Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen problémái adódhatnak...

Milyen problémái adódhatnak egy gyereknek abból, ha homoszexuális szülők nevelik föl - intézet helyett?

Figyelt kérdés

Az általános nézőpontokat nagyjából ismerem:

1. a gyereket csúfolják ezzel az oviban/suliban

2. a gyerek előtt nincs megfelelő férfi/női példakép

3. a gyerek identitásában és/vagy szexuális orientációjában zavart okozhat két anyuci vagy két apuci


Arra lennék kíváncsi, hogy kicsit konkrétabban milyen problémái adódhatnak egy gyereknek abból, ha két anyja vagy két apja van.

Érzelmileg sérülhet? Nehezebben barátkozik? Nehezebben fog később párt találni magának? Problémái lehetnek az önértékelését illetően? Hiányosan fejlődhet az erkölcsi preferencia-rendszere emiatt? Szégyelli a szüleit? Ilyesmikre gondolok.

A csúfolódás ugyanis önmagában nem világtragédia - sok gyereket csúfolnak pl. ha kövér, ha fogszabályzós, ha szeplős stb. amikről ugyanúgy nem ő tehet.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

A KÉRDÉST NEM PROVOKÁCIÓNAK SZÁNOM!



2014. márc. 23. 21:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

1,a gyereket csúfolják ezzel az oviban/suliban

Én apukám reggeltől estig dolgozót,soha egy szülőin nem volt, de azt csak az egyik szülő jár szülőire vagy bármilyen iskolás programra szerintem nagyon általános.

Így szerintem ha nem mondja a kutya nem tudná meg hogy két apja vagy két anyja van.


2. a gyerek előtt nincs megfelelő férfi/női példakép

Miért ahol a nőt veri a férfit, vagy alkoholisták a szülők az megfelelő példa. Ha csak az szülhetne aki mindenben megfelelő példát tud átadni a gyerekeinek már rég kihalt volna a Föld.



'3. a gyerek identitásában és/vagy szexuális orientációjában zavart okozhat két anyuci vagy két apuci"'


Gyerek vagy melegnek vagy heteronak születik, környezetnek ebben semmi szerepe. Hisz ha lenne nem lennének melegek,hisz nagy eséllyel őket is hetero pár nevelte.

2014. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Na most mi van azzal pl, akit csak az anyukaja nevel? Erzelmileg serult lesz?
2014. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekkel az ellenérvekkel én is tökéletesen tisztában vagyok. Az a 3 pont a legáltalánosabb kijelentés a témában, amikkel eddig találkoztam - nem az én véleményem!!
2014. márc. 23. 21:44
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Röviden: semmilyen.

Szerintem soha senkit sem befolyásoltak gyerekkorában a szülei hálószobai tevékenységei.


1.)Engem is csúfoltak és kiközösítettek suliban, pedig hetero szülők neveltek fel.


2.)Miért ne lenne? Milyen a "megfelelő" férfi/nő? Ezek csak a melegekkel szembeni sztereotípiák. Az utcán minden nap elsétálsz homoszexuális vagy biszex emberek mellett és meg nem mondanád ránézésre, hogy ők a saját nemüket (is) szeretik.


3.) Semmi köze hozzá. Ahogyan már írták, akkor senki sem lenne meleg, hiszen minden esetben hetero szülők nevelték fel őket is. Mert ugye ha működik az egyik irányba, akkor visszafelé is. De még sincs így.


A többi meg általános dolog. Személyiségfüggő. Ha nem kap elég törődést, szeretet, akkor biztosan "sérülhet", de ezek ugyanúgy előfordulhatnak hetero családban is.

Én nehezen barátkozok, ill. nem is tudok, de mint írtam, hetero szüleim vannak. És így tovább.

2014. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%

1) akkor a többi gyereket kell megtanítani a normális viselkedésre. vagyis elég lenne, ha otthon nem a homofóbiát tanítanák neki. az intézetis gyereket is csúfolhatják ugyanígy.


2) az egyedülálló szülőknél sem gond ez. az intézetis gyereknél sincs "példakép". főleg, ha olyanok nevelik, akiknek az a munkájuk, nem pedig szívből nevelik.


3) nem okoz. már sok sok ezert gyerek lett felnevelve azoonosnemű szülők által, Hollandiában már 20 éve működik a dolog és egyre több országban. semmilyen problámájuk nincsen, a probléma a többi ember nem elfogadása max.

2014. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a legjobb volna ilyen helyzetben lévő gyerekeket megkérdezni, de ezzel eddig még sehol nem találkoztam. Mármint hogy őket magukat megkérdezték volna: ők hogyan élik ezt meg. Ha valaki tud ilyenről -- felmérés, riport, tanulmány, film stb. --, linkelje. De ha nem én vagyok figyelmetlen, akkor furcsa, hogy az ő oldalukról ekkora a hallgatás. (Minden, amivel eddig találkoztam, egy "vizsgálat", miszerint a homoszexuális párok által nevelt gyermekek intellektuális(!) képességei nem maradnak el másokétól. Kösz.)


Egyébként pedig valahogy én nem tudom elhinni, hogy a gyerek nem sérül ilyen környezetben, és erre nem mentség és nem érv az, hogy de hát sima csonka családban, alkoholistáknál stb. is sérül. Ez így van, de ez nem válasz és nem érv a kérdésre, egyszerű hárítás.

