Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Figyelt kérdés

Azt mondta,hogy nem 18evesen vagyok felnott,hanem majd akkor ha a sajat kenyeremet eszem es onellato leszek.. addig azvan, es azt csinalok amit o mond.

Hat de mivel vegzos vagyok, es meg tanulni fogok,egy jo darabig biztosan nem leszek "onellato". Kb rabszolga vagyok itthon, nem mehetek suli utan sehova hetkoznap, hetvegen meg plane nem, emiatt a baratnoim szama 0, tenyleg 0!!! Kezdek depis lenni :S Valami megoldas erre?

18/L



2014. márc. 29. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Hat igen, van benne igazsag... de szerintem valahol te is belatod, hogy a felnottseg nem akkor van, amikor elmultal 18, hanem a cselekedeteid es a gondolataid alapjan. Illetve ha mar kepes vagy eltartani magad.
2014. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

A, hgy elfogadod..

Mrt igaza van, majd később látod meg..

Én 22 évesen költöztem el, utana értettem meg, bár sosem lázadoztam ez a velemenyük miatt..

Igaz nem a fejemhez vágták..

Éreztem, hogy amíg ők pénzelnek, addig nem vagyok felnőtt, a felnőttség nem az életkorral jár, az csak nagykorúságot jelent..


Az hogy elmész-e természetesen értelmes ideig suli htán ugysem akadalyozhatják meg,hiszen jogilag nagykorú vagy...

Hogy tiltják meg, mit mondanak?

Nekem nehez ezt így elképzelni, mert kolis voltam..ott pedig 2-3:20 ig oda mentem ahova akartam...este pedig ha jó eredményeim voltak jutalomként este 7-atlagtól fügően ki lehetett menni fél9 ig (19éves koromig így volt)

Ha nem értem vissza, akor 2 hétig délután sem mehettem ki..


Tehát nemtudom mit szeretnél..

Gondolom gimis vagy..utána nem kell azonnal hazamenni..

Jövőre ha továbbtanulsz úgyis egy csomó őrád lesz este (nekem volt ami 6 kor kezdődött...

2014. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

annyit mondanak h suli utan hazafele, es mivel itt lakok az van amit ok mondanak,es ha azt mondjak h nem mehetek ki a kapunk,akkor azon a labam ki nem tehetem.. neha jol esne kimenni a parkba konyvet olvasni,de nem tehetem meg

van egy 26 eves baratom , kulfoldon dolgozik, ahogy o hazajon en osszekoltozok vele, onnan mar nem fog erdekelni,hogy mit mondanak,es tudom h utana ide tobbet vissza ne johetek. batyamnal sikerult azt elerniuk,hogy elmenjen innen 18evesen, nekem annyi szerencsem van h tanulok tovabb ezert nem dobtak meg ki,es ezt meg is mondtak a szemembe

2014. márc. 29. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy mit szeretne. Szeretne úgy élni, mint egy normális 18 éves, nem úgy, mint egy 8 éves. Bár még azokat is átengedik egymáshoz vagy a játszótérre. Vagy legalább elviszik őket valahova. De a 18 évest már nem viszik sehova, viszont őt el sem engedik, hanem otthon senyved, mert nem engedik el, azzal a felkiáltással, hogy amíg az én kenyeremet eszed.


Kérdező, az a véleményem, hogy a szüleid hülyék. Vagy betegek. Vagy mindkettő. Ne helybe menj továbbtanulni!

2014. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

halistennek nem helyben leszek,viszont ahova megyek ott az a baj h diakmunkara nincs sok lehetoseg suli mellett igy nemfogok tudni dolgozni

:(

erettsegi utan baratomnal leszek kulfoldon 1 honapig,elvileg nem engednek,de nemfog erdekelni,nekik egy ftjukba sem kerul majd,mert mindent baratom fizet. erre uvoltoztek velem h dolgoznom kell a nyaron h beiskolazza magam... ( zarojelben megjegyzem h nem elunk rosszul)

2014. márc. 29. 09:42
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

"erre uvoltoztek velem h dolgoznom kell a nyaron h beiskolazza magam... ( zarojelben megjegyzem h nem elunk rosszul)"


Ha felnott akarsz lenni, ne a szuleid penzen tanulj, de ne is a baratoden....

2014. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem attól válik felnőtté valaki, hogy 18 évesen kivágják otthonról, vagy csak simán semmiben sem segítik, ha kell azt is elnézik, hogy éhen hal, mert "váljon felnőtté".


Arról nem beszélve, hogy ha egy önálló gondolatot, egy önálló cselekedetet nem engednek meg neki, akkor mégis hogy kéne felnőtté válnia? Hogy kéne felelősséget tanulnia, fejlődnie? és így tovább.


A gyerekvállalás egy életre szól, nem 18 évre.


Nem kéne normálisnak beállítani az ilyen rosszul működő, degenerált családokat.

2014. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

így van, ez nem normális.

a helyedben én is vidékre mennék továbbtanulni, és mindenképp keresnék ott állást. az is lehet, hogy akár egy évet spórolnék, mielőtt továbbtanulok.

nem tudom, nem egyszerű, de ha a barátod segít, még az is jobb szerintem, mint ha rabságban tartanak.

a családsegítő szolgálathoz azért benéznék, ők jobban tudják, milyen lehetőségek vannak, lehet, hogy kaphatsz valamilyen támogatást, stb.

2014. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Azzal nem ertek egyet hogy ennyire lekorlatoznak, de a te hozzaallasod annyira naiv es egyugyu, hogy nem csoda, ha meg gyereknek tartanak es ugy is kezelnek. Nem vagy felnott akkor sem, hogy elmultal 18.
2014. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem azért korlátozzák, mert naiv és együgyű, hanem azért naiv, mert egész életébe korlátozták, nem engedték felnőni, nem nevelték, hanem idomították. Az én nagyobbik fiam is nagykorú már, még tanul, és mind a ketten tudjuk, hogy még nem teljesen felnőtt. Természetesen nem akadályozom, hogy oda menjen ahova akar, hogy suli után beüljön sörözni az osztálytársakkal, de nem az életkorától lesz felnőtt. Viszont egész életében a korának és érettségének megfelelő szabadságot kapott, mert így lesz csak felnőtt. Egyértelmű, hogy én határozom meg, hogy mire jut és mire nem, én tudom, hogy mennyi zsebpénzt tudok kiszorítani, de azért, mert a gyerekem és én tartom el, még nem a tulajdonom, nem a rabszolgám, nem egy akarat és agy nélküli lény, akinek előírom, hogy mit és hogyan tegyen.
2014. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!