Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa kiutálja gyerekét otthonról?

Apa kiutálja gyerekét otthonról?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy kapcsolatom. Együtt éltünk 2 évet, 200km-re a családomtól. Együtt dolgoztunk, ám időről-időre teljesen felém kerekedett, részemet nem kaptam meg, zsarnokoskodott velem, és megvert. Hazaköltöztem. Mióta hazaköltöztem, apám folyamatosan célzást tesz rá, hogy kolonc vagyok itthon, utóbbi3 hónapban rám se néz, hiába köszönök, soha nem köszön vissza. Itthon végezhető munkám van, emellett folyamatosan, minden nap keresem a kiegészítő munkámat, önéletrajzokat adok be. Beszélek angolul, itthon ha akad időm tanulok. Nem értem, hogy engem miért utált meg ennyire, és miért akarja, ha minél inkább eltakarodnék itthonról, tesómat és barátnőjét viszont szívesen látja itthon. Nem fogadnak el pénzt se tőlük, se tőlem. Ha itthon vagyok kénytelen lenni, folyamatosan a szobámban vagyok, mosdóba is úgy megyek csak ki, ha kihallgatózom, felső szinten van, vagy sem. Kertbe sem járok le, mert egyszerűen rettegem tőle. (előzmény, egész gyerekkorunkat ő átitta, hőbörgött, agresszív volt).

Megoldás?

Beszélni lehetetlen velem, ha szépen szól hozzá az ember, akkor is agresszív, köszönök neki, rám sem néz....


2014. márc. 29. 19:24
 1/5 A kérdező kommentje:
javítás: "beszélni lehetetlen vele"
2014. márc. 29. 19:26
 2/5 Cintuskaa válasza:
próbálj a lábadra állni! És külön menni tőle.
2014. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló a helyzet. Megütött a párom, többször is, úgyhogy hazajöttem. Persze hiányzik, meg szeretem, de ennek már vége. Apu meg állandóan kérdezgeti, mikor költözöm vissza.

Sokat veszekszünk, anyu mellém áll, de ez sem elég. Sajnos elég nagyszájú vagyok, én nem bújkálok előle.

Sokszor mondta, hogy kirak az utcára, mondtam hogy tegye meg de nem tenné meg amúgy.. és hát anyu se hagyná..meg senki a családból.


Én nem fogok elköltözni, csak azért mert apu öregszik, és mindenkivel veszekszik. Majd lehiggad, és akkor normális.

Majd ha lesz megint komoly párkapcsolatom, akkor talán elmegyek. Nem fogok csak azért elmenni, hogy alig birjak egy albérletet fenntartani, mikor itthon van egy saját szobám.

2014. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon hasonló a helyzeted a volt pároméhoz, neki is ilyesmi volt az apja. Sosem értettem, hogy lehet egy apa ennyire tuskó a saját lányához. Azt még megértem, ha a feleségéhez, de a lányához, akit kicsi kora óta ismer???

És egy végtelenül szeretetreméltó, kedves, alázatos lány.

Sokszor éreztem azt, hogy agyonverném az apját.

De az agresszív bunkókkal mást nem nagyon lehet tenni...előbb utóbb mindenkire ráfér egy alapos nevelés...

2014. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
22 éves lány létemre nem értem, miért várja el tőlem, hogy azonnal félretegyek annyi pénzt a semmiből, hogy akár albérletre költsem, vagy házat vegyek. Azt nem mondtam el neki, hogy az a b""marcú megvert. Nem nézem annyiba, hogy megérdemelje a titkomat. Nem fogok olyan dolgot a kezébe tenni, amit később belém szúrhat. Nem tudom, mi a kiút ebből, aki úgy gondolja, hogy függetlenítsem magam, vagy költözzek el otthonról... hát sok fiatal anyagi háttér nélkül áll a felnőttkor küszöbén, és nem győzünk pislogni, hogy se munka, ha van munka nincs megbecsülés, vagy pont annyi a pénz, hogy legyen valamennyi, de véletlenül se lehessen valamire való pénzt félretenni. Elszomorító, hogy pont egy családtagom fordul el tőlem...pedig csak az irhámat próbáltam menteni.
2014. márc. 30. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!