Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » MI a véleményetek a családsegí...

MI a véleményetek a családsegítőről, gyermekjólétiről? Mekkora szakértelem általánosságban?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Dolgoztam családsegítősökkel. Totálisan haszontalan az egész, nálunk adtunk ruhát a szegényeknek, de semmiféle problémát nem tudtak megoldani. Csak egy hivatalnok, semmi hatásköre, semmi eszköze nincs.
2014. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezt én is tapasztaltam - voltak annak tanult, illetve ilyen helyen dolgozó ismerőseim - hogy bemagolt kérdések és válaszok kerülnek alkalmazásra csak, nemegyszer az átlagember szintje alatt. Önálló problémamegldás nuku. Kétségbeejtő.
2014. ápr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A problémamegoldás olyan mint a mónika show volt, bejön a család, elmondják nekik mit kéne tenni, mindenki bólogat, hazamennek és minden folytatódik előröl.
2014. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekjóléti szolgálatról tudok csak írni:szerintem semmire sem jók nagyjából.

Hozzám úgy került egy hölgy,hogy lemondtam a védőnői szolgálatot.Mint kiderült,felénk ez nem szokás :-)

Innentől ő jönni akar minden hónapban és nekem is menni kellene hozzá állítólag.Olvastam pár helyen,hogy egyszer-kétszer kimennek,ha jó minden,akkor nem zargatják a családot tovább.

Nálunk minden a lehető legnagyobb rendben,jól élünk(átlag felett) de mégis jönne.Ha itthon vagyunk,beengedjük,ha nem,így járt.Én tájára sem megyek.

Olyan családokhoz viszont nem tudom,hogy jár-e,ahol tényleg szükség lenne rá(pl ruhára,cipőre) de biztosan.

Én azt mondom,hogy ahol tényleg rá vannak szorulva a segítségre(mint anyagilag,mint lelkileg),oda kellene mennie,nem nálunk paparolni az idejét.

Szakmailag: nálunk kb. papírokat kellett kitölteni,aztán másik papírokat és ennyi.Attól még lehet,hogy tudnak valamit :-)

2014. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Kevés a valóban jó szakember. Még kevesebb, aki a törvényi meg az intézményi háttér komoly ellehetetlenítési munkálatainak ellenére is jó szakember marad.

Amúgy ha jót fogsz ki, akkor hatékonyan segítenek.

2014. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zabmester ***** válasza:
66%

Én szívesen dolgoznék ilyen területen, de nem hiszem, hogy fogok. Ahogy én látom, kevés az ember, de nincs keret többet foglalkoztatni, lassú az ügymenet, na meg amellett is nehéz munka. Pláne úgy, hogy az anyagi lehetőségek szűkösek, és egy-egy családgondozóra túl sok család jut.

Maradok inkább az iskolai szociális munkánál.


egy szocmunkás

2014. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekem egy családsegítővel volt tapasztalatom. Soha nem voltam rossz gyerek, de a nagyszülők már idősek egy unoka nevelèsèhez, főleg kamasz korban. Mèg felnőtt fejjel is úgy gondolom, hogy konkrétan a mi családi ügyünkbe teljesen felesleges volt bevonni szakembert. A cs.segítő az èn pártomon állt, de a helyzet nem változott. Csak rajtam röhögött mindenki. A makacs embereket nem lehet fèl órás beszèlgetéssel meggyőzni, főleg h idegen ès köze nincs a családhoz.
2014. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
az hogy valamikor széthuzzák a családot és nem minden problémában segitenek hogy mindenkinek jó legyen. Nálunk volt 2 kétszinü nő egy szabina meg egy Rita nevü hittegetni meg sok értelmetlen sületlenségkavarók voltak. Namkár hogy elmentek csak vissz ne jöjjön egyik se. A mostani családsegitös nő az más normilás de igen rámenös ö is
2014. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!