Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsen senkim, nagyon egyedül...

Nincsen senkim, nagyon egyedül vagyok. Az öngyilkosság az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés
15/L vagyok. új suliba kerültem mivel évet ismételtem azért mert egy akkori barátnőm belevitt miden rosszba ezért a tanulást is leszartam. Ő vele már nem tartom a kapcsolatot, akkor jó társasági életem volt meg minden de nem szeretnék vissza menni oda mert csak kihasználtak stb. most az új osztályomba mindenki el van valakivel csak én nem. Van egy lány akivel sokban hasonlítunk de ő meg annyira gyerekes talán én vagyok koravén ezt nem tudom. Szabadidőmben olvasok netezek twitterezek vagy filmezek sorozatokat nézek(himym,doctor who stb.)Rettentően unom az életemet és erre rátesz még egy lapáttal hogy látom a korombeliek képeit stb. facebook-on hogy ők milyen boldogak és népszerűek. Nagyon elrontottam az életemet úgy érzem és már tanulni se szoktam mert annyira lehangolt vagyok minden nap hogy nem birok koncentrálni. Mostanában egyre többet gondolkozok az ögyilkosságon. Mitévő legyek??? Segítse valaki könyörgöm :'(
2013. dec. 30. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Most az a bajod, hogy nem vagy népszerű, a társaság középpontja és inkább az öngyilkossággal fenyegetőzöl, hogy valaki pátyolgassa az egódat? Fel kellene nőni, vagy érettebben kellene legalább viselkedni. Rájöttél arra, hogy rossz úton jártál, ami tök jó dolog. Lenne társaságod is, csak az a bajod, hogy gyerekes 15 évesen? Te se vagy jobb nehogy azt hidd, csak őt nem rontotta el senki.

Unod az életed? Dehogy unod te, csak nincs az, amit szeretnél és inkább picsogsz itt ahelyett hogy tennél is valamit magadért, mert más nem fogja megváltoztatni az életed, az csak te tudod megtenni saját magadnak.

Szóval felemeled a kis hátsódat a székből és holnaptól új életet kezdesz, amiben változtatsz a hozzáállásodon és teszel a dolgokért, nem pedig vársz, hogy a sült galamb a szádba repüljön. Megbeszéltük? :)

2013. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság nem megoldás. Felejtsd el...


Olvass pozitív könyveket. Barátkozz a neten. Keress hobbikat.

2013. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ebből is látszik hogy ha valakinek nincsenek igazi problémái, az gyárt magának.
2013. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ti nem tudjatok elkepzelni mennyire veszes ez a helyzet. Pszichologushoz kellett jarnom azota erzem azt hogy baj van velem. A noverem is aki nagy tarsasagi ember bulizik stb. mindih bant hogy milyen gaz hogy 15evesen nincsenek barataim de ez azert van mert errefele csak olyan emberek vannak akik a pialast meg a zullest reszesitik elonyben ahelyett hogy elmennenek egy koncertre vagy beulnenek valahova. en erre vagyom de nincs kivel mert ha vannak is a kornyezetembe ilyen emberek azoknak nem ferek bele a barati tarsagukba. A szuleim is itthonulosek talan orokoltem. Rondanak erzem magam es az is vagyok ugy nezek ki mint egy fiu es a testalkatom is olyan magas vekony esetlen vagyok. Csunya, szegeny, felesleges.
2013. dec. 30. 22:27
 5/14 anonim válasza:
Talán megpróbálhatnál barátkozni a hasonló-lánnyal, lehet, hogy csak kívülről tűnik gyerekesnek, megismerhetnéd. Járj könyvtárba, próbálj meg ott ismerkedni, vagy írj blogot, nekem lett ezáltal barátom. Az öngyilkossággal jobb lenne, azt hiszed? Fájdalmat okoznál azoknak, akik szeretnek (mert hidd el, biztosan vannak), te meg eldobnád magadtól azt, amit ki is használhatnál, és amiben talán rohadt sok boldogságod - vagy valami afféle - lehet még.
2013. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló a probléma, de az öngyilkosság semmiképp se megoldás. "Mosolyogj, mert nem tudhatod ki szeret bele épp a te mosolyodba" Azt hiszem van valami ilyen mondás, amit a nagymamám sokat mondogatott nekem, ezért figyelmen kívül hagyva az iskolatársaim beszólásait mosolygok és elmerülök a gondolataimban, a saját világomban. Ki tudja. Valaki egy nap észre veszi és megkedveli ezt a tulajdonságomat. Akkor majd nem leszek egyedül. 13/L
2013. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első jól mondja.A világ népessége durván 10 000 fő környékén lenne ha mindenki ilyen problémákkal már öngyilkos lenne.


