Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt a szülők?...

Miért csinálják ezt a szülők? Miért kell mindenbe belekötni?

Figyelt kérdés

Hazaértem iskolából, anyu megkérdezte mi volt, írtunk-e dolgozatot valamiből. Mondtam neki, hogy igen 2 dolgozat is volt, a matek különösen nehéz volt, szigorú az új tanár, és sok házi feladatom van. Utána 1 óra múlva apu dühösen berohant a szobába, hogy miért idegesítem anyut, minek panaszkodok neki, beszéljem meg az unatkozó osztálytársaimmal az iskolai dolgaimat.

Ha azt mondom: nem volt semmi, az a bajuk. Ha elmondom, hogy mi volt, akkor pedig az a bajuk miért cseszegetem őket?!

Többet nem mondok el nekik semmit.


2014. ápr. 3. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fura szüleid vannak.
2014. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szerintem is :(
2014. ápr. 3. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Feszült, frusztrált szüleid vannak, helytelen értékrenddel. Megváltoztatni nehéz lenne őket, ezért próbáld átlátni a helyzetet. Tehát ne azt nézd, hogy MIT, hanem, hogy MIÉRT mondják. Például: azért szidtak le, mert őket is leszidták a munkahelyükön és tudattalanul ezt rajtad vezetik le. Így már nem fog annyira rosszul esni, mert tudod az okát.
2014. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Utána 1 óra múlva apu dühösen berohant a szobába, hogy miért idegesítem anyut, minek panaszkodok neki, beszéljem meg az unatkozó osztálytársaimmal az iskolai dolgaimat."


Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de apád egy idióta barom. Miért kivel osztaná meg az ember a problémáit ha nem a szüleivel?! Egyébként túl sok szülőre jellemző manapság ez a mentalitás, aztán csodálkoznak, ha valami nem stimmel a gyerekkel, és a TV meg az internet neveli fel. Én 24 éves férfi vagyok, de ha szomorú vagyok, vagy valami problémám van, az édesanyám az akihez először fordulok, mert tudom, hogy ő feltétel nélkül szeret és benne megbízhatok.

2014. ápr. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is anya vagyok, és naponta megkérdeztem kislányomat, mi újság az iskolában? Mindig ugyanazt a választ kapom: "Semmi". A jókat elmondja, a rosszakról meg hallgat. Sajnos, ilyen voltam Én is.
2016. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!