Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám kölcsönkért tőlem 45...

Anyukám kölcsönkért tőlem 45 000ft-ot, amit 2 évig gyűjtttem és megígérte, hogy visszaadja, de 3 hónap múlva sem adta vissza arra hivatkozva, hogy ezt meg azt vett, ami az én érdekem is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Most nagyon levagyok törve, mivel számomra fontos dolgot akartam venni belőle. 14 éves vagyok.
2014. márc. 28. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

anyunál élsz gondolom, nem önmagad tartod el(mondjuk fura lenne 14 évesen), de azt számold, neki mennyibe kerül, hogy etessen, ruházzon, iskolai kiegészítőket vásároljon, felneveljen téged.gondolom nem akart neked sírni, hogy így meg úgy nincs pénz,és valami hátrányt érezz ebből, ezért kölcsönkért.

most tanultál egy felnőttes dolgot,.

ha valaki kölcsönkér, csak annyit adj, amit tudsz nélkülözni, mert ált azt soha nem adják vissza.vagy tanulj meg nemet mondani.

2014. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Szegény kislány!

Nem is tudom, mit mondjak. Ezek szerint nem kajára kellett.

nem is értem, hogy tehet ilyent egy szülő.

Ezt a pénzt valószínűleg elfelejtheted.

2014. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Gratulálok, első, ha lesz gyereked valaha, sokat fog tanulni tőled...


Szóval ha a szülő eteti és ruházza a gyereket, akkor jogosan veszi el tőle a megtakarított pénzét??? MErt szerintem nem.


Kérdező, sajnálom, hogy ez történt, de okosat nem tudok, hiszen nem rajtam múlik, visszakapod-e a pénzt. Talán ha meggyőzöd arról, hogy amire gyűjtötted, az neked igenis fontos, változik a véleménye.

2014. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

#1 Anyu annak idején bevállalt egy gyereket. Ez azt jelenti hogy min 18 éves koráig etetem nálam lakik, ruházom. Ha nagyon meg van szorulva, akkor leül és megbeszéli a gyerekkel, hogy nagyon kellene az a spórolt pénz... 14 évesen már felfogja. De itt elkérte, megígérte, hogy visszaadja. Ez családon belül is becsapásnak számít.


Sajnálom kérdező, azt a pénzt valószínűleg már nem látod viszont. Nagyon korán kellett megtanulnod, hogy a családban is csak emberek élnek....

2014. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

3as ha lesz gyereke, én tuti a való életre tanítanám, nem a mézes mázos dolgokra.

igenis, 14 évesen már kéne tudnia ilyen dolgokat, én is tudtam már korábban, hogy működik, az ha adsz kölcsön, vagy vissza kell kérni.

és a kamatot még nem is számoltam.

2014. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Most az egy dolog, hogy anya-gyerek, de az meg egy másik dolog, hogy undorító, hogy előbb kölcsönkér, aztán meg amikor illene visszaadni kiderül, hogy nem is kölcsön kért... Akkor mondta volna azt, hogy figyelj, nincs pénzünk, el kell kérjem a 45 ezret és ahogy tudom visszaadom, apránként vagy akárhogy.
2014. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
az a való élet, hogy az anyád szavában sem bízhatsz?
2014. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon szomorú, hogyha ilyet tesz egy édesanya, soha nem venném el a gyerekem megtakarított pénzét, de ha mégis kellene hirtelen és kölcsönkérnék tőle, akkor tuti, hogy rövid időn belül vissza is adnám.

Nem sokat tudsz csinálni, azt hiszem ez egy jó tanulság számodra. :-(

2014. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

kösznöm a válaszokat. Egy kicsit jobb lett a kedvem.

Sajnos régebben is előfordult már ez, de ha nem adok kölcsön akkor minden félével fenyeget.

2014. márc. 28. 14:58
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Dettó ugyanígy jártam apámmal. Csak ő szó nélkül elvette a pénzem, a helyéről. (Pechemre olyan naiv voltam, hogy a szüleim tudták, hol tartom a hosszú évek során gyűjtögetett 65 e Ftom. Amúgy utazni akartam belőle.)

Vásárolt belőle egy TV-t. "Az én érdekem is, hogy legyen TV... majd visszakapod a pénzed...." Nem nézek TV-t, és soha nem láttam viszont a szó nélkül lenyúlt pénzem.

Tanulságos volt, az biztos.

2014. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!