Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen kevés a rendes,...

Miért ilyen kevés a rendes, normális édesapa?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, és apám is egy undorító alkoholista volt, aki semmit nem törődött a családjával.

És sok helyen szintén ezt látom. Nem akarok általánosítani, de eddig sokkal több rendes édesanyát láttam, mint apát.

Rengeteg apa le se sz*rja a családját, vagy alkoholista, vagy egyéb probléma van.

Persze anyukákból is vannak ilyenek, de miért van az, hogy az apáknál jelentősen nagyobb az olyan emberek száma, akiknek nem való család?



2014. ápr. 17. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nagyon erős az általánosítás, és a saját keserűség a mondataidban..

Szerintem ugyanannyi rossz édesanya, mint édesapa van...csak az anyákban erősebb a szülői ösztön, hiszen, ők szülték a gyereküket..

Azért mert esetleg éppen nem isznak és nem hagyják el acsaládjukat nem lesznek jobbak...

Persze ez is általánosítás, csak reagálás a mondataidra.

Nem szabad általánosítani az alkoholizmus tekintetében sem...


Ngyon sokszor az anya is tehet arról, vagy főleg ő tehet, hogy az apa nem valik apábpvá.

Egy férfinek sokkal nehezemm..

Egy anya anyává válik akkor amikor el kezd nőni a pocakja, egy apa sokkal nehezebben veszi a dolgokat.

Plusz az ösztönök, nem tekinthetünk el felette...

A féfiaknak nem a gyereknevelés van eredetileg(!) a természetükbe kódolva..nekik az utődnemzés van..persze a társadalom, és civilizáció valtoztatott sokat..de ezt azért nem szabad elfelejteni...

Nem mentegetn akarom a féfiakat.. Mert egy alkoholista embert nem tudok, vagy egy olyat aki tényleg magas ívből leszarja az egészet..


Nekem szerencsém van..a családomban minden apa odaadó, már velem 25 éve is az édesapám maradt táppénzen, ő vitt orvoshoz, ha úgy alakult...

De ott a ferjem, akinek egy alkoholista feleségverő voltaz apja..

De ő férfikent sem volt más...

Erről az anyukája tehet, hogy egy ilyen embernek szült

Aki nem hitte el, hogy a saját fia a fia...

És nem is érdekelte hogy lesz gyerek vagy sem..

Konkrétan nem volt kiváncsi a férjem nevere se..

Tehát ő nem apanak, hanem társas lénynek volt rossz..ennyi..

Ez viszont nemsegíti ki a férjemet és a sógoromat...


Van ilyen is...

2014. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs normális apa-családminta előtte. Mindenki azt adja tovább amit lát, amiben felnő.
2014. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Anyává a természet teszi az asszonyt, apának viszont tanulni kell. Ehhez pedig kell a gyerek anyja is (már hogy így fogalmazzak), akinek az a feladata, hogy bízza rá a gyereket sokszor az apára. A férfiaknak a gyerekükhöz való kötődését is a szoros összekapcsoltság erősíti: etetni, gondozni kell napi rendszerességgel, játszani és tanulni vele, közös időtöltés stb. Ez pedig komoly és időigényes munka, sokan meg nagyon lusták.
2014. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, anyábol is rengeteg rossz van, de arrol mindenki kussol. Nalunk is anyám volt a szent, aki ivott, vert, lesz*rt, sosem védett meg, nem volt egy jo szava hozzám!!! Elüldözte apámat pokol lett a gyerekkorom miatta!!!
2014. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
A helyes választ nem tudom de a férjemmel már egy ideje azt figyeljük, hogy néha kialakul egy társadalmi réteg amelynek nincs erős tartása, könnyen elzűllik, stb. Pl. a nagyszüleink minkét részről rengeteget dolgoztak hogy saját házuk lehessen, a szüleink ebben éltek gondtalanul és most mi is küzdünk, hogy előrébb jussunk, legyen valamint és mindent megadjunk a gyerekeinknek akiknek nem biztos, hogy ugyanennyi küzdelem fog jutni. Abban nem vagyok biztos, hogy azért van kevés normális apuka mert nem volt előttük jó példa, a férjem előtt sincs mégis rendes mert eldöntötte, ő máshogy fog viszonyulni a családjához mint az apja. Én úgy érzem, azért egyre több az olyan ember, akinek nem való család, mert nagyon azon van a hangsúly, hogy mindenki a saját megélhetését tudja biztosítani, a másikéra már nincs energia, így igény se egy idő után, a családi kapcsolatok is lazábbak mint azokban az időkben amikor több családcentrikus apuka élt e Földön, és hozzáteszem, én sok anyukán is megdöbbenek, amikor gyermekeket szülnek, otthon vannak, a gyerekek valamely intézményben és megkérdezem, vállalna-e gyermekfelügyeletet otthon, szabadidejében, azt a választ kapom, hogy kizárt, nem vagyok oda a gyerekekért...
2014. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert olyan kevés rendes nő létezik anyaként. Ha egy apa nem funkcionál jó férfiként az azt jelenti, hogy az anyja nem engedte férfivá érni, az apja nem tűrte el, hogy ő is férfi legyen, és a felesége folymatosan elveszi tőle a férfierőt.