Ha egy gyereket csúfolnak és kiközösítenek, az rendkívül mélyreható törést tud okozni, bár szerintem a homoszexuálisok által történő neveltetés meg a szemüveg megint csak nem egy kategória.

A példakép hiánya, illetve a torz példakép pedig igenis rossz hatással van, igenis okozhat identitászavarokat. És erre megint csak nem válasz az, hogy de hát az intézetben meg alkoholista családban is így meg úgy. Igen, de most nem róluk beszélünk.

Ezenkívül kit érdekel, hogy Hollandiában mi van? Ha valakinek az ottani világ a példa, hát nagyon szomorú.

Még valami: a legújabb kutatások szerint a genetikának csak igen mérsékelt szerepe van a nemi identitás kialakulásában, nagyobb részben így vagy úgy, de tudatos folyamatról van szó, tehát az, hogy "nem tehet róla", így nem teljesen áll.


Tudom, hogy le fognak pontozni, de mindenesetre elgondolkodtató, hogy ezekről a kérdésekről nem lehet nyíltan beszélni, kimondani a véleményünket, esetlegesen az igazságot, a kérdező is rögtön előre kénytelen mentegetőzni nagybetűvel. (Tanárképzésen volt ilyen kurzusunk, ahol kifejezetten ilyen kérdésekkel foglalkoztunk, a gyakorlatban a homoszexualitás erőltetett propagandája volt, ami megint csak nem segítette sem a megértést, sem az elfogadást senki részéről.)

2014. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó már azért is csúfolnák a gyereket, hogy árvaházból van és "csak" örökbefogadót szülők nevelik. Ilyen alapon akkor örökbe fogadni sem szabadna. Gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, és ebben mi a szülei vagyunk leginkább hibásak.
2014. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#6.: Tőlem mindenkinek jár a zöld pacsi, aki értelmes választ ad. Az igazi véleményekre vagyok kíváncsi, nem a sajátomat akarom visszahallani!


Ha van ilyen (hivatalos!) kutatás, annak én is nagyon örülnék pl. érintett gyerekektől vagy felnőttektől.

Sokan eléggé vehemensen ellenzik azt, hogy azonos nemű párok is fogadhassanak örökbe, úgyhogy nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy kell hogy legyen valamilyen alapja ennek az egésznek.


#7.: Sokféle megpróbáltatás érhet egy gyereket és szerintem bizonyos kihívásokkal szembe is kell kerülnünk gyermekkorban, mert nem célravezető az sem, ha burokban növünk fel. Ami nem okoz maradandó fizikai és/vagy szellemi sebeket, az hasznos lecke lehet egy gyerek számára, amiből tanulhat. Engem az érdekel, hogy az ilyen gyerekeknek később kevesebb esélye lesz-e a boldog életre!?

2014. márc. 23. 22:56
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az összes meleg ismerősöm hetero szülök gyereke, és a homoszexualitás meg nem a nevelésen dől el.
2014. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a kérdésben mindig nagyon ordenáré válaszok szoktak jönni, de úgy látszik azok az emberek már alszanak, eddig meglepően normális válaszok érkeztek többnyire.

Én leszbikus vagyok, mióta az eszemet tudom csak a lányok tetszettek. 2 párom volt eddig, mindkettő nő, komoly kapcsolat.

Nem csonka családban nőttem fel, volt előttem férfias apa, és nőies anya kép is.

Az, hogy az azonos nemű szülők gyerekei milyenek lesznek, nem ismerek erről kutatást, de engem is érdekelne.

Csak a saját álláspontomat, tapasztalatomat tudom elmondani.

Sok meleget és leszbikust ismerek.

(Ezek az én tapasztalataim, amiket Magyarországon tapasztaltam)

A melegek között a párkapcsolat ritka mint a fehér holló, nem is ismertem meleget akinek lett volna párkapcsolata.

Leszbikusok között az ismeretségi körömben mindenki tartós kapcsolatra törekszik, többen évek óta MONOGÁM párkapcsolatban élnek.


Gyermeket nagyon-nagyon szeretnék, imádom őket, nincs nap, hogy ne gondolnék erre. Ha oda kerül a sor szívesen fogadnék örökbe a harmadik világból egy-két kislányt. Akiknek amúgy esélyük sem lenne a normális éltre. Külföldön élek, itt teljesen szokványos, hogy azonos nemű emberek nevelnek gyereket. Nem hiszem, hogy csúfolnák az ilyen gyermekeket, az óvoda udvarán együtt játszanak fehér, ázsiai, arab, és fekete kisgyerekek. Felemelő érzés látni, hogy nincsenek előítéleteik.


Legtöbbször a kicsik molesztálást hozzák fel ilyen esetben. Nők részéről elképzelhetetlennek tartom ezt, ennél undorítóbb dolgot nem is tudok elképzelni. Soha nem tudnék ilyet tenni.

Ha kellően érett leszek hozzá és anyagilag is megtehet mindenképpen lesz gyermekem. Nagyon-nagyon fogom szeretni sajátomként, és nem érzem úgy, hogy azért mert két anyukája lesz sérülne. Mindent meg fogunk neki adni, és ezzel biztos minden nő így van, de én szeretnék lenni a legjobb anyuka.

Apa modell nélkül rengetegen nőttek fel úgy, hogy normálisak lettek. Ez csak olyan kifogás szokott lenni. Mivel a magyar társadalom erősen férfi centrikus így egy családot, egy nőt nem tudnak sokan férfi nélkül elképzelni...

2014. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!