Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Három éves kora után az apuka...

Három éves kora után az apuka elviheti a gyereket (hétvége. ), ha addig nem is látogatta?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
igen, elviheti,hiszen az apja
2014. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha volt gyermekelhelyezesi per, abban határozat született a láthatasrol is, azt kell betartani. Ha nem volt, akkor apukanak pont ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint anyukanak, úgyhogy viheti.


En személy szerint ha apuka ennyi ideig xart a gyerekre, mar rég kertem volna a bíróságon a szuloi felugyeleti jogának felfüggesztését. Ha nem léptél eddig, akkor nyomás, kérd legalább a felügyelt lathatast. A gyerek ne hiszem, hogy egy idegen társaságát élvezné, es jelenleg apuka annak tűnik....

2014. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még kisebb a gyerekem,15hónapos csak érdekel,hogy mire számíthatok. Kértem már gyerekelhelyezést,de ott nem jelent meg.egy hónap múlva lesz megint tárgyalás.
2014. ápr. 21. 17:36
 4/14 A kérdező kommentje:
A másik babát még most várom. Olyat megtehet,hogy xsak a nagyobb gyerekét viszi el?
2014. ápr. 21. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyaláson majd meghatározzák a lathatast.
2014. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt az elsö hülyeséget ír, mert ha egy 3 éves gyereket eddig nem látogatott az apja, akkor az a gyereknek idegen, semmit sem tud a gyerekröl, a gyerek meg nem ismeri. Ilyen esetben odaadni egy hétvégére nagyfokú felelötlenség lenne. Egy ilyen ember nem apa, és föként a gyereknek nem apja!!!!


Kérdezö: ilyen esetben - ha egyáltalán nem tartja a gyerekkel a kapcsolatot, jelezd minden alkalommal a gyámhatóság felé, hogy legyen a bizonyítékod.

Ezután, ha a gyerek betölti a 3 évet, az apa hiába akarná elvinni, a hatóság sem engedélyezi neki. Legfeljebb nálad, vagy egy hatósági személy jelenlétében ismerkedhet a láthatás keretében a gyerekkel, és amennyiben a gyámhatóság is úgy ítéli, egy idö múlva - amennyiben a gyerekkel jó kapcsolat alakult ki, illetve az apa tud bánni a gyerekkel -, viheti el.

De ha a gyerekelhelyzési perben sem jelenik meg, akkor célszerü ezt is belefoglaltatni a határozatba.

2014. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még azt szeretném kérdezni,hogy azt megteheti majd,hogy csak a nagyobbat viszi el? (Mivel terhesen hagyott el a picit nem is fogja ismerni)

2014. ápr. 21. 17:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Erről majd a bíróság, ill. adott esetben a gyámhatóság dönt. Hol van az még? Nem is tudhatod, addig nem látogatja-e!

Ne akarjál már valami "ígéretet" kifacsarni belőlünk évekre előre...

2014. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem rossz szándékkal kérdeztem. Tudom,hogy még messzebb van. Csak arra lettem volna kíváncsi,hogy ilyenkor hogy szoktak dönteni. Hogy valaki volt e már ilyen helyzetben.
2014. ápr. 21. 18:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze,hogy lehet a kicsit nálad látogatja majd a nagyot meg elviheti hétvégére.

Nem a gyereket hanem téged hagyott el.

2014. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!