Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimmel?...

Mit csináljak a szüleimmel? (részben meleg téma)

Figyelt kérdés
22 éves meleg srác vagyok. A szüleim egyre többször hozzák fel, hogy örülnének egy unokának. Én mindig elmondom nekik, hogy én nem szeretnék gyereket (amúgy tényleg nem szeretem a gyerekeket). Ma is sikerült összevesznünk, hogy arra neveltek, hogy családom legyen és hogy minél hamarabb vállaljak gyereket mert az az élet értelme. Ezek után azt már meg sem merem említeni, hogy meleg vagyok és 2 hónapja van egy komoly kapcsolatom. Hogyan állíthatnám le őket?

2014. febr. 20. 23:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a meleg témát egyelőre hagyd ki a dologból. A szüleid a leírtak alapján elég család centrikusak, épp elég lesz nekik megemészteni azt, hogy nem akarsz gyereket (bár gondolom abban reménykednek hogy ,,át megy" rajtad) :) Amit talán tehetsz hogyha megpróbálod velük megértetni h más az érték rended, téged nem vonz annyira a gyerektéma. Végtére is még igen fiatal vagy, a mai fiatalok többsége úgyis a húszas éveik végén alapítanak családot.
2014. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Ez elég komoly. Azt biztosan tudom hogy nem lennék a helyedben. Engem is a frász kerülget mikor anyám felhozza az unoka témát, pedig nővéremnek 2 gyereke is van szóval már nem marad ki semmiből ha úgy vesszük.

Viszont neked vlhogy elő kell adnod a tényállást a szüleidnek mert ennek ki kell derülni nincs mese. Szerintem nincs rá jó módszer próbáld minél finomabban elmondani. Biztos hogy mérgesek lesznek rád. De el kell mondanod addig nem lesz könyebb. Csak egyre rosszabb.

2014. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen emberek a saját életüket nehezítik meg azzal, hogy előre megtervezik mások életét. "A gyerekem ebbe az iskolába fog járni. Orvos lesz belőle. Gyerekei lesznek, mi pedig szupernagyszülők" és hasonlók. Meg lehet próbálkozni azzal, hogy tudomást sem veszel arról, amikor fölhozzák a témát és/vagy másra tereled a szót. A humor és kifigurázás is bejöhet. Ha nem, akkor keményebben kell föllépni. Ez az egész "arra neveltünk, hogy" dolog hülyeség, hiszen mindenki más, és bizonyos dolgokat nem lehet másokra erőltetni.
2014. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Én azt mondanám, hogy csinálok egyet, ha ők nevelik fel :>
2014. febr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem akár elő is bújhatnál, ha már úgyis botrány van, mit veszíthetsz?
2014. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Hát szerintem itt két különálló, ám nyilván összefüggő témáról van szó. Mindenesetre nagyon nem helyes, hogy a szüleid rád akarják kényszeríteni az akaratukat, arról nem is beszélve, hogy egy gyerek felnevelése komoly felelősség, és te magad is még csak alig vagy felnőtt. Később lehet, hogy másképp fogod gondolni, de akár meleg vagy akár nem, nem szabad úgy gyereket vállalni, hogy nem tudsz teljes odaadással viseltetni iránta. Kérdezd meg a szüleidet, hogy tényleg olyan apát akarnak-e az unokájuknak, aki nem is szerette volna őt. Ez persze eléggé drasztikus, de ettől talán észhez térnek.

Azt előbb-utóbb muszáj lesz beismerned, hogy meleg vagy, mérlegelned kell, mikor jön el ez az idő. Lehet, hogy jobban jársz, ha most elmondod, akkor legalább a gyerek témáról leakadnak, és elkezdhetik ezt megemészteni.

2014. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló helyzetben vagyok.

És véleményem szerint undorító, hogy egyesek szó szerint rá akarják kényszeríteni a gyerekükre, hogy legyen már unoka. Bár a meleg témát azt javaslom, hanyagold még (én nem mondtam el, pedig már 1,5 éves kapcsolatom van), az unokás témánál meg egyszerűen közöld, hogy te magad döntöd el, hogy lesz-e gyereked vagy sem, és te úgy döntöttél, hogy NEM. Nem kell megindokolni, nem kell magyarázkodni. Anyám is párszor rákérdezett erre, mindig mondtam, hogy hagyjon már békén vele, nem akarok gyereket (20 éves vagyok amúgy), stb stb. Most már egyáltalán nem mondogatja.

És hidd el, ez a tiltakozás, kisebb veszekedés még mindig jobb, mint az, aki enged a szülői nyomásnak, és csak a szülők miatt szül/vállal 1-2 gyereket, amikor fogalma sincs róla, hogy kell nevelni, hogy kell bánni vele. Nem kell gondolom részleteznem, hogy milyen felnőttek lesznek az ilyen gyerekekből.

2014. febr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Talán ha tisztáznátok mi a helyzet. Az igazság csodákra képes.

Tudatlanságban tartod a szüleidet az életed egy nagyon fontos részét illetően.

Nekem is van korodbeli fiam, és ugyanúgy fogom szeretni, akár nő, akár férfi lesz a párja. De nagyon fájna, ha eltitkolná az igazságot, és legkésőbb a Te korodban le nem ültetne, hogy ennyit mondjon:

Édesanyám, Édesapám, én a fiúkat tartom vonzónak.

Mondd el kérlek, nekik!

2014. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

hogy MERÉSZELIK eldönteni a szüleid HELYETTED, hogy akarsz e gyerekekt? :OOO pofám leszakad.


ha már lúd, legyen kövér. ha legközelebb felhozzák a témát, mondd azt, hogy nem lehet gyereked, mert a pasid (sic!) nem tud szülni. erre persze nagy patáliát fognak csapni, talán ki is dobnak, de pont erre hajts! kapva kapj az alkalmon és költözz el egyúttal, soha ne is térj vissza, szakíts meg minden kapcsolatot. mindenkinek így lesz a legjobb.


de előtte még vágd a fejükhöz, hogy mennyire szar szülők, hogy mennyire nem szeretnek téged, mert ha szeretnének, ismernének, és tudnák, hogy te KI vagy, és azt akarnák, hogy NEKED legyen jó, nem pedig a saját egoista vágyaikat akarnák rajtad keresztül megvalósítani.

2014. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az van, hogy előbb-utóbb fel kell vállalnod azt, aki vagy. Nem lehet egy életen át hazudni a szülőknek, főleg, ha komoly kapcsolatod van.

Eléjük kéne állni, és elmondani.

2014. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!