Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondtam anyámnak hogy meleg...

Elmondtam anyámnak hogy meleg vagyok. A következőket kaptam: nem így neveltelek, nem volt ilyen a családban, elmegyünk pszichiáterhez. Most lent sír a konyhában. Mit tegyek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Eszméletlenül megbántott és most még én érezzem szarul magam? 18/L
2014. márc. 31. 16:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
80%

Próbáld megvigasztalni. Az anyukád korabeli emberek bizony még nem olyan "felvilágosultak" mint a mai fiatalság, és bizony sokuk ezt betegségként fogják fel.


Ráadásul képzeld már bele magad: felnevelsz egy gyereket, álmodozol az esküvőjéről, az unokáidról, és puff, ez hirtelen odalesz. Nem tehetsz róla, de bizony minden veled kapcsolatos "tervét" keresztül húztad.


Elhiszem, hogy bántó, amit csinál, de neked is meg kell értened őt.

2014. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
10%
Most fiú vagy lány?
2014. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
67%

Varj meg egy kicsit, hirtelen reakcio amit mondott, ne vedd bantasnak.


Benned is regota erlelodik hogy mondd el, mit mondj, mikor mondd, neki meg ez derult egbol villamcsapas volt, nem volt se ideje se alkalma vegiggondolni hogy reagaljon.

Hirtelen erzelem, ketsegbeeses mondatta vele, adj neki kis idot hogy megemessze.


Hidd el, ahogy megnyugodott, felulkerekedik benne az, hogy te vagy a kislanya, akit szeret, akit felnevelt, akinek ott volt 18 evig, es melledall majd.

2014. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell csinalnod semmit, hagyd most beken egy kicsit, hogy atgondolja, megnyugodjon. Biztosan sokkolta a dolog es nem konnyu egybol jo arcot vagnia hozza. Vard meg, amig megnyugszik es o jon hozzad.
2014. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
9%
nyugtasd meg, hogy majd kinövöd.
2014. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 Jégtánc ***** válasza:
75%
Semmit ne mondj,idő kell neki hogy feldolgozza.Ne érezd magad szarul emiatt.A te döntésed,érzésed.
2014. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
22%

hát ez attól függ, van aki nem tehet róla mert így születik.Van olyan aki bemagyarázza magának, mert mondjuk nincs barátja és biztos ezért nem érdeklődik a fiúk iránt mert meleg, van aki meg csak divatból teszi(lásd divattervezők:D)

komolyra fordítva nem tudom te melyikbe tartozol,de most anyaként átfutna rajtam,hogy a gyerekem vajon így született és óvoda óta érzi hogy más mint a többi(mert aki genetikailag ilyen legtöbbször sokkal hamarabb rájön mi van csak még ő maga sem akarja elismerni) vagy csak most ilyen szeszélye van és ezt is ki akarja a próbálni(attól még az illető azt hiszi tényleg meleg, csak pölö érdekli milyen csajjal lenni vagy a lelki válságát ezzel próbálja helyrehozni) vagy csak szimplán megfogta ez a világ és elhatározta hogy ez lesz(főleg mert ezt látja maga körül a világban). a lényeg anyaként nekem minimum egy akár drága igazolás kéne, hogy a gyerekem genetikailag meleg nem csak lelki sérülés miatt- a kettő ugye nem ugyanaz.

2014. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
9%
Ja nyugtasd meg, hogy kinövöd, még ha nem is fogod. Ha egyetlen gyerek vagy akkor, szülő különösen nagy csapásnak érzi azt, hogy öregkorát megszépítő unokázásból kimarad.
2014. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
28%

" nem olyan "felvilágosultak" mint a mai fiatalság,"


Akkor az idén menj ki a melegfelvonulásra, és látod, hogy nem a nyugdíjasok hőzöngenek. Meg úgy általában sem.

2014. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
65%

Ne érezd már magad megbántottnak. Ez biztosan egy hirtelen reakció volt. Egy szülőnek a gyermekénél nincs fontosabb dolog a világon. Érthető, hogy így reagált, de nem fog örökké tartani.


Képzeld én sírnék, ha ez kiderülne a gyerekemről, de kell ehhez is egy kis idő míg feldolgozza úgymond az ember.


Neked is megértőbbnek kell lenned a reakciója miatt és ő is az lesz veled.

2014. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!