Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozhatnám rendbe az...

Hogy hozhatnám rendbe az apámmal való kapcsolatom ezek után? (21/L)

Figyelt kérdés

Nagyon sok minden változott azóta, mióta én és a nővérem felnőttünk, de hozzá mégis másként viszonyul, mint hozzám.


Szinte MINDENBEN és MINDEN TÉREN eltérőek a véleményeink. Sokszor megsért egy egy mondattal, véleményével és régen ennek hangot is adtam, ma már nem, de továbbra is megteszi és ha én tüntetően hallgatok, tovább folytatja és várja, hogy mit reagálok, provokál, vitát kezdeményez. Én meg már nem megyek bele vitába. De ez a technika se jön be, mert az én tűrőképességeim is végesek vagy ha nem mondok semmit, azért sértődik meg.


Apró, mindennapi dolgokról is van szó, meg életmóddal, jövővel kapcsolatos dolgokkal stb. Én pl egészségtudatosan étkezem, ő pedig a zsíros, nehéz pörköltekről ódákat zeng, hogy az milyen jó és fél szemmel les engem közbe, hogy na mit reagálok.


Ez csak egy kis példa, rengeteg ilyen van, ha szeretek egy tv műsort, odaül mellém és hangosan sz*rozza, úgy, hogy ne bírjam nézni. Ha megkérem, hogy ne tegye, mert érdekel, szabályosan megsértődik, hogy e miatt a sz*r miatt, hogy szólhatok már be neki.


Egyszerűen nem tudunk beszélgetni és teljesen ridegnek lát engem. Én meg félek bármit is mondani, mert nagyon sértődékeny lett "öregkorára". (54 éves, de olyan zsémbes néha, mint egy aggastyán, sokkal többnek érzi magát)

Ki is mondja konkrétan, hogy nővérem normális, vele lehet beszélni, ő megérti, én meg csak támadom, ha megszólalok.


Nem tudom, hogyan javíthatnám meg a kapcsolatunkat. Nem tudom, miért van így rám kiéleződve, rám szállva néha.



2014. ápr. 9. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem addig megy ez,amíg végleg nem marja el tőled magát.Jobb ha ezt elmondod neki....
2014. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te nem tudod ezt helyrehozni. Úgy viselkedik, mint az én bátyám kamasz korunkban. Ő PROVOKÁL TÉGED, ÉS SZÁNDÉKOSAN!

Nem ez egy apa dolga. Totál gyerekes amúgy. Ezen te nem tudsz segíteni, és igaziból nem is a te dolgod.

Inkább építsd a saját életed, dolgozz, költözz el, találj párt, aztán majd később, ha ritkán találkoztok, talán értékelni fogja annyira ezeket a pillanatokat, hogy rájön, hogy nem a te piszkálásoddal kéne eltölteni a kevés együtt töltött időt.

2014. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne számíts semmi javulásra, ilyen marad, vagy még rosszabb lesz. Aztán idővel majd elköltözöl otthonról, családod lesz, fatert meg majd megnézitek hétvégente, ha akkor is ilyen zsémbes lesz, akkor kéthetente, havonta.
2014. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hű de éretlen személyisége van, nehéz lehetett mellette felnőnöd
2014. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szeret kötözködni, nem tudom te hány éves vagy, de anyukád miért nem szól rá? Neki kéne kiállni melletted. Különben csak hagyd rá amit mond, számolj tízig és hagyd ott. Menj be a szobádba és ott kösd le magad. Lehet hogy kapuzárás elött van, és tudat alatt cselekszik.a férfiaknál is van klimax csak másként.
2014. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!