Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon, vagy...

Hogy mondjam el otthon, vagy mit csináljak? (főleg szülők válaszát várom)

Figyelt kérdés

Az idén átjöttem egy másik városba, egy erősebb gimnáziumba, én akartam, és szüleim azzal a feltétellel engedték meg, hogy nagyon fogok tanulni. Tanultam is rengeteget, az öt érettségi tárgyból 5-ös vagyok, a többiből viszont 2-es-3-as, valamiből mejdnem meg is buktam. És most haza kell vinnem az értesítőm, és otthon hatalmasat fognak csalódni, lehet, hogy vissza akarnak vinni az előző iskolámba, amire nem leszek hajlandó, akkor esetleg elköltözők (van hova, csak végszükség esetén). Hogyan tálaljam ezt nekik, hogy értessem meg velük, hogy én tanulok, de egyetemre készülök és csak arra fekszek rá, ami nekem ahhoz kell?

Előre is köszi,

18/L


2014. jan. 20. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A szülők feladata, hogy támogassanak a döntéseidben, szerintem megértőek lesznek. A lényeg hogy azok a tárgyak jól menjenek amikre a későbbiekben szükséged lesz.
2014. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezekből a jegyekből látszik, hogy tanulsz. Ha át akarnak vinni, akkor kérj a tanáraidtól ajánlást, hátha arra hallgatnak (olyasmire gondoltam, hogy megírják, hogy milyen jól tanulod az ő tárgyukat, még a jeles szint fölött is, és hogy egy gyengébb iskolában kevésbé lenne lehetőséged a képességeidet kibontakoztatni).


Teljesen jogosan érvelhetsz szerintem azzal, hogy okosabb a fontos tárgyakra koncentrálni, és a maximális szint fölé lőni, hiszen így az egyetemen előnyben leszel. Én az egyetemen is igyekszem így csinálni: minden félévben kiválasztok egy tárgyat, aminek a rovására a leghasznosabbakat, legérdekesebbeket többet tanulom. Nyilván nem fogják a 6-os vagy 7-es osztályzatot az indexbe beírni, de attól még a tudás ott lesz.


Egy javaslatom viszont van: ha azok között a 2-es, 3-as tárgyak között a második idegen nyelv is ottvan, abból jobb lenne, ha fölhoznád magad. A nyelvek fontosak, és később csak drága pénzért járhatsz majd nyelvórára. Ha rossz a nyelvtanár, akkor is érdemes foglalkozni a nyelvvel.

2014. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem rossz eredmény. Mennyi energiát fektetsz a tanulásba? A helyükben én azon aggódnék, hogy nem-e vagy túlterhelve, ha ennyire szélsőségesen szórnak a jegyeid.

43f

2014. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezt nem nagyon értem. Az érettségi tárgyat elvileg a húzósabbak...matek, magyar, töri stb. Ha ezeket 5ösre megcsináltad, akkor hogy lehet hogy egy rajzot, éneket, tesit vagy mittomén miket pedig csak 1-2esre? Szerintem ezek a tárgyat kb kikapcsolódásra jók, nem kell beléjük energiát fektetni és akkor is 5ösre megvannak.
2014. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tesiből meg ilyenekből 5-ös vagyok, ilyenek nem mennek mint a fizika, földrajz, hittan... Egyébként a tanáraim is tudják, hogy van eszem, de már eldöntöttem hogy hova megyek tovább, és ahhoz ezek szerencsére nem kellenek. 2. nyelvből már megvan az osztályozó, most fogok előrehozott érettségit csinálni. Akkor ha ti lennétek a szüleim, megértenétek? Egyébként mindenben támogatnak, csak félek, hogy csalódottak lesznek.
2014. jan. 21. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!