Ahol a fériak sérültek, ott mindig egy rossz (leginkább gonosz) nőt kell keresni a háttérben. Vagy a feleség, vagy az anya, vagy a nagyanya...valahol valami nagy bibi volt vagy van.

2014. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

És ha a nő sérült, akkor van egy gonosz férfi? Mert akkor soha nem hibás senki.


Én sérült vagyok, mert apám az, ő azért, mert az ő anyja az, ő azért, mert az ő apja az...

2014. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Férfiként teljesen egyetértek veled Kérdező. Nagyon sok férfira egy tengerimalacot nem bíznék, nemhogy feleséget, gyerekeket. Persze azért az anyák között is van hasonló.
2014. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
A tengerimalacról jut eszembe: engem mindig meglep itt az oldalon, amikor egy anya olyat mond, hogy a férje nem tud/akar vigyázni a közös gyerekükre, vagy hogy a nő nem meri rábízni.
2014. ápr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

"apám is egy undorító alkoholista volt"


Volt? Talán úgy született? Ha egy undorító alkoholista volt, akkor anyukád miért állt vele egyáltalán szóba és miért születtél te meg? Anyukád lehetett volna okosabb és inkább keres egy józan férfit.... Vagy mégsem volt undorító alkoholista, csak már jóval a születésed után VÁLT AZZÁ? És ha így történt, akkor vajon miért történt így? Mi váltotta ki azt, hogy az alkoholhoz fordult?


Szóval mi volt az ok???


Persze van olyan eset szép számmal, ahol egy normálisnak tűnő férfi egyszer csak bekattan és apukaként elkezd kocsmába járni a buta haverjaival.

De az esetek többségében inkább az a jellemző, hogy megromlik a jónak tűnő párkapcsolat, és a pár nem tudja megbeszélni ezt egymással, nem tudják megoldani, mert a másikban látják a hibát.

És bár általánosan kijelenteni nem lehet, de többségében a nő szokott megváltozni, a nő szokott elégedetlenkedni, és ő piszkálja a párját, hogy miért nem javul meg... (Mert a legtöbb nő belemegy a házasságba, csak hogy mielőbb elvegyék és gyereket szülhessen, és kezdetben eltűri, hogy a párja nem olyan, amilyen neki megfelelne. Szóval ahelyett, hogy keresne magának valót, inkább tűr, szerepet játszik, bájolog. Aztán pár év, megvan 1-2 gyerek, és akkor előtör belőle az igazi énje. Akkor elárulja magát, elárulja, hogy miket is nem szeret a párjában és mit szeretne, mivé változzon... És a férfi csak néz, és nem érti, hogy miért kellene neki mássá válnia, mikor eddig jó volt így, így ment hozzá, így fogadta el a felesége... A feleség pedig hajthatatlan, és előbb-utóbb már azt is képes a férj fejéhez vágni, hogy legalább a gyerekek kedvéért változzon már meg...... A nőnek egyszerűen nem jut el az agyáig, hogy nem lehet valakit megváltoztatni, főleg, ha már elfogadta úgy ahogy... hisz a házassággal elfogadta... A férj meg csak próbál magyarázni, próbál védekezni, és amikor már reménytelen, hogy bármit is elérhet és újra közös nevezőre juthat a feleségével, akkor:

-Akkor gyengébb jellem esetén a feleségével marad, de alkoholista lesz vagy egyéb rossz szokást vesz fel, egyéne válogatja. És ennek a vége előbb-utóbb válás lesz, mert úgy meg már, hogy alkoholista, főleg nem bírja elviselni őt a felesége, és kidobja. És ilyenkor a bíróságon nem az okról fognak tárgyalni, hanem az okozatról. Ok=a nő dilis megváltoztatási hadművelete, okozat=a férfi ivászata. Szóval a nő nem azt mondja majd a bírónak, hogy megakartam változtatni a férjemet, de nem sikerült, és szegényt az alkoholizmusba kergettem, ezért válni szeretnék, hanem azt mondja, hogy alkoholista lett a férjem, ezért válni szeretnék és nem tűröm, hogy a gyerekeim közelében legyen, a gyerektartást viszont követelem...

