 22. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Lehet én sem örülnék a cserének, de anyudék reakciója azért túlzás. Én max megmondanám neked, hogy oké cseréljétek ki, de ha bármi lesz tied a következmény. Ennyi. Anyudék kissé túllihegik ezt a dolgot.
2014. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Na mert persze....17-éves lányé a felelősség...ne nevettesd már ki a szüleit...

Telócserélgetést nem értem mi jó benne...

Azoban 1 valamit mégjobban nem értek...miért kötitek a szüleitek orrára!?

2014. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: ez mire jó?

Átböngészni a másik dolgait? Akkor hol a nagy bizalom?

Ha meg mégis van bizalom, nem tudnátok átböngészni egymás telefonját szünetben, vagy iskolán kívül?

Ha meg nem arra kell, akkor minek?

Ha okostelefon, akkor felesleges cserélgetni, tökugyanazt tudja mind. Ha a "de az övén olyan jó játékok vannak!" a helyzet, akkor meg azt buktad, hogy órán kikapcsolod, mert szünetben nyilván nem a telefonon játszotok, hanem egymással vagy a többiekkel vagytok. Mellesleg ugyanazok tölthetőek le MINDEN telefonra, így ez ezért is hülyeség.

Ha két "buta" telefonról van szó, akkor megint csak felesleges cserélgetni.

Ha egy "okos" és egy "buta", akkor is, mivel akkor megint a nemkapcsolombeórán-elmélet dől meg, mert egy okostelefonos úgyse kezd semmit egy "butával", egy "butatelefonos" meg nyilván halálra nyomorgatja az okost, hogy húdejó - de akkor azt ahogy már fentebb is kilogikáztuk, egyértelműen nem szünetben teszi, mert akkor más elfoglaltsága van...

Szóval ez egy orbitális hülye szokás szerintem. Mer' minek?

A bizalom nem erről szól.

Annyiban igaza van a szüleidnek, hogy drága lenne a barátodét pótolni, illetve lehet olyan baj is, ami nem tűr meg annyi időt sem, amíg a barátod szól neked.

Viszont annyiból meg kicsit ellentmondásosnak érzem a dolgot, hogy ha félnek attól, hogy a barátod telefonja nálad megy tönkre/tűnik el, akkor nem bíznak benned, ergo minek vettek neked telefont? Biztos azt is úgyis elhagyod, és nincs pénz másikra...

Na de elég a logikázgatásból, lényeg a lényeg, hogy tök fölösleges a szokásotok, és igazán lemondhatnátok róla az otthoni békesség kedvéért.

Ha annyira a technikai kütyük megosztásában látjátok a bizalom bizonyítását, adjátok meg egymásnak a fészbuk-jelszavatokat (bár az megint egy más téma, arról is van véleményem, de az nem ide tartozik).

2014. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze hülye szokásnak tűnik, lehet az is. Sosem böngésztem még át a telefonját, mármint SMS, mit leseget a neten stb. Csak jó érzés az Ő cuccait használni vagy néha fölkapni a pulcsiját, kabátját...

A fiúk meg szünetben nem mennek oda a csajokhoz (legalább is az ő társasága nem). Amikor viaszakapom mindig tele van új képekkel meg ilyenek.

2014. márc. 22. 15:28
 5/8 A kérdező kommentje:

És megbízok benne úgy is, hogy odaadom a telefonom, mert tudom, hogy épen visszaadja.

Meg tudom, hogy.szeret és hogy soha nem csalna meg.

2014. márc. 22. 15:36
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Én se értem ezt a cserélgetést. A szüleid pedig joggal dühösek, mert ha történik valami a páros telefonjával, akkor nekik kell kifizetniük.

Amúgy persze aranyos dolog, hogy hagy neked rajta új képeket meg ilynek, de ezt telefon nélkül is meg lehet oldani. Régen sem volt telefon, mégis tudtak egymásnak kedveskedni a párok. No, meg azt se értem, hogy szünteben miért nem megy oda hozzád, ha jártok? mert nem szokás? no, ezt se értem.

2014. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Csak egyetlen egy kérdésem lenne:

mivan?

2014. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne csereljetek telefont.
2014. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!