Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan szülőkkel, akiknek soha nem lehet megfelelni? 22L

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy mit csinálok, mekkora erőbefektetéssel, mindig van egy "Kis Mariska" az utca végén, aki BEZZEG sokkal jobban csinálja... Vagy ha valami tényleg összejön, akkor szinte 0 az elismerés. Egy "jól van"-t talán kinyögnek, ha jobb napjuk van. Ha rosszabb, akkor még azt se, mert hát az az alap, hogy mindig mindent tökéletesen/ az elvárásaiknak megfelelően teljesítsek.


Mondok egy példát, hogy érthetőbb legyen picit. Nemrég összeköltöztem a párommal és egyelőre az ő szüleinél lakunk. (Igen, tudom, hogy nem előnyös hosszú távon, de nem is akarunk sokáig ott maradni és eddig semmi gond nem volt még mióta egy háztartásban élünk.) Azóta minden egyes lány ismerősöm példaértékű hozzám képest, mert ők legalább külön laknak a szülőktől. Igen ám, csakhogy azt nem veszik figyelembe, hogy ezeknek a pároknak, akikre hivatkozni szoktak, kivétel nélkül anyuci-apuci fizeti az albérletet, vagy vette meg a saját lakást, hogy abba a fiatalok beköltözhessenek. Nekik úgymond nincs benne semmi érdemük, hogy külön tudnak élni a szüleiktől. Mi mindketten dolgozunk, beszállunk a rezsibe, a kiadásokba és igyekszünk spórolni, hogy később saját otthonunk lehessen, amiért mi dolgoztunk meg. Mégis úgy állítják be, mintha mi lennénk a semmirekellőek. Pedig mi kerülünk a legkevesebbe a szülőknek.

Egy másik lány azért áll példaként előttem, mert őt már eljegyezték, náluk a "sorján megy", nem úgy, mint nálunk. Az nem gond, hogy alig ismeri a "vőlegényét". Olyan "régi" a kapcsolat, hogy mi az eljegyzés előtt azt sem tudtuk, hogy van barátja egyáltalán. Pedig közel lakunk egymáshoz ráadásul.


De lehet nekünk is 2 hónap után kellett volna eljegyzést tartanunk, aztán beköltözhettünk volna munka nélkül a szüleink által fizetett albérletbe... akkor biztos jobban megbecsülnének...


2014. ápr. 1. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Röviden és tömören: felnőtt ember vagy, tegyél rá magasról mit mondanak. Tudom ez nehéz, de így csak felőrlőd magad.
2014. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

egy valami viszont igaz,örülj neki hogy a szüleid hülye felfogásának erőteljes, magadat ellátó egyén.Nem az ő érdemük,de ennyi hasznuk volt.én pölö az alkoholista apám miatt egy kortyot sem iszom és ha azt mondja bezzeg ő miben segített nekem azt mondom hát ebben:D

ne érdekeljen a véleményük,az érdekeljen a párod és a családja mire tart, mert számukra fontos mi van veled

2014. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Annyiban te is hasonlitasz a szuleidhez hogy kivulrol megiteled masok kapcsolatat. Nem kell senkinek megfelelni mindenkinek a sajat eletet kell elni nem bujhat mas borebe. Ezt elmondanam a szuleimnek is.
2014. ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Asszem a DM-ben lehet kapni Leszarom Tablettát. Napi két szem, reggel és este, étkezés után bevéve.
2014. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem ítélkezem senki kapcsolata felett, csak elmondtam azt, amit kívülről látni lehet. Amit a szüleim is ugyanúgy kívülről látnak, mint én, mégis csak azt a felét veszik észre és hangsúlyozzák ki, amit ellenem tudnak fordítani valamilyen módon.
2014. ápr. 1. 20:00
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Próbálok nem foglalkozni velük, csak sokszor nehéz. Mert mindig visszatér ugyanaz a "nóta".
2014. ápr. 1. 20:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt nincs sok értelme naponta újra kiírni ugyanezt.

Ha felnött lennél, akkor nem foglalkoznál mások véleményével, hanem azzal, hogy neked megfelel így vagy sem.

2014. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
minek érintkezel velük?
2014. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nem írtam ki kérdést mostanában, ha láttál hasonlót, az nem az enyém volt.


Valószínűleg tényleg kevesebbet kellene találkoznom velük, de nekem ez nem megy túl egyszerűen. Csak a szüleim. Bár már gondoltam rá, hogy ritkítom a találkozásokat, majd meglátjuk, hogy alakul a helyzet a továbbiakban.


Igaza van az egyik válaszolónak, túl sokat adok mások véleményére. De ez nálam nem a felnőttséggel-nem felnőttséggel függ össze. Egyszerűen így vagyok összerakva, sajnos.

2014. ápr. 1. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vígasztal, hogy sokan járnak hasonló cipőben. Valószínűleg a szüleidnek akkor fogsz megfelelni amikor már nem is akarsz megfelelni. A lényeg hogy önmagadnak felelj meg, és úgy alakítsd az életed ahogy neked a legjobb. Lehet hogy a szüleid is úgy nevelték régen, hogy másokhoz mindíg kevésnek érezzék magukat és szerények legyenek. Ha így van csak ezt az elnyomott érzésű értékrendet próbálják neked továbbadni, hogy " nehogy elszállj magadtól". Lehet hogy ők észre sem veszik a szemüktől hogy hibáznak és inkább büszkének kellene lenni rád. Sajnos az ilyen esetekben ha férjhez mész, akkor is lesz majd egy Bezzeg Juliska a bezzegesküvőjével. Ha gyermeket vársz egy Bezzeg Beáta aki bezzegállapotban is bezzegesen él. Amikor megszületik a gyermeked lesz egy bezzeggyerek valahol Bezzegéknél, ahol Bezzeganyuka nevel a bezzegmódszerével. A tapasztalat azért az hogy az unoka változtat sokat a kapcsolaton, mert az unoka nem ismeri Bezzegéket és csodás érzelmeket hozhat a nagyszülők szívébe. Addig is csinálj mindent úgy ahogy neked a jó!
2014. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!