Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt hogy bocsássam meg nekik?...

Ezt hogy bocsássam meg nekik? Az állásomat is ők intézték.

Figyelt kérdés

A szüleim mindig a jogi pályára szántak, de én nem akartam. Nem is vettek fel és mondtam, hogy akkor szeretnék önálló lenni, mert mindig mindent ők intéztek el nekem, protekciós voltam...

Lett egy állásom hamar, aminek nagyon örültem, szeretem a munkámat és jól is keresek vele. De kiderült, hogy a főnököm azért vett fel, mert jóban van apával és ő mondta.

Azt akarták, hogyha látom, milyen nehéz így dolgozni, akkor majd meggondolom magam és egyetemre megyek, ahogy ők is akarták.

Végig hazudtak és hagyták, hogy azt higgyem, végre egyedül értem el valamit.

Azt mondják, ők csak a szememet akarták felnyitni, de ez nem igaz. Nem tudják elviselni, ha valami nem úgy megy, ahogy ők akarják.


2014. ápr. 4. 14:44
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:

"Önálló életem van, nem velük élek."


Ezt közben nem láttam. Akkor meg? keress másik állást, és kész.

2014. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Andizsuzsi:


Nah igen a másik állás keresés lenne a célravezető a kérdezőnek. Aztán jönne a pofára esés hogy hát hiába vannak nyelvvizsgái meg verseny eredményei kitörölheti vele a sejhaját mert a munkáltató konkrétan leszrja hogy az embernek milyen papírjai vannak.

2014. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Aztán jönne a pofára esés"


Akkor talán értékelné a szülei segítségét, és nem megbocsáthatatlan bűnnek tartaná.

Amúgy önmagának mond ellent a kérdező. Azt mondja, a szülei nem segíteni akarják, hanem ráerőltetni a saját akaratukat. Aztán meg úgy tűnik, hogy a mostani állásra maga jelentkezett, tehát mégiscsak abban segítették a szülők, amit ő szeretett volna. Engem mindig támogatott az édesanyám, abban, amiben éppen tudott. (életem első állását is ő protekciózta ki). De én nem azon gondolkodom, hogy meg tudom-e bocsátani, hanem azon, hogy meg tudom-e köszönni ezt valaha.

2014. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

én simán megcsináltam ezt kombináltan.

elvégeztem a fősulit, ahova ŐK írattak be, az mellett tanultam olyan tanfolyamon, amit ÉN akartam, elhelyezkedtem olyan munkahelyen ahova a diploma kell, és mellette dolgoztam olyan helyen is, ami hozzám jobban passzolt.


én kiaknázok az életben MINDEN lehetőséget.


nem értem kérdező miért akad fent a semmin.

2014. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Úgy is felfoghatnád, hogy neked lett igazad, nem sikerült bebizonyítaniuk, amit akartak, már ha te látod jól a dolgot.
2014. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

de ő sem bizonyította be, hogy képes lenne rá, csak speciel nem akarja


én annyit látok csak, képtelen rá és ezért nem akarja


és e kettő között pedig nagyon nagy a különbség..

2014. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem, miután elbuktad a felvételidet, akkor szál érettségivel, 18-19 évesen neked olyan munkád lett, amiből azonnal elköltözhettél otthonról, azaz ki tudtad fizetni a kauciót, plusz egy havi lakbért, meg el is tudtad magadat tartani... és azt hitted, hogy ez a többszázezres fizu a két szép szemedért van? Önerőből, miközben semmi munkatapasztalatod, semmi szakmád, csak egy érettségi? És most dühös vagy a szüleidre, még te vagy dühös, mert ez a két gonosz ember egy jól fizető munkát intézett neked? Ez komoly?
2014. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor próbálj a szüleid tudta nélkül másik állást keresni. Majd jópár pofára esés meg megalázás miatt rájössz 2 fontos dologra:

1, Magyarországon tisztességes álláshelyen normális fizetésért elhelyezkedni szinte csak protekcióval lehet

2, Ezt a szüleid is tudják és nem rosszat akartak neked.


Túl fiatal vagy még, de ha az minden vágyad, hogy az élet jól pofáncsapjon hát hajrá.

2014. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!