Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a jó megoldás ebben a...

Mi a jó megoldás ebben a helyzetben? 3 gyereket nevelek egyedül.

Figyelt kérdés

Három gyermekemet nevelem egyedül, a férjemtől elváltam. A gyereket azóta az apuka szinte nem ill. nagyon ritkán látogatja. A nagyobbik fiam, teljesen megkeseríti az együttélést, jelenleg kibírhatatlan.


Az iskolából is kirúgták, átvittem egy másikba, azóta az itthoni problémák súlyosbodtak. Lop, csal, hazudik, nem tanul...a szavak már elfogytak. Rám nem hallgat, az apja az etalon, aki nincs. De mindig valami hazugsággal kápráztatja el, ha összefutnak, a válásunkért engem okol a gyerek, rám haragszik.


A két kisebb gyerekemnek is elege van, hogy mindig van valami balhé. Pszichológusnál már jártunk, most elviszem pszichiáterhez is. De addig is kéne valami megoldás, ami mindenkinek jó lenne.


2014. márc. 27. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel neki, hogy az apjához költözhet, ha az apja is beleegyezik. Talán koppan egyet, ha rájön, hogy nem kell az etalonnak...
2014. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

En a gyerekkel es az apjaval megbeszelnem, hogy lakjon most egy darabig nala a gyerek. Ket verzio:

- Meglatja, hogy ott sincs kolbaszbol a kerites, jot tesz neki egy kis apai szigor.

- Az apa esze agaban se lesz befogadni a gyereket, igy a gyerek kicsit csalodik az apjaban es atgondolja a helyzetet.

2014. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyunk, apuka elmagyarázta, hogy miért nem költözhet hozzá, messze lakik. Nekem is elmondta, hogy nem helyesli a testvérek gyerek különválasztását.


Csakhogy ez az egy gyerek uralja az egész családot, mindenkit ott szekál, ahol tud, testvéreket, nagymamát. Apuka meg valahol a távolban röhög, hogy ez volt a jóslata válásnál.

2014. márc. 27. 15:06
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a nagyobbik fiad? Már ne is haragudj de ezeket, hogy tudod eltűrni neki? A tanulás még azt mondom talán..bár az sem elfogadható, a lopás se szép dolog nyilván, de hogy csal meg hazudozik az anyjának mit képzel ez magáról? Én a 6 éves lányommal elbeszélgettem, hogy mennyire rossz dolog hazudni stb., nem használt neki csak hazudott legközelebb is, másodjára kapott rendesen, elég volt egyszer elverni azóta eszébe nem jut még füllenteni se. Ne haragudj de elég fura helyzet ez számomra. Az hogy elváltatok persze okozhat sérülés a gyerekben, de akkor sem engedheti meg magának ezt a viselkedést. Én egy alapos beszélgetést biztosan beiktatnék. Leültetném 4szemközt, és elmondanám neki, hogy kisfiam szeretlek, mondd el ha valami bajod van nyugodtan, vagy ha valami bánt, próbálok segíteni neked, de ezt a stílust a jövőben nem vagy hajlandó elviselni. Tudja már, hogy hol van a helye, ha nem tetszik lehet elballagni és ha nem változtat a magaviseletén ki is hajítanám, tanuljon csak egy kis életet, menjen az apjához, a nagyanyjához, vagy biztos van még jópár rokon aki pár hétre befogadja, de a házba nem engedném be jópár hétig. (persze ezt csak akkor ha már nem olyan kis gyerek)
2014. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Ki kell rakni a legnagyobb gyereket az utcára, ott keménykedjen.
2014. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez a fiú úgy érezheti, hogy nincs szükség rá. Érzi vajon, hogy szereted? Nincs érzelmi biztonságban, azért válhatott ilyenné.
2014. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Milyen hálátlan egy gyereked van.Nm tudom mit tennék,megmondanám,hogy vagy viselkedik,vagy intézetbe adom.Hány éves?
2014. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egy normális gyerek (mondjuk gondolok itt 14-15 évesre, bár tényleg kérdező jó volna tudni mennyi idős) szóval ha normális lenne átlátná a helyzetet és segítene a kicsiknél is, nemhogy még ő lázadjon ellened. EZt akkor tudom elképzelni, ha te is úgy bánsz vele. Ha mondjuk folyamatosan csak a kicsikkel vagy elfoglalva és vele nem foglalkozol akkor jogosan lehetnek ilyen reakciói, de akkor sem engedném ennyire elfajulni a dolgokat. Én biztos kiraknám a szűrét akármennyire is szeretem, de muszáj hogy saját maga "emberesedjen" meg. SOkszor hiába papol az ember, a szó sokat nem ér egyik fülén be a másikon ki, muszáj drasztikusabban beavatkoznod az ő érdekében. A nagy majomszeretet se jó, meg mindent ráhagyni a gyerekre, mert az is hasonló viselkedést szül, mint akivel egyáltalán nem foglalkoznak.
2014. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

13 éves..igen valószínű, csak így tudja felhívni magára a figyelmet, mert akkor foglalkozva van vele. Ezért mondtam, hogy elfogyott a szó, nincs már eszközöm...a büntetésre nem ragál,a pozitív motiváció sem érdekli.


A lopás sorozattal meg kezd betelni a pohár és a hazugsággal.

2014. márc. 27. 15:28
 10/18 anonim ***** válasza:
Én szereznék neki valami jó sz@r munkát (ha kell még én fizetnék a munkahelynek csak hogy fogadják be pár hétre/hónapra) Reggel szépen kísérném az iskolába, mint az ovisokat ha tetszik neki, ha nem hagy legyen csak ciki neki, hogy anyuci kísérgeti. Ahogy vége a sulinak mennék érte, hogy véletlen se mászkáljon más felé. Szépen mehetne suli után dolgozni pár órát, aztán haza tanulni és alvás. Nem engedném, hogy össze-vissza flangáljon. Mondanám neki, hogy úgy látom kisfiam visszafelé fejlődsz nem elég a két kistesóval foglalkozni, te nagyon szívesen foglalkozol még vele is, ha ennyire nem lehet megbízni benne. És igenis kísérgetném és a seggébe lennék egész nap. Ha nem fogadják be sehova dolgozni akkor meg kiadnám neki otthon a feladatot. Mennék érte a suliba, otthon szépen kiosztanám neki a házimunkát (wc takarítás, portörlés, ablakmosás, tesóért menni oviba stb.) ha ezekkel kész van akkor tanulás és nem mehet sehova. Ha szájal még képen is törölném.
2014. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!