Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el, hogy terhes...

Hogy mondjam el, hogy terhes vagyok és meg kell tartanom?

Figyelt kérdés

A héten derült ki, hogy 16 hetes terhes vagyok. Január elején volt egy aktus óvszerrel, és ellenőriztem, nem szakadt ki, ezért nem értem.. De nem kattogok rajta, volt uh, ott dobogott a szíve, tehát létezik..

A helyzet az, hogy ugye 16 hetest nem lehet elvetetni, én meg még csak 18 vagyok, most fogok érettségizni.. Nem akarok a szüleim nyakára szülni. Az örökbeadás kizárva, képtelen lennék rá:(


Szóval a kérdés az, hogy hogyan is mondjam el? Arról az alkalmiról sem tudtak, de azt viszont tudják, hogy fogamzásgátlót is használok (különben abban az 1 hónapban kihagytam, vizsgálat miatt - ezért védekeztünk óvszerrel).


2014. ápr. 5. 16:48
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Mindketten nagyon hirtelen haragúak, apa régen volt, hogy úgy beleverte a fejemet az asztal szélébe, hogy felrepedt a szám...


Ezért félek elmondani.

2014. ápr. 5. 16:49
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem vetted észre, hogy terhes vagy?
2014. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy megjött minden hónapban. Még most is, hétfőn múlt el!
2014. ápr. 5. 16:49
 4/46 A kérdező kommentje:

Nem volt kevesebb, görcsöltem is, stb.


Mondjuk híztam 10 kg-t, de egyrészt rám fért, másrészt bánat miatt napi 2500 kcal-t simán megeszek, szóval nem csodálkoztam rajta..

2014. ápr. 5. 16:50
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Így, ahogy leírtad. Sokszor a legegyszerűbb mód tényleg a legegyszerűbb. :) Egy ilyen hírt nem lehet szépíteni, magyarázni, vagy manipulálni, a tények tények maradnak. Sok bátorságot mindenesetre, ha az én gyerekem lennél, nem haragudnék, inkább aggódnék, és bízom benne, hogy a szüleid jól fogadják a dolgot. Bátorság! :)
2014. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Köszi! Elég furák a szüleim.. Nincs normális szülő-gyerek kapcsolat, inkább csak élünk egymás mellett és csak a legfontosabbakat osztjuk meg egymással.
2014. ápr. 5. 16:52
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Most olvasom a következő hozzászólást. Ez esetben úgy intézném, hogy ne egyedül legyek velük, mikor elmondod nekik. Akár a barátod legyen ott, akár úgy intézni a bejelentést, hogy mindkettőtök szülei jelen legyenek. De elhívhatod őket nyilvános helyre is (kávézó, cukrászda), ahol tuti nem balhézik első felindulásból, aztán mire hazaértek csak lehiggadnak.
2014. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, mondatrészek egyeztetése... :) Első sor vége: elmondoM nekik.
2014. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

:) Bocsi, mosolyogtak az elhívós dolgon. Nem szoktunk sehova se menni. Szerintem kiröhögnének, ha ilyet mondanék:)


Nincs barátom szeptember óta.. Barátnőimnek nem szeretném elmondani.

2014. ápr. 5. 16:55
 10/46 anonim ***** válasza:
73%
hát apád amilyen kedves embernek tűnik... szerintem nyilvános helyen mond meg neki. kérdés, hogy utána mit tesznek, de kinézem belőle, hogy kidob.
2014. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!