Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány évesen költöztetek el...

Ti hány évesen költöztetek el otthonról és azóta milyen a viszonylotok a szüleitekkel? Illetve minek a hatására döntötétek el véglegesen hogy elköltök?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen.


Jó a szüleimmel a kapcsolatom. Nekem természetes volt, hogy ha leérettségizem, akkor el ""kell"" költöznöm. Vannak kisebb tesóim, elegek ők anyuéknak. :)

A vőlegényemmel költöztem el, szerény körülmények közé.


26/N

2014. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen, miután leérettségiztem.


Elváltak a szüleim, apámmal éltem aki talált egy párt magának, akihez elköltözött, de megbeszéltük, hogy így jó lesz.


Én jelenleg albérletben élek, önfenntartó vagyok és imádom. Persze néha rossz, hogy a házi munka is rám vár, a főzéssel együtt, de legalább szabad vagyok és én döntök.


Tehát részben a körülmények, részben az saját elhatározásnak köszönhető, hogy egyedül élek viszonylag fiatalon (22 évesen). Szüleimmel jó a viszonyom, havi rendszerességgel találkozunk, ha nagy probléma van akkor anyagilag is támogatnak, de ezt igyekszek elkerülni.

2014. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönom írjatok még kíváncsi vagyok.:)
2014. márc. 24. 16:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 20 éve már, de 16 évesen. Nem tanultam,igy dolgoznom kellett.Igy Pesten laktam munkásszállón,és dolgoztam. 20 évesen nősültem,majd szakmákat szereztem.
2014. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

kicsit bonyolultabb az esetem, már szerintem van aki ismeri itt:)


14 éves korom előtt kollégiumba kerültem

19 évesen egyetemre mentem szintén koliba

a kolin belül összeköltöztem 22 évesen a párommal..

majd fél év múlva összeköltöztünk "rendesen" is


22 éves voltam ekkor

a párkapcsolatom hatására döntöttem úgy


A szüleimmel való kapcsolatomon sosem változtatott, azon felül, hogy már magamat tartottam el utána, míg előtte ők támogattak.

Nagyon jó a kapcsolatunk, bár ritkán találkozunk, mert mi Budapesten, ők pedig más megyében egy kis településen élnek.


azért tartom fontosnak a kolit megemlíteni, mert nekem így egyáltalán nem volt olyan nagy döntés, az a része, hogy szülőktől elköltözni, nem kellett hozzá óriási hatás, havonta jártam haza akkor már..a párommal összeköltözés az nagyobb lépés volt:), szerintem nagyobb, mint az amikor összeházasodtunk, mármint nagyobb volumenűnek, nagyobb változásnak éltem meg.

a házassággal semmi nem változott köztünk, maximum amikor elhatároztuk magunkat

2014. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen az akkori párommal úgy döntöttünk, hogy Pesten próbálunk szerencsét. Felköltöztünk, gyorsan találtam is munkát de 4 hónappal később szakítottunk. Azóta itt ragadtam, amit nem is bánok. A szüleimmel jó a kapcsolatom.


24/N

2014. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. A szüleim 210 kilométerre laknak tőlem.
2014. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
19 évesen miután leérettségiztem. Addig Abonyban laktunk a szüleimmel, de eldöntöttem, hogy Pesten próbálok szerencsét. Egy pesti ismerősöm ajánlott is egy jó munkát ott, így végül ottragadtam. Megismerkedtem a párommal, akivel hamarosan lesz az esküvőnk. A szüleimmel azóta is jó viszonyban vagyunk, majdnem minden hétvégén meglátogatom őket, és telefonon is rendszeresen beszélünk.
2014. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18 évesen. Elmentem fősulira. Az albérletet ők fizették, amíg tanultam. Utána már én.
2014. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19 évesen egyetemre kerültem a szülőfalumból egy városba. én egyetem után nem is költöztem már haza. a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, mindig is az volt. támoagattak abban, ,hogy önálló életem legyen, ők is látták, hogy a faluban nem sok lehetőségem van a szakmám szerinte kibontakozni. 100 km-re laknak, legalább minden másnap beszélünk telefonon és max. kéthavonta hazamegyek hétvégére hozzájuk.
2014. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!