-Erősebb jellem esetén a férfi nem lacafacázik egy kompromisszumképtelen nővel, hanem ő maga adja be a válópert, és az is jellemző, hogy a gyereket is vinni szeretné. Csakhogy az idétlen magyar gyakorlat szerint, ha láthatóan nem él romlott életet az anya, akkor úgyis neki ítélik a gyereket... Ebből pedig a gyerek megintcsak azt szűri le, hogy az apja elhagyta őt... Főleg ha még az anyja az apja ellen neveli az a gyereket. Ez utóbbi pedig igen jellemző, és kicsi gyerektől akár a 20-23 éves nagy gyerekig nagyon befolyásolható az anya által...)


Most akkor ki a "normális" szülő? Aki szeretne békében élni a párjával és közösen nevelni a gyereket, de a másik megmérgezi a kapcsolatukat, vagy az, aki megmérgezi a kapcsolatot és kikészíti a másikat, hogy az véletlenül se tudjon részt venni az életükben, de ő maga szépen megvesz mindent a kicsi gyerekének?


No szóval Kérdező! Fiatal vagy még, nem biztos, hogy pontosan ismered a szüleid viszonyának alakulását. Lehet, hogy anyád, de nem biztos...

(Pl. én 38 éves vagyok, ugyan apám nem alkoholista, de elváltak. Mind a mai napig azt súlykolja anyám, hogy micsoda szemét volt apám, amiért itt hagyott minket... Gyerekként el is hittem, hogy apám szemét. Aztán ahogy nőttem és egyre jobban szenvedtem anyám személyiségétől, úgy 25 éves koromra nyilvánvalóvá vált teljesen, hogy apám nem szemétségből ment el. Anyám egy parancsolgatós nő, elvárja, hogy mindenki kiszolgálja, minden úgy történjen, ahogy ő szeretné, senki más érdekeit nem nézni, nem hajlandó semmiben engedni, ha mégis enged, akkor azt csak nagy hisztivel, ezen kívül mindenről tudni akar. Iszonyú vele egy lakásban élni... Nem csodálom, hogy ezt apám sem bírta sokáig. Főleg, ha anyám is eleinte játszotta a bájos és alkalmazkodónak látszó feleséget, s csak később jött az özönvíz... Szóval apám nem bírta. Kocsma helyett ő egy másik nőnél vigasztalódott... Lám-lám, apám is egy gyenge jellem, ahelyett hogy előbb elvált volna, előbb keresett másik nőt. Meg persze mivel már voltam én, ezért sem akart rögtön válni és próbálkozott volna még anyámmal kibékülni. Csakhogy anyám mikor megneszelte a másik nőt, akkor beadta a válópert. Eljátszotta a szegény megcsalt feleséget... Azután pedig eljátszotta a "normális édesanyát". Mert sajnos sosem volt jó vele élni... Vajon milyen lett volna apámnál, aki nem törődhetett velem??? Most már sejtem, hogy jobb lett volna. Most már átlátom felnőtt fejjel. Gyerekként azonban hittem az álszent anyámnak...)



A MIÉRTRE:

Talán a 60-as 70-es években jött ez a nagy őrület, hogy mindenki azt csinál amit akar, úgy él, ahogy akar, az egyén a fontos és nem a család, a közösség, mindenkinek joga van a szabadsághoz, szabad akarathoz, és senki nem hajlandó alkalmazkodni senki kedvéért, stb...

Hát ez lett az eredménye.

Egy jó kis kolerajárvány, vagy háború, vagy bármi tragédia, ami sok ember halálát okozná, az talán újra összetartóbbá tenné az embereket. Ennek hiányában a nagy kényelemben, pedig csak kevesek gondolkodnak... Sajnos.

2014. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!