Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hallgatja meg a...

Miért nem hallgatja meg a fiam a véleményem? Hogyan tudnám felnyitni a szemét?

Figyelt kérdés
Felfogtam, hogy felnőtt, családot alapított. De a felesége csak kihasználja, eltartatja magát. Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. ápr. 16. 15:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Semmit, felnőtt ember, bízd rá, hogy hogyan éli az életét, csak szeresd és fogadd el azt, akit ő szeret, így mindannyian jobban jártok.
2014. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

Elengedni a kezét, ha majd elesik és kiabálja hogy anya akkor segiteni neki, addig nem.

Még az is lehet hogy nem esik el és ő gondolkodott jól, akár még te is tévedhetsz.

2014. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha már nem hallgatja meg, akkor valószínűleg tudja, mi a véleménye, és nem kíváncsi rá.

Egy dolog elmondani valakinek a véleményt, és ő azzal azt kezd amit akar. Egy másik dolog beleszólni az életébe.

Lehet, Ön téved. A fia él a nővel, ő csak jobban tudja.

Az is lehet, Önnek van igaza. De akkor se tud mást tenni, mint, hogy elmondja neki, és a fiára bízza a döntést, hogyan tovább.

2014. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Úgy érzi, hogy kihasználják a fiát és nem szeretik? miért?
2014. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
98%

Elmondaná, hogy miből gondolja, hogy a fia felesége kihasználja a fiát?


Tetszett írni, hogy családot alapított a fia. Akkor miért akarja őket szétszedni? Miért akarja azt, hogy a fia boldogtalan legyen, 2 hetente hétvégén láthassa a gyerekét?


Nagyon nem szeretem ezt a mentalitást. Ön óvta a fiát 18 évig. Onnantól, hogy nagykorú, eltudja dönteni, hogy mi a jó neki. Már nem az ön feladata, a fia terelgetése!

2014. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
83%

2. válaszadó mintha az én véleményemet mondta volna. Mindenkinek kell tanulnia és nem igaz, hogy más kárából tanul az okos stb. Vannak esetek, mikor igenis mindenkinek saját kárából kell tanulnia, saját magának kell az életét "kívülről" látnia. Ne foglalkozz vele annyit, csak állj készenlétben arra az esetre, hogy ha netán tényleg "hanyatt esne", akkor ne keményre essen, hanem állj ott mögötte és rád eshessen.

Az én fiam ténylegesen így járt, valóban szörnyű állapotba került, de kilábalt belőle. Mi soha nem mondtunk semmit a menyünkre, sőt segítettük őket, és én apósként soha nem is éreztettem, hogy neheztelek a menyemre (volt menyemre). Feleségem viszont 2 évig szóba sem állt vele, amivel persze csak a fiunk helyzetét nehezítette, mert Ő gáláns férfiként soha nem illette trágár szavakkal a volt feleségét és az unokánk miatt meg a tárgyszerű viszony fenntartása mindenképpen kívánatos volt.

2014. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

1. kérdés: Azért,

- mert látatlanul, a magánéletük részleteinek ismerete, és az Ő kettejük közös akarata ellen vagy, és azt támadod akit a fiad szeret.


- mert azt hiszed, te mindent jobban tudsz, mert a fiadat felnevelted.


- mert olyasmibe akarsz beleszólni amihez az ég világon semmi de semmi közöd.


2. kérdésed: Úgy

- hogy sehogy. Miért gondolod, hogy csak azért mert a fiad nem a Te utadat járja, eltévedt? Lehet, hogy sokkal nyitottabban tekint a világra mint Te. Elég vicces, hogy pont Te akarod az ő szemét felnyitni.


3. kérdés: azt,

hogy szépen a saját dolgoddal foglalkozol anyukám, és nem szólsz bele a fiad házaséletébe. Ha nem tetszik ne nézd, de zülleszteni ne kezdj. Tudod ha segíteni nem tudok ártani nem akarok mottót követve boldogabb lehetsz még te is.

2014. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

Sok anyósnak soha nem lehet senki elég jó :-)

(tisztelet a kivételnek)

2014. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%

Elég nagy a munkanélküliség sajnos, főleg ha képzetlen az illető. Most már szakképzéshez is PÉNZ is kell, ami minimálbérből kivitelezhetetlen, főleg ha család van.

Én ezen okokból 4 évig nem találtam munkát, hiába ajánlottam fel, hogy amíg betanulok nem kérek pénzt! (Varrodába kerestek embert és kocsmai felszolgálót is egy másik helyen, és nem lett volna probléma ha nincs papír, csak gyakorlat se volt, sajna). Most is takarító vagyok és kihozom magamból a legjobbat amit tudok (főnököm néha csalánra pisil és akkor még a beleköthetetlenbe is beleköt). Na röviden: Nagyon nagy a munkanélküliség.


Miből gondolod, hogy eltartatja magát?????

2014. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
A kérdés az, hogy mit akarsz ezzel elérni.
2014. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!