Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rossz szülők tudják magukról...

A rossz szülők tudják magukról hogy rossz szülők? Vagy direkt csinálják? Vagy miért jó nekik hogy rosszul nevelnek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az emberek többnyire jónak szeretnék látni magukat, ezért meg is indokolják, akár fals érvekkel alátámasztják, hogy ők miért jók.

Szerintem a rossz szülők nagy része talál rá magyarázatot, hogy ő önhibáján kívül rossz, vagy nem is rossz egyáltalán.

2012. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülőséget is tanulni kell néha. Fel kell ismerni a problémákat, és a gyereknek megfelelő megoldást kell megtalálni. Van egy 4 és egy 1,5 éves gyermekem. Sok problémára még most sem tudom a megoldást. Nincs rá egy etalon, mert minden ember más. Most, ha valakinek van egy nyugodt, magában ellévő csemetéje, akkor az jó szülő? pedig lehet egész nap töredékét sem foglalkozik a gyerekével, mint én, akinek virgoncabb, elevenebb gyermekeket adott a sors. Ugyanez vonatkozik a kamaszokra is. vannak nyugodtak, otthonülők, és vannak nehezebb esetek. Az utóbbiak szüleinek keményebb feladatot kell teljesíteniük.

Egyébként nem tudom,pontosan mire gondoltál, amiről én itt írtam az csak egy homokszemcse a sivatagban. Nehéz egy embert megfelelően felkészíteni az életre. Nem könnyű jó szülőnek lenni. Én sem tudom, hogyan kell, de, ha a gyermeked számodra a legfontosabb, akkor már jó úton jársz.

2012. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleim tudják hogy rossz szűlők(voltak)

Szokták is mondani,hogy elrontották a nevelésem.

2012. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában pont azok a szülők gondolkodnak el azon, hogy vajon jó szülők-e, akik azok is.

Ha valaki rossz szülő, az többnyire az érdektelenségből fakad. Abból, hogy nem is szándékszik jól csinálni a dolgokat, éppen csak pottyantott egy gyerkőcöt. Akiben már a szándék megvan, az már nem lehet egyértelműen, és "mindenhonnan nézve" rossz szülő.

2012. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!