Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekeknek bejelenteni a...

A gyerekeknek bejelenteni a válást?

Figyelt kérdés
Egy 9 és egy 13 èves lánynak hogy jelentsèk be a szülők, hogy válnak? Ti mit mondanátok a gyerekeiteknek?

2014. márc. 31. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
"Gyerekek, emlékeztek amikor apu minden szombat reggel palacsintát sütött nektek? Na...a jövő héttől nem fog."
2014. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

1. szerintem durva.


El kell kapni egy olyan pillanatot, amikor mindkettő együtt van(kétszer nekidurálni az embernek magát nehéz, és ugyis elmondja egyik a másiknak - és az gáz) , és annyit kell elmondani, ami rájuk tartozik.


Apa és anya már nem éreznek egymás iránt úgy, ahogy régen (a megcsalást, stb.-t, szennyest még véletlenül se teregessétek ki - nincs közük hozzá... ami szintén nem szerencsés, bűnbakot csinálni se apuból, se anyuból) ...és mostantól nem élünk együtt, de ugyanúgy szeretünk mindketten benneteket...és ugyanúgy járhattok apuhoz(ha apuval élnek a továbbiakban együtt, akkor anyuhoz) , ahogy eddig... de a mai mobiltelefonos világban ez már nem gond, hacsak a másik szülő hirtelen fellángolástól fűtve nem költözik többszáz(többezer) kilóméterre.

2014. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyémántlány ***** válasza:

Szerintem legyetek velük nagyon őszinték. Én úgy gondolom, a gyerekeknek tisztában kell lenniük az okkal, ami miatt ez a helyzet alakult ki, (valami oka csak van) mert, ha ismerik ezt, könnyebben elfogadják a dolgokat, könnyebben megértik, miért kellett ezt a lépést megtenni. Lehet, hogy ez valamelyik félnek kellemetlen lesz, de szerintem megéri a gyerekek érdekében.

Fontos, hogy mielőtt bejelentenétek a válást, ne nagyon mutassátok, hogy készül valami komoly dolog. Ilyenkor a lányok nagyon aggódni kezdenek majd, és ez az feszültség elég kellemetlen formában fog kirobbanni belőlük, mikor végül megtudják az igazságot. Inkább üljetek le nyugodtan, mondjuk mintha egy átlagos vacsora közben beszélgetnétek, és jelentsétek be akkor. És csak a színtiszta igazságot mondjátok nekik, se többet, se kevesebbet. Megérdemlik, hogy tudják, mitől fog megváltozni az életük. Ennyit minden gyereknek tudnia kellene.

2014. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek, és még annyit akartam hozzátenni, hogy két dolgot semmiképpen sem kéne, hogy érezzenek rajtatok:

- Hogy átvágtátok őket

- Hogy gyereknek nézitek őket.


Ne beszéljetek nekik az "ő érdekeikről", beszéljetek inkább arról, hogy ti hogy éritek magatokat, miért akartok ezen változtatni, és hogy nektek ezután is ők lesznek a legfontosabbak, és hogy beszéljenek veletek nyíltan és mondják el, ha haragszanak.


Á... biztos, hogy el akartok válni? ...


:)

2014. ápr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem csak az igazat mond nekik. Értesd meg velük az álláspontod és, hogy miért szükséges ez az egész. Lehet h először ki fognak akadni, de ha fel tudják fogni és megtudod értetni velük ennek a lépésnek az értelmét, akkor lenyugszanak és be tudják fogadni.
2014. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!