Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, normális az...

Szerintetek, normális az alábbi szituáció?

Figyelt kérdés

Ha megbetegedek, mindjárt (főleg apa) hibáztatnak, hogy "nem tudsz magadra vigyázni?" s ami a legeslegjobban bánt, hogy azt mondják, csődbe viszem a családot a betegeskedésemmel o.O

Most 38°C lázam van, fáj a torkom, elég beteg vagyok..

erre tegnap délután, mikor mondam hogy mivel fáj a torkom, kellene venni mézet stb. az jött, hogy nincs nekem annyi pénzem :o

Tény és való, hogy a betegség deficites, mert mindig ott hagy az ember Tízezreket a gyógyszertárban..

de főleg amikor beteg vagyok, azért azt elvárnám, hogy leugatás helyett inkább kedvesen mondanák hogy jobbulást...



#betegség #furcsa #sértegetés #deficit #letolás #szülő-gyermek kapcsolat #értetlenkedés #még neki áll feljebb #mintha én tehetnék arról hogy szegények vagyunk
2014. márc. 25. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is mindig azt mondták, hogy nekik arra nincs pénzük, hogy kiváltsák a gyógyszereimet.

Ezért nem is mentem dokihoz, csak ha igazolás kellett.

Ittam teát, és egyszer csak meggyógyultam.


De idővel rájöttek,hogy jobb ha vesznek nekem C vitamint és nem betegszem meg.

2014. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Vajon te mindent megtettél egészséged érdekében? A fiamra aki kollégista jellemző, hogy pőrén öltözködik, nagy hidegben nem vesz fel sapkát,vagy kabátot és a méreg drága immunerősítőjét sem szedi rendszeresen. Én sem szoktam megdicsérni érte.
2014. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Egy megfázás igazán NEM kerül tízezrekbe, ez nagyon erős csúsztatás a szüleid részéről.

Kisgyermekes édesanya vagyok, tapasztalatból mondom, hogy pár ezer Ft-ból is megúszható, sőt gyakran szinte ingyen is (nem minden gyógyszer szavatossága 1-2 hónap és legtöbbször nem fogy el a teljes készlet).


Megfázásra valóban filléres, kb. 200 Ft-os tétel a gyógyszertári kikeverésű orrcsepp, a zacskós, szárított termést tartalmazó kamilla vagy csipkebogyó vagy hársfatea (herbária vagy más egyszerű márka), életkortól függ ugyan, de tudsz egy tál melegvízzel inhalálni- de akár az egyszeri kb. 4-5 eFt-os infralámpa (nem Zepter vagy hasonló százezres lehúzós, hanem a sima gyógyászati segédeszközös, gyógyszertári) is csak áramot fogyaszt, ha használod.

C-vitamin (inkább multivitamin, immunerősítő készítmény) és akár párszát Ft-ból beszerezhető az egész szezonra (aszkorbisav néven konkrétan 169 Ft a 3 (!) hónapra, napi 500-1000 mg C-vitaminbevitelt lehetővé tévő adag a gyógyszertárban).

De említhetném akár az aszpirint is: ha az aspirin+c vagy más kiadagolt pezsgőtablettás, forróitalporos csodákat veszed 10-es csomagban, azoktényleg akár 2 eFt-ba is kerülnek- de van generikus készítmény is- ugyanaz az egyszerű aszpirin- csak nem agyonreklámozott, nem menő csomagolású és egy pohár vízzel kell bevenni :), filléres tétel ugyancsak és nem csak megfázáskor használható.


Ilyen írásokon mindig elszomorodok és szívesen megkérdezném az ilyen szülőket, hogy hol van az a felelősségtudat és támogatás, ami alapvető kellene, hogy legyen egy családban.

Hogyhogy nincs annyi tartalék egy családban, hogy egy átlagos és kiszámíthatóan évente 1-2szer érkező megfázásos betegség anyagi csődbe taszítson embereket?

169 Ft-os aszkorbinsav...


Jobbulást azért és fel a fejjel- ha találsz egy kis aprót, akkor azért menj el a gyógyszertába és vegyél.

2014. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Azért remélem cigire és piára jut pénzük. Nem szabadna engedni, hogy csak úgy bárki vállalhasson gyereket.

Egyébként nem, egyáltalán nem normális. Zéró szülői ösztön.

2014. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Sajnalom a szituaciot, de a kulcsszavaid eszmeletlenek :D
2014. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Kedves gyermek, egy szavad sem lehet a szüleid ellen, teljesen normálisan értésedre adták hogy vigyázz magadra jobban, mert sokba kerül a gyógyszer. Mézre nincs pénz.Biztosan nem először, és másodjára vagy beteg, egyébként 38 fokos lázra és torokfájásra hiába eszel mézet, nem fog meggyógyulni, és a lázad sem megy le. A méz inkább megelőző, mintsem gyógyitó szer. Tudod te hány családban nem tehetik meg, hogy mézet vegyenek ?


Tény és való, hogy a betegség deficites, mert mindig ott hagy az ember Tízezreket a gyógyszertárban.. - Vagy egy elékeztetett fruska vagy, aki jódolgában azt sem tudja mit tegyen, vagy csak dobálózol itt össze-vissza a szavakka. mert tizezreket hagni a gyógyszertárban ahhoz már komoly betegség kell. Egy lázas torokfájásra nem hagysz ott annyit. Egy állandóan szedett gyógyszerre vagy kettőre már lehet, ahhoz azonban te tul fiatal vagy.


Az hogy te azt irod a szüleidről, hogy "leugatnak" már meg is magyaráz mindent rólad, és a helyzetről.

Tanulj meg a szüleidről normálisan beszélni. Kérni tőlük, és megköszönni nekik. Ők a szüleid, és nem a haverjaid a bandából, akik ugathatnak is akár.

2014. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Tény és való, hogy a betegség deficites, mert mindig ott hagy az ember Tízezreket a gyógyszertárban.. - Vagy egy elékeztetetett- elkényeztetett fruska vagy, stb.
2014. márc. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!