Nem a szokásos semmibenézés az amit most írok ,hanem tényleg meg kell kérdeznem:Tisztában vagy te azzal mi is az öngyilkosság?Hogy saját erőddel vess véget az életednek?


És gondolkodtam ezen csak gondolatjáték szinten jó sokszor hogy milyen helyzetben is lennék rá képes,és oda jukadtam ki hogy talán ha megőrülnék és veszélyt jelentenk a társadalomra,talán akkor tenném meg.Különben nem.Szerinted te vagy olyan súlyos helyzetban,ami már tényleg javíthatatlan?Mint a megbolondulás?Mert az tényleg örökké szól.

Szerinted az új osztályba való beilleszkedés hiánya jelenleg ennyire megoldhatatlan?

Mit fogsz csinálni középsuliba,esetleg fősulin,munkahelyen?Mert hát nem az ismerőseiddel fogod leélni az életedet.Állandóan új csoportokba kell majd beilleszkedned.


És most leírom a saját sztorimat.

Egy nagyon középszintű suliban tanultam 8-os korom végéig.akkor már 2 éve elhatároztam hogy csillagász leszek.Imádtam a fizikát,kémiát.Mindenki csak az iskola "tudósaként" becézgetett.

Aztán kijöttek a felvételi eredmények.Sikerült bekerülnöm az ország egyik legjobb Gimnáziumába.

Az első nap fűtött a lelkesedés hogy csak beléphessek az intézménybe.Magával ragadó volt a tudat hogy én itt vagyok számon tartva mint tanuló.

Aztán beléptem a terembe és...na bumm.Jó,az első találkozás még eléggé visszafogott volt.Mindenki a formalitás által megkövetelt jó modorral bemutatkozott,és szépen viselkedett.De ahogy teltek múltak a hetek két dolog is kiderült.


Először is ez egy rettenetesen erős iskola,ahol mérhetetlenül nagyok a követelmények.Alig tudtam tartani a 2-es,3-mas szintet a régen 5-ös tantárgyakból.A kémia és a fizika érthetetlen és stresszes lett,a csillagászati álmaimat láttam a porba zuhanni.


Másodszor arra jöttem rá hogy ez egy nagyon kirekesztő osztály .Mivel a többiek könnyedén vették az akadályokat,egy idő után feltűnt nekik hogy egyedül én vagyok kis rossztanuló.Szépen mindenki el is kezdett gúnynevekkel illetni,rosszalló megjegyzéseket tenni.


Szerinted most a síron túlról írok?Nem.Elhatároztam magamban hogy akkor is csillagász leszek,akkor is beilleszkedem,és akkor is legyőzöm ezt a rohadt magas követelményt.

Jelenleg még mindig isszonyatosan rossz vagyok kémiából,de az osztályba már sikerült beilleszkednem.


16/f

2013. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs senkim. Sok mindent elcsesztem, jelenleg csak a macskám van nekem. De mégsem akarok öngyilkos lenni... Ez most egy ilyen időszak. Lesznek neked még komolyabb gondjaid is, ahogy látom... Ha már egy ilyen kis piti ügy miatt meg akarod ölni magad, sokáig nem fogsz élni. Úgyhogy szedd össze magad. Megszoksz vagy megszöksz, tudod...
2013. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én ennyi idős koromban sokkal rosszabb helyzetben voltam, most mégis ittvagyok! sose add fel, mindig van megoldás!!!


sportolj, válassz új hobbit, stb.!

2013. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvastam volna. Jóformán minden egyezik, csak én már 17 éves vagyok. Ha szeretnél beszélgetni, írj privátot. Az öngyilkosság meg hülyeség, nem éri meg.
2013. dec. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!