Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során a férjem igényt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során a férjem igényt tarthat a gyerekeknek vásárolt lakások árának felére?

Figyelt kérdés

21 éve vagyunk házasok van egy házunk és 3 lakásunk,mindegyik tehermentes és a KETTŐNK nevén van.

A lányainknak vettük (18,16,15 évesek),de nem írattuk a nevükre,mondván hátha rossz társaságba keverednek,eladják,elherdálják stb.A haszonélvezeti jogot pedig nem tudtuk nekik biztosítani,mert amikor megvettük az 1. lakást hitellel kellett kipótolni és csak úgy vehettünk fel rá hitelt,hogy nincs rá kiskorúnak haszonélvezeti joga.A 2.-3. ingatlannal is ugyanez volt.

Soha fel sem merült bennem,hogy baromi rossz lépés megbízni a páromban.

Amíg együtt voltunk teljesen természetes volt a számára,hogy gondoskodunk a gyerekek jővőjéről,most viszont,hogy összejött 41 éves fejjel egy 22 éves kislánnyal,ez semmivé lett.

A 3 lakás ára= kb a ház árával és azt mondta mi maradjunk a lányokkal a házban,övé pedig legyen a 3 lakás.

Van bármi esélyem arra,hogy a lányoké maradhat AZ,amiért kőkeményen megdolgoztunk?

Nem akarom kisemmizni a párom,de úgy érzem fairnek,ha eladjuk a házat,megfelezzük az árát,a lakásokat pedig a lányok nevére íratjuk.

Eddig egyértelmű volt,hogy az az ÖVÉKÉ,most azt mondja a férjem,ha sokat PATTOGOK,az egyik lakást nekiajándékozza a kis nőjének,akit jól figyeljetek,MI tartunk el egy éve.(Az egyik lakásunkban lakik,egyetemista és a párom nem fízetette vele az albérleti díjat,ráadásul mi fizettük a rezsijét is.)

Én kis hülye mikor a férjem vett egy autót és azt mondta ennyi volt én elhittem,pedig jóval kevesebbe került.

Lassan 10 éve Ausztriában dolgozok,onnan kapom a családi pótlékot is,anyagi gondjaink nem lesznek.De egyedül 3 gyerek mellett a jövőjüket így már nem fogom tudni biztosítani.

Van esélyem?


2014. febr. 20. 08:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
3%

Jesszus, a párod nem normális :(

Jogilag sajnos igényt tarthat rájuk szerintem, másrészről viszont ha ezt így elmondod és tanúkkal alátámasztod a bíróságon, akkor elképzelhető, hogy egy jó bíró a lányok javára dönt. De ez elég nehéz helyzet, nagyon sajnálom :(

2014. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Hogyne tarthatna. A ti neveteken van, nem a gyerekekén.
2014. febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

"ha ezt így elmondod és tanúkkal alátámasztod a bíróságon, akkor elképzelhető, hogy egy jó bíró a lányok javára dönt"


Ha a szomszéd 10 éve nekem ígérte a tehenét és meggondolta magát, akkor én is perelhetem? A saját tulajdonát/vagyonát senki nem fogja önkényesen másnak ítélni.

2014. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Csak úgy nem ajándékozhatja neki csak ha megvolt a vagyonmegosztás.

Így sajnos amúgy azoknak a felére is igényt tarthat.

Az autó is kettőtöké.

Sürgősen add be a válás, külön papíron a gyermekelhelyezést, megint külön papíron a vagyonmegosztást (ezekre azért van szükség, mert így egymás nélkül is jogerőre emelkedhetnek, míg ha egyben, akkor csak akkor ha mindre kimondják..)

2014. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Igényt tarthat, és azt is fog, ha jól értem. Jogilag kettőtöké a vagyon. Abba se menne bele, hogy a házban maradjatok ti, két lakás legyen a lányoké, ő meg menjen a harmadikba, az legyen az övé. (végül is akkor mindenkinek lenne.. hisz a ház amiben maradtok, az lehetne a 3. lány otthona a későbbiekben, illetve ha jól értem, az nagy értékű ingatlan, abból később, ha kirepülnek, lehet két lakást "csinálni").
2014. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Olyan okos mind a 3.

A nagylány szeptemberben megy egyetemre.

Pont abban a lakásban akartuk hogy lakjon,ahol a drága lakik.

Most bérelhetünk neki albérletet.

Nem érdekel a gyerektartás,de apuka kijelentette,hogy ő minimálbéres vállalkozó,ez alapján kérjek majd gyerektartást.

Ha ezt már így elismeri,akkor sincs esélyem.

Ő minimálbéres vállalkozó,akkor honnan tellett mindennek felére neki????????????

2014. febr. 20. 09:09
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább kérd te a 3 lakást. Akkor még a nagyobbik lányodnak is lesz saját az egyetemre.
2014. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Bécsben mellett dolgozok.

Az egyik lakás Pesten van,a másik 2 Sopronban.

Győrben lakunk,ott járnak a lányok iskolába.

Mind a 3 lakás 2 szobás.

Anya + 3 tinilány 2 szobára,iskolából kiszaíktani?

2014. febr. 20. 09:14
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Akkor fogadd el a házat és add el.
2014. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként férfiként nem értem, hogy egy másik férfi, hogy lehet egy ekkora idióta. Mert, hogy megcsal/elhagy/akármi az egy dolog. De, hogy a lányainak összegyűjtött vagyont/ingatlant elosztogatja egy kis k**vának, aki egyből dobja, ahogy nem tejel? Járjon k**vázni, az is olcsóbb.


Apuka annyira hülye, hogy az már fáj. Vagy nem zavarja, hogy a pénzéért van vele? Mert mi másért lenne? Ha szerelemből lenne biztos nem hagyná, hogy a gyerekeit tönkre tegye.


Szerintem világosítsd fel a férjed, hogy minden bizonnyal elveszti a 3 lányát, ha ezt meglépi. Ha esetleg kis időre sikerülne jobb belátásra bírni, akkor pedig egyből kiosztani a haszonélvezeti jogokat.


Egyébként a kis csajt kirakhatod, mint tulajdonos. Vagy feljelentheted, hogy engedély nélkül használja az ingatlanotokat.

2014. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!